Marc Hirschi maakt zich op voor Giro-debuut: “Ik wil het dit jaar anders aanpakken”
Marc Hirschi begon zijn eerste seizoen voor Tudor Pro Cycling nog op een klinkende manier, met winst in de Clàssica Comunitat Valenciana, maar het bleek geen voorbode voor een succesvol wielerjaar. Na een tegenvallend 2025 is de Zwitser echter gebrand op sportieve revanche. Hij gooit het dit jaar dan ook over een iets andere boeg.
Hirschi werd eind 2024 met veel tromgeroffel binnengehaald door Tudor Pro Cycling. De voormalig wereldkampioen bij de beloften moest als een van de nieuwe kopmannen de kar zien te trekken, maar de echte topresultaten bleven uit in 2025.
De klassiekerspecialist staat dan ook voor een belangrijk wielerjaar. “In 2026 wil ik het iets anders aanpakken”, zo vertelde hij deze week aan Cyclism’Actu op de mediadag van zijn ploeg. En bij een nieuwe aanpak, hoort het ontdekken van nieuwe wielerwedstrijden. “Ik wil de Giro d’Italia rijden. Het zal mijn eerste deelname worden. Ik kijk er enorm naar uit.”

“Ik had meer verwacht van het seizoen 2025. Soms was ik best goed, maar ik zat niet op topniveau. Dus het is tijd om wat veranderingen door te voeren, zowel in mijn wedstrijdprogramma als in de trainingen. Ik wil wat meer op explosiviteit trainen en ook wat minder wedstrijden rijden, om zo fitter en frisser te zijn voor de grote doelen.”
Hirschi begint zijn seizoen deze maand al op het Spaanse eiland Mallorca voor de Challenge Mallorca-wedstrijden, gevolgd door een resem eendagskoersen met de Figuera Champions Classic, Faun-Ardèche Classic, Faun Drôme Classic, Trofeo Laigueglia, de Amstel Gold Race, Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. In aanloop naar zijn Giro-debuut pikt hij ook nog Eschborn-Frankfurt mee.
Aankomende wedstrijden voor Marc Hirschi
| Datum | Wedstrijd |
|---|---|
| 14 jun | |
| 17 jun - 21 jun | |
| 27 sep |
En dan vervolgens door een programma moeten scrollen dat al 33 koersdagen telt voor eind mei, vergeleken met 26 vorig seizoen.