Luca Scinto treedt af als manager Neri Sottoli
woensdag 31 december 2014 om 10:08

Luca Scinto treedt af als manager Neri Sottoli

Scinto

foto: Sirotti

Luca Scinto is niet langer manager bij Neri Sottoli. De Italiaan verloor zijn enthousiasme na drie dopingzaken binnen de ploeg en treedt af. Dat laat hij weten aan Tuttobici.

In de afgelopen anderhalf jaar werden Danilo Di Luca, Mauro Santambrogio en Matteo Rabottini betrapt op gebruik van EPO. “Ik denk er al sinds september aan om een stap terug te doen”, aldus Scinto. “Ik ben verdrietig, teleurgesteld en moe. Ik heb niet meer de positieve energie die ik eerst had. Ik ben niet langer de Scinto die iedereen kent.”

“De druppel die de emmer deed vollopen was de dopingzaak van Rabottini, gevolgd door allerlei vervelende commentaren in de media. Opmerkingen als: ‘Waarom controleerde Scinto zijn renners niet? Hij niet is niet goed genoeg.’ Mijn imago veranderde van een goede ploegleider naar een idioot. Daardoor verloor ik mijn enthousiasme. Ik nam al deze negatieve gevoelens mee naar huis.”

Scinto neemt echter niet voorgoed afscheid van de sport. “Ik heb de renners verteld dat ik deel uit blijf maken van de ploeg, maar ik weet nog niet in welke rol. Eerst ga ik er een periode tussenuit. Ik weet nog niet hoelang. Misschien drie maanden, misschien zes maanden, een jaar of zelfs langer.”

RIDE Magazine
RIDE Magazine