Lotto Soudal laat Campenaerts en De Lie niet afreizen naar WK, Ewan mag wel
foto: Cor Vos
dinsdag 23 augustus 2022 om 08:13

Lotto Soudal laat Campenaerts en De Lie niet afreizen naar WK, Ewan mag wel

Victor Campenaerts en Arnaud De Lie zullen niet te zien zijn op de WK in Wollongong. Lotto Soudal laat beide renners niet afreizen naar Australië, omdat ze elders punten moeten scoren in de strijd tegen degradatie. Dat meldt Het Laatste Nieuws. Caleb Ewan mag het wereldkampioenschap in eigen land wel betwisten.

Campenaerts maakte kans om geselecteerd te worden voor de wegrit van de profs (25 september), De Lie zou zelfs een volledige ploeg rond zich kunnen krijgen in de beloftenkoers (23 september). Maar dat gaat dus niet door. Lotto Soudal heeft de twee renners nodig in koersen als de Gooikse Pijl (18 september), de Grand Prix d’Isbergues (18 september) en de Omloop van het Houtland (21 september). Afreizen naar Australië zou deelname aan die wedstrijden in de weg staan. John Lelangue heeft daarom uitdrukkelijk gevraagd aan bondscoach Sven Vanthourenhout om geen renners van Lotto Soudal te selecteren.

Dat betekent niet dat er helemaal geen renners van de Belgische formatie meedoen in Wollongong. Als de Duitsers Rudiger Selig en Michael Schwarzmann geselecteerd worden, mogen ze bijvoorbeeld wel gaan. Zij zitten immers niet in de top-tien bij Lotto Soudal wat aantal punten in 2022 betreft, en kunnen het puntentotaal van de ploeg dus niet direct opkrikken.

Caleb Ewan mag wel
Caleb Ewan zit wel in die top-tien – hij is de nummer vier van de ploeg -, maar krijgt toch de kans om in eigen land mee te strijden voor de wereldtitel. Lotto Soudal hoopt dat Ewan punten pakt op het WK, schrijft HLN. De winnaar van de wegrit in Wollongong verdient 600 punten. De Lie zou slechts 200 punten kunnen behalen, indien hij België de beloftentitel zou bezorgen.

Op dit moment staat Lotto Soudal met 13352 punten negentiende in de UCI-ranking over drie jaar. Movistar, dat achttiende staat en daarmee de laatste veilige plek bezet, heeft een voorsprong van 640 punten op de Belgische ploeg.

RIDE Magazine
31 Reacties
23-08-2022 08:30
Dit is wel heel slecht geregeld. Neem aan dat als de bondscoach Campenaerts oproept Lotto niks te zeggen heeft? Dus of de kop klopt niet of de UCI regel moet heel snel worden aangepast.

Wel raar dat je als renner punten voor een ploeg kan scoren in een wedstrijd die je niet voor je ploeg rijdt, Het WK is prestigieus genoeg en heeft helemaal geen UCI punten nodig, of laat ze alleen mee tellen voor de individuele ranking en niet voor teams.
23-08-2022 08:30
HLN blijft een roddelkrant met zogenaamde "kenners". https://sporza.be/nl/2022/07/25/arnaud-de-lie-verkiest-uci-wedstrijden-boven-wk-daar-kan-ik-meer-punten-sprokkelen~1658770825743/
Zowel De Lie als Campenaerts hebben ZELF aangegeven dat ze liever hier wedstrijden proberen winnen, dan een WK rijden waar je al heel veel geluk moet hebben om te presteren. Ewan ligt anders omdat het in Australië is als Australiër. De omloop lijkt mij trouwens sowieso op Matthews lijf geschreven. Maar een Ewan in San-Remo vorm kan mss de ideale stoorzender zijn. Niemand wil met hem naar de streep dus kan Matthews pokeren.
    23-08-2022 14:20
    Het zou toch wat zijn: Ewan die als stoorzender Matthews aan de titel helpt en daarmee de degradatie van Lotto bezegelt
23-08-2022 08:37
Ik zou er als renner niet echt blij van worden. En als bondscoach ook niet. Ik begrijp de achtergrond wel, maar het lijkt me geen goede ontwikkeling dat een team bepaalt wie er wel of niet naar het WK mag. Op grond van zijn seizoen tot dusver lijkt me de kans dat Ewan op het WK flink punten gaat pakken trouwens ook niet al te groot. Alleen vermoed ik dat die het niet zou pikken als hij in eigen land niet aan de start mag staan.
23-08-2022 08:48
De Lie heeft er niets te zoeken, prima dus dat ie niet gaat. Wat Campenaerts betreft zie ik dat toch heel anders, in vorm is dat een uitstekend renner om mee te pakken in dienst van het gouden duo.
    23-08-2022 08:49
    Als De Lie ging was het voor het U-23 WK
    23-08-2022 09:07
    OK, is dat parcours heel anders dan?
    23-08-2022 09:15
    Geen idee, want ik vind het Pro parcours echt redelijk lastig.
    23-08-2022 11:03
    Zelfde slotparcours, wel minder rondjes. Nog altijd lastig wel, maar een De Lie in topvorm zou dat wel aankunnen. Maar wat een drama over een wk bij de beloften zeg. Die jongen wint 8x bij de profs in zijn eerste jaar, die hoort daar toch al even niet meer thuis.
    23-08-2022 11:14
    'Slechts' 10x het lokale rondje, dat nog steeds best lastig is. Gezien hoe De Lie het soms toch nog lastig heeft in bv. Tour of Leuven, dan lijkt het me niet direct iets voor hem. Het zou dan natuurlijk wel tegen andere beloften zijn ipv profs, dus dan lukt dat misschien wel weer.
    23-08-2022 12:46
    Met Van Eetvelt, Nys en Uytebroeckx zijn er andere speerpunten inderaad.
    23-08-2022 14:27
    Nys gaat ook niet
    23-08-2022 14:42
    Dat is het punt niet, Samamba.

    Ten eerste is het een U23 WK. De tijd dat U23 gelijk stond aan amateur ligt al jaren achter ons. Het is een leeftijdscategorie.
    Ten tweede gaat het om het feit dat die kerel wel degelijk winstkansen heeft, in het U23 peloton, maar zich verplicht voelt om dat te laten schieten om wat B en C koersjes te gaan winnen omdat zijn ploeg incompetent is en de punten nodig heeft. Daarvoor moet die gast dus een mogelijke WK titel laten schieten.
    Misschien hebben ze het hem zelf niet gevraagd (maar ingefluisterd?), maar het feit dat de situatie zo is dat hij zich geroepen voelt om de ploeg te hoeven ''redden'' (wat ze niet verdient) is erg genoeg. Voor jou maakt zo'n WK U23 misschien niet veel uit vanuit je luie zetel, maar ik denk dat dat voor een gast van zijn leeftijd die winstkansen heeft, iets minder evident is om te doen alsof het niets voorstelt.
    23-08-2022 14:56
    Mijn inschatting is dat het niet lastig genoeg is voor jongens als Van Eetvelt en Uijtdebroeks, en dat De Lie in topvorm tussen de U23 wel degelijk kans zou maken.
    Net als Kooij trouwens, die zie ik dat overleven. Gaat die eigenlijk?
23-08-2022 09:09
Ewan zou eens moeten 10e worden, de sprint winnen van een grote groep, op zijn stuur kloppen omdat hij geen Lotto-maats had die het gat met de groep daarvoor konden dichtrijden ;)
    23-08-2022 09:16
    Kan nog altijd met Kluge-Selig en Schwarzmann zijn trein meekrijgen bij Duitsland haha
    edit: in principe kan ook nog Van Rensburg mee voor ZAF.
    23-08-2022 09:59
    Eigenlijk jammer dat de degradatieperikelen bij BikeExchange tegen dan wellicht definitief voorbij zijn.
    Anders was er wel een ongekend conflict tussen landsbelang en ploegbelangen bij Australië, met kopmannen Ewan en Matthews :-)
23-08-2022 09:22
Belachelijk. Ewan en de duitsers zouden wel mogen gaan.. Zit er een haar in de boter tss de bondscoach en lotto?
    23-08-2022 09:44
    Als de bondscoach stelt nadat Benoot op zijn bek ging, dat hij in de eerste plaats aan drie renners dacht voor de vervanging in de personen van Bakelants, De Plus, en Devenyns, zonder gewag te maken van de Lotto's, dan weet je het wel. Verleden jaar werd Wellens gepasseerd, en dit jaar mag hij niet mee van Lotto zelf waarschijnlijk. Bakenlants, mogelijk aan zijn laatste jaar bezig ... De Plus moet nog altijd zijn oude niveau terugvinden en Devenyns wil niet achter Ala rijden. Dan ben je eerder aan het provoceren dan een ploeg aan het opstellen.
23-08-2022 09:35
Best inderdaad zeer snel degraderen uit de worldtour. Lotto is duidelijk worldtour onwaardig. Als ze denken op deze manier te mogen rekenen op enige clementie vanwege UCI .... !!???
    23-08-2022 09:44
    Volledig mee eens!
    23-08-2022 09:56
    Waarom zouden ze clementie krijgen van de UCI als ze niet naar het door de UCI georganiseerd WK gaan? Het is simpel, als De Lie of Campenaerts in die 4 wedstrijden 400p halen, kan Lotto zich redden. Dus wat is het belangrijkste? Een bijrol voor Campenaerts op het WK of proberen de ploeg te redden? Alsof niet elke andere ploeg in die situatie hetzelfde zou doen.
23-08-2022 09:37
Belachelijk eigenlijk dat een renner op een WK punten kan pakken voor zijn ploeg, aangezien hij daar voor zijn land rijdt en niet voor zijn ploeg.

En als Ewan en de Duitsers wel mogen gaan, dan is dat toch een vorm van discriminatie.
    23-08-2022 09:50
    Staat toch duidelijk uitgelegd waarom de Duitsers mogen gaan.
    23-08-2022 12:46
    Wat nog belachelijker is, is dat je om die punten te halen beroep moet doen op renners uit andere ploegen. Die rijden dus eigenlijk tegen hun eigen UCI-ranking.
23-08-2022 09:58
Het komt wat lullig over, maar voor mij is dit ook gewoon 1 van de neveneffecten van een WK organiseren in Australië. Ploegen die hun renners niet voor langere tijd kwijt willen zijn terwijl er daar door de meesten toch niet wordt gescoord.

Zo'n Campenaerts (met heen- en terugreis incl. mogelijke jetlag) een paar weken naar Australië sturen als knecht voor WvA? Of De Lie een beloftentitel proberen laten pakken?

Als je echt een kandidaat-winnaar hebt bij de profs (Ewan in zijn thuisland?), dan vaardig je die natuurlijk wel af. Maar meer dan de lulligheid van Lotto-Soudal (in nauwe schoentjes) zie ik hierin een pleidooi om te midden van een volledig Europees najaar niet een uitstap te maken naar de andere kant van de wereld voor een WK.

Ik zie ook nog een pak grote namen na de Vuelta in Europa blijven met focus op het Italiaanse najaar, terwijl die dichter bij huis wel nog het WK erbij zouden nemen.
23-08-2022 10:04
De effecten van het degradatiesysteem lijkt mij een prima onderwerp voor een grondige analyse van Kerckhofss (die doet dat meen ik). Volgens mij varen de kleine rondjes er wel goed bij, die krijgen ineens grote meneren aan de start, waarbij ze vermoedelijk amper tot niets hoeven te betalen.

Maillot heeft het hierboven ook over landsbelang versus ploegbelang, benieuwd ook hoe dat speelt. Zullen sommige bondscoaches sommige renners niet opstellen omdat ze het niet helemaal vertrouwen? Financieel scheelt het een ploeg nogal wat als ze wt rijden ws, dat wordt er vast in gehamerd bij de renners. En uiteindelijk is dat de echte broodheer.
23-08-2022 10:04
En zou Kron naar het WK mogen gaan?
    23-08-2022 11:01
    Als hij geselecteerd wordt (na de Tour een paar dramatische weken gekend) en zelf wilt (bij De Lie is het gewoon hijzelf die graag voor de punten rijdt) dan waarschijnlijk wel.

    De enigen die echt worden tegengehouden zijn Belgen die daar toch gewoon in dienst moeten rijden voor Evenepoel of Van Aert. De situatie binnen de ploeg indachtig zou het toch echt geen goed idee zijn om een Campenaerts of Wellens (die zou echt niet geselecteerd worden ma bon) daar te laten gaan knechten. Ben je als merkenploeg toch helemaal niets mee.
23-08-2022 11:40
Twee renners die ik héél graag bezig zie maar voor het WK heb ik er niet zo'n moeite mee dat ze niet mee zullen rijden eerlijk gezegd.
23-08-2022 13:45
Het is inderdaad een kwalijke evolutie in het wielrennen dat spel met die punten en bijhorende degradatie. Toch zeker voor wat de bezetting van bepaalde wedstrijden betreft. Langs de andere kant speelt lotto het in tegenstelling tot TJV wel open en eerlijk, en komen ze niet met zogezegde doktersbriefjes omwille van zogezegde pijnlijke knietjes aandraven. Dat moet je ze nageven.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine