Lotte Kopecky plots heel dichtbij onverwachtse Girowinst: “Een seconde verschil is toch wat zuur”
Foto: Cor Vos
zaterdag 13 juli 2024 om 20:48

Lotte Kopecky plots heel dichtbij onverwachtse Girowinst: “Een seconde verschil is toch wat zuur”

Lotte Kopecky zag zichzelf vooraf niet als een van de favorieten voor de Giro d’Italia Women, maar staat op één dag van het einde plots toch op amper één seconde van de roze trui. Dat brengt extra grote ambities mee voor de slotetappe, zegt de wereldkampioene op de weg in een persbericht van haar ploeg SD Worx-Protime.

Leidster Elisa Longo Borghini had geen gemakkelijke dag tussen Lanciano en Blockhaus, waar een lastige etappe van 120 kilometer was uitgetekend met twee keer de lastige Blockhaus. Kopecky pareerde verschillende malen een aanval van Longo Borghini, maar die laatste zag de Belgische wel twee seconden dichterbij sluipen dankzij de bonificaties aan de finish.

“1 seconde verschil is toch wat zuur”, zegt Kopecky. “Ik heb alles gedaan wat ik kon om de roze trui te pakken, maar Elisa was gewoon heel sterk vandaag. Er blijft nog één rit over, dus het wordt zondag een spannende strijd. Het waren al drie zware ritten en ook de slotetappe belooft lastig te worden met een mooie finale. Lidl Trek zal er alles aan doen om de bonificatieseconden weg te werken. Ik heb sowieso een heel sterke Giro gereden, we zien morgen wel of het lukt om die roze trui te winnen.”

Ook ploegleidster Anna van der Breggen was onder de indruk. “Dit was onwijs knap van Lotte. De richtlijn was simpel: zo lang mogelijk proberen te volgen. We wisten dat Elisa Longo Borghini in de aanval zou gaan, het was zaak om te volgen en te zien hoe ver je komt. Als je start met de ambitie om op etappes te jagen, en op één dag van het einde sta je op één seconde van de eindzege… Dat kan ook als een overwinning gezien worden. Als je Elisa Longo-Borghini kunt volgen in zo’n zware etappe, dan behoor je tot de beste klimmers ter wereld. Dit is dus een waanzinnige prestatie, die veel belooft richting de toekomst.”

De ploegleidster verwacht dan ook veel van de slotrit. “Morgen wordt het razend spannend. Als je ziet hoe dicht Elisa en Lotte bij elkaar lagen vandaag, dan belooft het morgen opnieuw een nek-aan-nek-race te worden. Wij zullen willen controleren om finaal de bonificatieseconden op de streep te pakken, om zo hopelijk de roze trui te winnen. Lidl-Trek zal net proberen aan te vallen om de secondes op de streep weg te werken. Verwacht je dus maar aan een steekspel.”

RIDE Magazine
9 Reacties
13-07-2024 21:25
Alles gedaan? Behalve uit het wiel van ELB dan toch…

Ik weet niet of de klimvorm van Realini wat minder is, maar anders is het toch wel vreemd dat Trek niet voor een andere tactiek kiest. Op een lange lastige klim is zij normaal beter dan ELB.
    13-07-2024 21:57
    ELB weegt 7 kilogram lichter, ergens logisch dat de 10% zwaardere Kopecky aanhaakt en niet beter kan. Mooi om te zien is het evenwel niet, maar je strijdt nu eenmaal met de wapens die er zijn.
    14-07-2024 09:57
    Welke andere tactiek? LT langzamer rijden? Dat Realini tot het eind mee gaat? En rest ploeg nog tijd kan werken? ELB nog wat in de tank houdt? Dan moet K. iets verder vd meet sprinten/demarreren en ELB op m's zetten. Bonis zijn dan dan al weg dankzij klimsters uit andere ploegen dan LT en SDW. Bij hoeveel achterstand krijgen ze eigen tijd?
    14-07-2024 10:31
    @pelshuis Realini laten demarreren en Kopecky zelf erachter laten werken. In Zwitserland deden ze dat tegen Vollering en eindigde Realini dik voor ELB. Op een lange zware klim verwacht je normaal dat Realini gewoon beter is.
    14-07-2024 10:35
    @djrkson Pogacar is ook zwaarder dan Vingegard, Vollering is stuk zwaarder dan de klimsters waar zij vaak tegen strijdt. Het is gewoon de beproefde tactiek van Kopecky om in het wiel te hangen en aan het eind te sprinten, dat is ook hoe ze haar twee grootste overwinningen dit jaar heeft gehaald. Het is niet illegaal, Vos heeft ook vaak zo gewonnen, maar zeg dan niet achteraf dat het zuur is en dat je er alles aan gedaan hebt.
13-07-2024 23:01
De laatste etappe is weer voor de sprinters. Dus Lotte zal zeker niet slechter doen dan plek twee. Dat is exact genoeg voor de eindwinst. Jammer voor Elisa, maar het zal weer niet lukken om de ‘eigen’ ronde te winnen.
    14-07-2024 00:21
    ELB is ook niet slecht in de sprint, dus ze is niet volledig kansloos. Het zou voor beiden een enorme overwinning zijn, maar hoopt toch dat ELB het haalt want Lotte zal echt nog wel haar kansen krijgen.
    14-07-2024 01:31
    Laatste etappe is niet voor de sprinters want de laatste kilometer is aan 7 a 8% gemiddeld. Gaat nog een prachtige strijd worden om de eindzege in die laatste kilometer.
    14-07-2024 10:37
    Het is geen sprintersetappe, en Trek kan er natuurlijk ook voor kiezen om een ontsnapping te laten gaan, dan moet SD er de hele etappe achteraan rijden om sws Kopecky kans te geven op een sprint.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine