Lotte Kopecky neemt afscheid van regenboogtrui in mineur: “Verschrikkelijk veel pijn”
Lotte Kopecky heeft haar laatste wegkoers van het seizoen niet kunnen afsluiten zoals ze had gehoopt. Na een valpartij moest ze uit de Tour de l’Ardèche stappen na een week vol frustraties.
“Ik had gehoopt om mijn laatste koers in de regenboogtrui te mogen afronden op een hoogtepunt, maar het was niet bepaald mijn geluksweek”, schrijft de Belgische gefrustreerd op haar Instagram-account.
“Het begon al maandag met een valpartij tijdens mijn hersteltraining, met zeven hechtingen in mijn knie als gevolg. Desondanks was ik erg gemotiveerd en had ik zin om te koersen. Dat is op zich goed gelukt, met een mooie overwinning op een behoorlijk mooie en zware finish.”
Daarna liep het opnieuw mis. Eerst werd de tweede rit afgelast door protesten, en vrijdag kwam Kopecky al vroeg in de rit ten val. “Ik voelde dat het niet goed was. Toch probeerde ik weer op de fiets te stappen, maar er zat niets anders op dan stoppen. Gelukkig bleek uit het medisch onderzoek dat er niets gebroken was in mijn rug, maar het doet verschrikkelijk pijn.”
Zien we Kopecky dan ook niet meer in actie op het WK baanwielrennen in Chili? “Ik had geen exact plan voor na de Ardèche, hoewel ik wel aan het WK op de piste dacht. Nu is het nog onzekerder. Ik hoop snel weer op de fiets te kunnen zitten en dan te bekijken of ik voor dat doel ga of het seizoen afsluit.”
Volgens mij is het een verkeerde keuze geweest om zich te gaan richten op het klassement van de TdF, ze is hierdoor haar kwaliteiten gaan afschaven en vervolgens gaat het dan in het koppie zitten en volgt er een negatieve spiraal waarbij dan de ene na de andere tegenslag op haar pas beland.
Ze zal het nooit weten, maar wie weet waren sommige van die tegenslagen niet gebeurt als ze beter in haar vel had gezeten.
Voor 2026 gewoon weer gaan trainen voor wat bij haar past.
Hopelijk terug klassieke renster in 2026