Lotte Kopecky gelooft in nieuwe regenboogtrui: “Maar iedereen zal me proberen lossen”
Foto: Cor Vos
vrijdag 6 september 2024 om 12:08

Lotte Kopecky gelooft in nieuwe regenboogtrui: “Maar iedereen zal me proberen lossen”

Wereldkampioene Lotte Kopecky rijdt in de Ronde van Romandië de komende dagen mogelijks haar laatste wedstrijd in de regenboogtrui. In Zürich treft ze binnenkort een zwaar parcours, maar dat wil niet zeggen dat de zich er nu al bij neer heeft gelegd dat ze in Zwitserland haar trui zal moeten afstaan aan een nieuwe eigenaar.

“Afgelopen maand drong het wel even door dat dit mijn laatste koers wordt in mijn regenboogtrui van Glasgow”, zei Kopecky tegen onder andere Het Nieuwsblad via een online persconferentie. “Het is een extra motivatie om hem nog eens te tonen. Ik heb ervan genoten om erin rond te rijden. Het liefste zou ik deze trui eind deze maand niet afgeven, maar als het gebeurt, heb ik nog een mooie Belgische trui als alternatief.”

We zagen Kopecky sinds haar intensieve drieluik Giro d’Italia Women, de wegritten op de Olympische Spelen en het baanwielrennen op de Spelen niet meer in actie. Maar de wereldkampioene zat intussen niet stil. “Ik heb na de Spelen niet zoveel dagen zonder fiets gehad. Ik ben blijven doortrainen. Wel heb ik om de batterijen op te laden iets meer andere zaken gedaan: afspreken met vrienden, een cafeetje doen. Ik heb mezelf af en toe toegestaan om te eten wat ik wilde, maar ik ben niet bijgekomen. De Spelen zijn vrij pittig geweest, vooral alles errond heeft erop ingehakt. Het is veel geweest om de hele tijd de focus te behouden.”

De komende Ronde van Romandië moet daarom een belangrijke test worden. “Ik hoop de komende dagen mijn twijfels weg te nemen, ik heb bevestiging voor mezelf nodig. Ik voelde me heel goed op de Spelen maar je mag niet vergeten dat ik vooraf een vrije lange taper heb gehad. Daarom heb ik mezelf de voorbije maand zeker mentale rust gegund, maar niet echt fysieke. Daar was in de opbouw naar het WK geen tijd voor. Ik wil opnieuw in goede conditie aan de start staan in Zürich, vandaar ook de keuze voor Romandië en niet de EK-wegrit. Na de tijdrit is er nog ruimte voor een mooi trainingsblok, dat ik nodig heb richting WK.”

In Glasgow kreeg Kopecky een parcours op haar maat, maar hoe zit dat met het klimmersparcours in Zürich? “Ik ga naar daar met het idee dat ze me zullen moeten proberen lossen. Er staan sterke rensters aan de start, maar ik geloof dat ik een kans maak. Het is een lastig parcours, maar het is niet zo zwaar als bij de mannen. Er zitten heel wat hoogtemeters in, maar ik heb er geen schrik voor.”

RIDE Magazine
8 Reacties
06-09-2024 12:34
Op dit moment de beste renster ter wereld, maar in mijn ogen geen waardige wereldkampioene gebleken. Dat werd nog eens pijnlijk duidelijk op de Olympische spelen. Waar ze haar bijnaam Koplacky eer aan deed, en koerste vanuit de angst om te verliezen, ipv de wil om te winnen.

Ik hoop eerlijk gezegd dat Vollering deze gaat pakken. Al ben ik niet echt fan van haar; ze heeft zoveel shit over zich heen gekregen vanuit haar eigen ploeg, dat dit het meest gepaste afscheid zou zijn van SD Worx; wereldkampioene worden, en de trui nooit meer dragen met een SD broek aan.
    06-09-2024 13:03
    Vind dit eigenlijk ook zeer kortzichtig om Kopecky als 'laffe' renster te beschrijven.
    Er zijn echt tal van voorbeelden waarbij ze zelf de schifting maakt (Strade en Roubaix bv) en echt wel koers maakt.
    Dan is het niet abnormaal dat ze als 'sprinter' dan ietswat de kat uit de boom kijkt in de laatste km's.
    Bij de OS zag je uiteindelijk ook wel dat het van niet beter kunnen was en niet van niet willen.
    06-09-2024 13:26
    Vollering is echt wel de beste renster in de wereld. Kopecky misschien de beste klassieke renster, maar zelfs dat is dit jaar met Longo Borghini en Vos allerminst zeker. Vollering is by far de beste klimster en ook de een van de beste klassieke rensters alleen reed ze vaak niet slim en werd ze ook constant tegengewerkt door de ploeg (niet alleen in de tour, maar bijvoorbeeld ook in Vlaanderen toen ze veel sterker was dan Kopecky, maar ze wel op haar moest wachten).
    06-09-2024 14:32
    Geen waardige wereldkampioene omdat ze er eens een keer door zat in 1 wedstrijd waarbij ze een enorme inspanning heeft moeten leveren om terug naar voor te rijden, maar wel nummer 1 op de wereldranglijst met 11 zeges waaronder Parijs-Roubaix en Strade Bianche, naast haar uitstapjes naar de piste.

    Hmmmmmm...
    06-09-2024 15:13
    @massimo Het zijn wel bijzondere voorbeelden die je noemt, in Strade heeft ze alleen maar in het wiel van ELB gehangen en geprofiteerd van de aanwezigheid van Vollering terwijl ze duidelijk niet de sterkste was. En in PR heeft ze in het laatste wiel gehangen van het groepje en geprofiteerd van de aanwezigheid van Wiebes erachter.

    Het vorige WK lijkt me dan wel een voorbeeld van waar ze initiatief toonde. Maar meestal is dat niet wat ze doet, dat lijkt me vrij duidelijk.
    06-09-2024 17:16
    Is vandaag weer bewezen dat zij de beste van de wereld is….hadden haar weg moeten doen en Vollering meer geld moeten geven…..
    06-09-2024 21:52
    Gelukkig zijn jouw ogen van geen tel en vinden wielerkenners haar wel een waardige kampioene.
06-09-2024 15:16
Het parcours lijkt er inderdaad wat makkelijker uit te zien dan je zou denken. En het laatste stuk is vrij vlak. Dus ze heeft zeker wel een kans. Zal wel afhankelijk zijn van het koersverloop en hoe (on)scherp de de Nederlandse dames zijn.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine