Lorena Wiebes spurt naar winst in Lotto Belgium Tour
Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Lotto Belgium Tour gewonnen. In Brugge was de renster van Team DSM de snelste in de massasprint. Jolien D’hoore kwam als tweede over de streep, maar werd wel de nieuwe leider.
Na haar proloogzege in Chimay mocht vice-Nederlands kampioen tijdrijden Ellen van Dijk om een uur als leider aan de eerste etappe in lijn beginnen. Het vrouwenpeloton koerste daarin over 102,2 kilometer van badplaats Blankenberge naar Brugge. Een vlakke, winderige rit die vooral op het lijf van de sprinters was geschreven.
Onderweg speelde de wind een belangrijke rol, waardoor het peloton uiteen werd geslagen. In de finale probeerde Natalie van Gogh het enige tijd in haar eentje, maar uiteindelijk kwam alles weer samen en moest een spurt de beslissing brengen. Daarin verzekerde Wiebes zich van alweer haar achtste overwinning van het seizoen.
#LottoBelgiumTour @lorenawiebes takes the victory! pic.twitter.com/1ijHkXAzEj
— LottoBelgiumTour (@LottoBelgTour) June 23, 2021
Btw, meende dat ene Puck Moonen hier ook zou starten, weer in conflict met haar ploeg?
Zou me niets verbazen om binnenkort misschien een statement te lezen dat ze door mentale problemen, mensen die niet in haar geloven e.d. haar talent nooit heeft kunnen verzilveren en er daarom mee stopt.
Dat is ook verplicht of ze breekt contractbreuk. Maar je ziet haar duidelijk opzichtig een kat voor de sponsor houden, of de rits zo ver opendoen dat de sponsor niet leesbaar is. Dat doet ze niet zomaar.
Dit kan ook zeker kloppen :p
Op dat vlak - los van het sportieve - zal ze wel gemist worden in het peloton.