Lorena Wiebes slaat met ‘dank’ aan Lidl-Trek toe in openingsrit Simac Ladies Tour
foto: Cor Vos
dinsdag 2 september 2025 om 15:03

Lorena Wiebes slaat met ‘dank’ aan Lidl-Trek toe in openingsrit Simac Ladies Tour

Lorena Wiebes heeft zoals verwacht de eerste etappe van de Simac Ladies Tour 2025 op haar naam geschreven. Haar ploeg SD Worx-Protime kwam in de finale vrouwen tekort om het gat op de twee koplopers Margaux Vigié en Pfeiffer Georgi te dichten, maar kwam met ‘hulp’ van Lidl-Trek alsnog in de positie om voor de zege te sprinten.

De Simac Ladies Tour kiest ook dit jaar weer voor een uitstapje naar het buitenland. Net als in de editie van 2023, mocht Leuven de rensters verwelkomen. Op het tijdritparcours van toen, was nu een rit-in-lijn uitgetekend: elf omlopen over het plaatselijke circuit van 7100 meter. Een eerste massasprint leek een meer dan aannemelijk scenario, maar onderweg volgden er wel enkele korte klimmetjes (Keizersberg, Hoge Berglaan en de oplopende Vital Decosterstraat) richting de finish op de Bondgenotenlaan.

Dinsdag 2 september 2025, Simac Ladies Tour: Etappe 1 (81.3 km)
Start:
13:00 ( Leuven)
Finish:
14:52 ( Leuven)

Grote namen laten zich zien
Het parcours in Leuven nodigde uit om te koersen en dus werd er slag om slinger gedemarreerd. Ook de grote namen in het peloton staken meer dan eens hun neus aan het venster, maar aanvalspogingen van onder meer Riejanne Markus, Clara Copponi en Emma Norsgaard werden al snel in de kiem gesmoord. Een daaropvolgende uitval van Lauretta Hanson zette meer zoden aan de dijk: de voor Lidl-Trek uitkomende  Australische sloeg een kleine bres.

Hanson reed zodoende een tijdje voor het peloton uit, maar bleek ook een vogel voor de spreekwoordelijke kat. Het inrekenen van Hanson bleek voor andere rensters dan weer het sein om er vanonder te muizen. Zo schudde de afscheidnemende Ellen van Dijk – de Nederlandse zet na de Simac Ladies Tour een punt achter haar rijkgevulde carrière – eens aan de boom, maar raakte niet weg.

foto: Cor Vos

Duo-aanval
Na de aanval van Van Dijk was het vergeefs wachten op een nieuwe uitvalspoging. De kilometers tikten nog altijd in sneltreinvaart weg, maar de rensters keken even uit de boom. Waren we dan toch op weg naar een sprint? Margaux Vigié (Visma | Lease a Bike) en Pfeiffer Georgi (Picnic PostNL) hoopten hier nog een stokje voor te steken en sloegen de handen ineen. Het bleek een duo-aanval met potentie, want bij de voorlaatste passage aan de streep was het verschil al opgelopen tot een halve minuut.

In het peloton was het vervolgens aan SD Worx-Protime om de kastanjes uit het vuur te halen. De ploeg had met Lorena Wiebes immers de topfavoriet in de gelederen en kreeg dan ook weinig steun in de achtervolging op de twee koploopsters. Wiebes voelde de bui al hangen en ging dus zelf maar in de tegenaanval, maar hield ook al vrij snel weer de benen stil. Dit speelde de aanvallers alleen maar in de kaart: mochten zij het dan gaan uitmaken voor de zege?

Lidl-Trek ‘helpt’ Wiebes
Bij het ingaan van de laatste tien kilometer bedroeg het verschil nog een twintigtal seconden, maar in het peloton was er al lang geen sprake meer van een georganiseerde jacht op de twee vluchters. Van SD-Worx Protime leek het niet meer te komen, maar er kwam alsnog steun uit Amerikaanse hoek. Lidl-Trek was erop gebrand om met Elisa Balsamo een gooi te doen naar de ritoverwinning en zette zich dan ook met volle overgave op kop.

Vigie en Georgi dreven het peloton tot het uiterste – foto: Cor Vos

Dit bleek funest voor de winstkansen van Georgi en Vigié, al was het zeer nipt. Pas in de laatste honderden meters, vlak voor het opdraaien van de Bondgenotenlaan, was de hergroepering een feit. En zo kregen we alsnog een clash der rappe vrouwen. En in deze sprint stond er – zoals het hele seizoen – geen maat op Wiebes. De Europees kampioene ging met machtige halen aan en reed Balsamo en Copponi op meerdere fietslengtes.

Wiebes wint zo niet alleen de eerste etappe van de Simac Ladies Tour 2025, maar is tevens de eerste leidster in het algemeen klassement. Woensdag krijgen de renners een heuvelachtige etappe in en rond Gennep voor de wielen geschoven.

RIDE Magazine
5 Reacties
02-09-2025 16:23
Tactisch wederom een meesterwerk van in dit geval Lidl-Trek.
"Als je doet wat je deed, dan krijg je wat je kreeg."
    02-09-2025 20:15
    Geen keuze voor Trek: als Trek het gat niet dichtrijdt, wordt Elisa Balsamo vierde; nu eindigt ze op de tweede plek. Verder kan Trek voor de dagzege alleen hopen op mechanische pech van Lorena Wiebes.
02-09-2025 19:35
Een groep die 1m15 buiten tijd binnenkomt maar geen OTL krijgt. De uci en haar variabele regeltjes..
    02-09-2025 20:08
    Waarschijnlijk mede veroorzaakt door één of meerdere valpartijen, dan toont de jury clementie en vist de achterblijvers weer op.
02-09-2025 20:32
Waarschijnlijk niet en andere invloeden gezien de samenstelling. Op zich niet erg maar wel inconsequent en discutabel gezien een andere meerdaagse niet te lang geleden.

Reacties zijn gesloten.