Lidl-Trek beloont trouwe helper én Giro-ritwinnaar met contract tot eind 2028
foto: Fotopersburo Cor Vos
dinsdag 7 oktober 2025 om 13:13

Lidl-Trek beloont trouwe helper én Giro-ritwinnaar met contract tot eind 2028

Carlos Verona blijft tot tenminste eind 2028 koersen voor Lidl-Trek. De 32-jarige Spanjaard heeft zijn contract bij de Amerikaanse formatie met drie jaar verlengd.

Verona is al prof sinds 2013. Na passages bij de Quick-Step-ploeg, Orica-BikeExchange en Movistar, sloot hij zich in 2024 aan bij Lidl-Trek. Bij dat team is hij een gewaardeerd helper, maar gaat hij via de vlucht soms ook voor eigen succes. Op die manier wist Verona dit jaar nog een etappe te winnen in de Giro d’Italia. In het verleden schreef hij ook een rit in het Critérium du Dauphiné (2022) op zij naam.

Op de ploegsite wordt Verona ‘een echte teamspeler’ genoemd. “Hij staat bekend om zijn onbaatzuchtigheid en betrouwbaarheid in de bergen—altijd bereid zijn eigen kansen op te offeren om zijn ploeggenoten de beste kans op de overwinning te geven.”

Grote rondes
Zelf voelt Verona zich thuis bij Lidl-Trek. “Ik hou van mijn rol binnen het team”, reageert hij op zijn contractverlenging. “Met zo’n sterke groep hebben we altijd een troef in handen in de strijd om de overwinning, en het is een geweldig gevoel om op welke manier dan ook bij te dragen — zelfs als we niet winnen. Een koers beginnen met de ambitie om te winnen maakt alle inspanning de moeite waard voor een knecht zoals ik.”

“Ik ben al vijftien jaar profrenner, maar eerlijk gezegd zijn de afgelopen twee seizoenen de jaren geweest waarin ik het meest heb genoten en waarin ik denk dat ik mijn beste niveau heb gehaald. In de loop der tijd heb ik mezelf beter leren kennen — hoe ik moet trainen om op 100% te zijn, hoe ik plezier kan halen uit het proces, balans kan vinden met het gezinsleven, en elke werkdag met de juiste instelling kan benaderen.

Verona wil de komende jaren bij blijven dragen aan het succes van Lidl-Trek. Vooral in de grote rondes. “Daar kunnen uithoudingsvermogen en ervaring echt het verschil maken. Daar kan ik de jongere renners begeleiden, het team helpen om zoveel mogelijk etappes te winnen, en hopelijk een rol spelen in het behalen van een klassementsoverwinning — iets wat ik nog niet heb meegemaakt, maar waar ik echt op hoop met Lidl-Trek.”

Hoeksteen
Volgens Luca Guercilena, algemeen manager van Lidl-Trek, is Verona het type renner dat elke ploeg wil.  “Hij werkt keihard, brengt rust en ervaring in elke wedstrijd, en tilt het niveau van iedereen om zich heen. Zijn ritzege in de Giro dit jaar was een bijzonder moment — niet alleen voor hem, maar voor het hele team. Je kon zien hoeveel respect en genegenheid zijn ploeggenoten voor hem hebben.

“Carlos heeft hier zijn thuis gevonden, en dat we hem de komende drie jaar in het team hebben, is een groot voordeel voor ons. Hij is een hoeksteen van onze klimploeg, een geweldige mentor voor de jonge renners, en iemand op wie we altijd kunnen rekenen.”


Heb jij RIDE Magazine al besteld?

In de RIDE Magazine Najaarsgids 2025 lees je een uitgebreid interview met Jonathan Milan! De sprinter van Lidl-Trek veroverde niet alleen de groene trui in de Tour de France, ook veroverde hij de harten van Italië. Wie is de 'Reus van de Sprint' die dit jaar zijn status als topsprinter bevestigde? Lees het verhaal nu in de nieuwe RIDE!
RIDE Magazine

Om te reageren moet je ingelogd zijn.