Lennert Van Eetvelt krijgt gigantische tik: “Gevoel dat ik niet kon ademhalen”
Foto: Cor Vos
woensdag 28 augustus 2024 om 20:23

Lennert Van Eetvelt krijgt gigantische tik: “Gevoel dat ik niet kon ademhalen”

Het gaat niet goed met Lennert Van Eetvelt. De klimmer van Lotto Dstny kwam in de 11e Vuelta-etappe als voorlaatste binnen, op meer dan 17 minuten van ritwinnaar Eddie Dunbar, en zijn reactie achteraf klonk niet bepaald hoopgevend.

“Het lukte vandaag gewoon niet. Dit zijn 2 van de 10 slechtste dagen ooit op de fiets. Ik heb het gevoel dat ik niet kan ademhalen als ik op de fiets is. Na de eerste klim had ik ook het gevoel dat ik ging flauwvallen. Ik ben blij dat ik aan de meet ben geraakt”, klonk het gefrustreerd bij de collega’s van HLN en Het Nieuwsblad.

Al begrijpt Van Eetvelt zelf ook niet zo goed wat er aan de hand is. “Ik ga van twee dagen geleden, waar ik bij de tien beste renners van het peloton hoor, naar zo’n mindere vorm”, klonk het nog.

In de eerste Vueltaweek maakte de 23-jarige Vlaams-Brabander grote indruk. Het scheelde niet veel of hij had Primoz Roglic gevloerd op de eerste lastige aankomst in Pico Villuercas. En na acht dagen koers stond Van Eetvelt nog knap zesde in het eindklassement. Maar dan begon het verval. In rit negen tuimelde hij al naar plek 15 in het klassement, maar toen hoopte hij nog dat het om een eenmalige slechte dag ging.

RIDE Magazine
20 Reacties
28-08-2024 20:42
Afstappen man, wat voor zin heeft dit. Het is geen bedevaart.
28-08-2024 21:24
Het valt dus wel mee met die Belgische toptalenten. Vorige week werden Widar, Uijtdebroeks en Van Eetvelt nog de hemel ingeprezen, vandaag is het al heel wat minder. Kan binnen een half jaar alweer heel anders zijn.
    28-08-2024 21:30
    Je zou er het maagzuur van krijgen.
    28-08-2024 21:44
    Ik dacht ook te zien dat Van Eetvelt een groot talent was... Ik hoop t nog steeds...
    28-08-2024 22:39
    Melkzuur heeft dus nog nooit zelf op de fiets gezeten. Laat staan gesport. Zoveel is duidelijk.
    29-08-2024 07:35
    Ik wou onze Noorderburen enkel wat moed inspreken, maar ik ben verkeerd begrepen blijkbaar. Tuurlijk wil een mindere prestatie niets zeggen op de lange termijn. Dus ook niet voor deze jonge renners die ik een warm hart toedraag. Ik heb trouwens erg veel en lang gefietst, met enkele erg goede jaren maar eveneens enkele flopjaren. Vandaar die relativerende post, want ik weet dat het snel weer kan veranderen.
29-08-2024 00:21
Van Eetvelt leek mij voorlopig iemand eerder geschikt voor een rittenkoers van een week en voor bergritten met één serieuze klim op het einde. Dat is tenslotte hoe hij UAE Tour won en ook Roglic bijna versloeg. Meerdere bergen en een opeenstapeling van vermoeidheid blijkt tot nu toe te veel. Nu, het is ook nog maar zijn eerste grote ronde, tijd genoeg.
28-08-2024 20:53
Jammer, was echt goed bezig deze Vuelta.
    28-08-2024 21:27
    In z'n onervarenheid misschien wel te veel gegeven in het begin van de ronde. Nu hopen dat de ploegleiding verstandig is
    28-08-2024 22:34
    Haha ploegleiding van Lotto en verstandig
28-08-2024 20:57
Covidapp
28-08-2024 21:18
Ik zei na zijn vroegjuichactie: "waarschijnlijk hebben we daarmee het beste van Lenny gezien". En dat het ook heel normaal is dat ie niet met de besten hier mee kan.

Wat ik toen over me heen kreeg was een berg hoon uit een bepaald hoekje. Maar inmiddels is het een stuk stiller uit die omgeving. Want ik zat niet zo heel ver van de waarheid af blijkt nu iedere dag opnieuw.

Ik gun hem echt het allerbeste, net als UI overigens. Maar soms is het beter om ook als jonge renner zelf niet al te hoog van de toren te blazen, en gewoon lekker te koersen zonder al te veel doelstellingen. Daar had je vroeger de U23 voor, maar tegenwoordig beginnen ze al te koeren over top 10 in het eindklassement als ze net de laatste jeugdpuistjes hebben uitgeknepen.
28-08-2024 21:34
Kan ook zijn dat hij gedurende deze Vuelta heel langzaam gekookt is geraakt door de blafhitte. De één kan er een week tegen en weer een ander huppelt er gewoon 3 weken doorheen zonder klachten. Ook vaak een kwestie van taaiheid die met de jaren komt.
28-08-2024 21:18
Zo zie je maar, dat je elke kans moet pakken op een etappe zege, want wie zegt dat deze jongen de Vuelta uitrijdt... Zonde hoor...
29-08-2024 08:21
Wat een onzin om die jongen meteen af te schrijven als klassementsrenner. Waarschijnlijk heeft ie net als velen in het peloton corona opgelopen of een andere luchtweginfectie (extreme hitte, airco in hotels... afgetrainde lijven... omstandigheden zijn ideaal om ziek te worden)... Hij heeft getoond welk niveau hij kan halen en is nog jong. Een renner waar België nog heel veel plezier aan kan gaan beleven, ook in de Ardense klassiekers.
28-08-2024 20:57
Covidspook waart weer rond in het peloton
    29-08-2024 09:05
    U bent arts? Of gewoon boomer
28-08-2024 21:39
Dat is gewoonte te weinig basis. Klassement opgeven, voor een rit gaan en vooral proberen uitrijden.
29-08-2024 10:41
niet iedereen heet Wout v Aert. waarvan akte
    29-08-2024 13:02
    OMG......hoe zielig.......

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine