Harrie Lavreysen speelt op verrassing in EK-finale Keirin, maar stuit weer op Matthew Richardson
donderdag 5 februari 2026 om 14:18

Harrie Lavreysen speelt op verrassing in EK-finale Keirin, maar stuit weer op Matthew Richardson

Matthew Richardson heeft Harrie Lavreysen opnieuw verslagen op het EK baanwielrennen in Konya. Nadat de Brit de Nederlander woensdagavond verslag in de sprintfinale, zagen we nu dezelfde uitkomst in de Keirin. Al wist Lavreysen zijn concurrent ditmaal bijna te verrassen.

Lavreysen was de regerende Europees kampioen in de Keirin en verdedigde zijn titel in een finale tegen Lowie Nulens (België), Tom Derache, Harry Ledingham-Horn, Nikita Kalchnik én dus Matthew Richardson.

De wedstrijd ontbrandde al vroeg, want op drie rondes voor het eind ging Lavreysen al in de aanval. Daarmee verraste hij de Britten Ledingham-Horn en Richardson. Nulens was wel alert en nestelde zich in het wiel van de Nederlander. De Belg kon er niet meer uitkomen, maar Richardson kwam vanuit de achterhoede nog wel opzetten. Sterker nog, de Brit wist beide renners uit de Lage Landen nog te remonteren en zo opnieuw het goud te pakken, net als een dag eerder op de Sprint.

Wereldkampioen Lavreysen moest zo genoegen nemen met het zilver, de 20-jarige Nulens pakte het brons.

Kopecky en Bossuyt pakken goud
Kort voor de Keirin voor mannen stond ook de finale van de koppelkoers voor vrouwen op het programma. Hier ging het Belgische koppel met Lotte Kopecky en Shari Bossuyt er met het goud vandoor. Lisa van Belle en Yuli van der Molen werden namens Nederland zesde.

Bestel de Tourgids
Tour de France-poster
4 Reacties
05-02-2026 14:27
Wat een geweldige eindfase! In de HF Richardson die express een gat liet op de eerste 2 om Lavreysen achteraan in de problemen te brengen. En dan die finale met een geweldig lange alles-of-niets poging die strandde op de meet (en de Belg die alles vanop de 1e rij mocht meemaken)
05-02-2026 15:07
Indrukwekkende Richardson! Lijkt bij Team GB toch wel een stap(je) gezet te hebben. Harrie wellicht niet in z'n beste vorm, maar die had hier dus écht sowieso wel dat sprinttoernooi willen winnen. Man, wat duurt het nog lang voordat 't WK is.
    05-02-2026 16:27
    Het zal op de volgende spelen nog meer op details aankomen.
06-02-2026 11:20
Even teruggekeken. Toen de derny uit de baan ging, ging Harrie dus metéén aan. Kende reeds de uitslag (en had de laatste 1,5 ronde al gezien), maar het was nog steeds heul vet om te zien. En die comeback van Richardson - want die zat echt wel ver - poehhh.

Reacties zijn gesloten.