Lavreysen, Pogacar en Kopecky vallen in de prijzen tijdens uitreikingen Vélo d’Or
foto: Cor Vos
zaterdag 7 december 2024 om 08:29

Lavreysen, Pogacar en Kopecky vallen in de prijzen tijdens uitreikingen Vélo d’Or

Harrie Lavreysen heeft de nieuwste Vélo d’Or gewonnen voor beste wielrenner in een olympische discipline. Lotte Kopecky en Tadej Pogacar gingen er vandoor met de traditionele prijzen van sportkrant l’Équipe. Laatstgenoemde wenste Remco Evenepoel tijdens de uitreiking een spoedig herstel toe na zijn ongelukkige trainingsongeval.

Lavreysen ontving de nieuwste Vélo d’Or trofee voor zijn uitzonderlijke prestaties in 2024. De Nederlander wist maar liefst drie keer een gouden medaille te behalen op de Olympische Spelen in Parijs.

Vanwege deze ‘buitengewone’ successen verkoos de jury Hattrick Harrie boven onder andere Tom Pidcock die afgelopen zomer zijn olympische mountainbike titel wist te prolongeren. Lavreysen kon zelf niet bij de uitreiking zijn. De baanwielrenner kwam in actie tijdens de UCI Track Champions League in Londen.

Harrie Lavreysen pakt de gouden medaille op de teamsprint op de Olympische Spelen in Parijs. Foto: Raymond Kerckhoffs

Pogacar en Kopecky grootste winnaars
De traditionele Vélo d’Or voor beste wielrenner van het jaar ging – hoe kan het ook anders – naar Pogacar. De winnaar van Strade Bianche, Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Lombardije kreeg daarnaast ook de Eddy Merckx trofee voor beste klassiekerrenner uitgereikt door Tom Boonen.

Volgens Tom Boonen is het voor Pogacar zeer goed mogelijk om ooit Parijs-Roubaix te winnen. “Hij is een van de renners die gewoon goed zijn met een fiets”, zei hij daarbij. Bij de vrouwen gingen deze beide prijzen naar Lotte Kopecky.

Pogacar wenst Evenepoel een spoedig herstel
Pogacar won de prijs voor beste wielrenner van het jaar met overmacht en liet onder anderen Mathieu van der Poel en Remco Evenepoel achter zich in de jury-uitslag. De Sloveen gaf aan dat hij laatstgenoemde een spoedig herstel heeft gewenst na zijn trainingsongeluk van eerder deze week.

Volgens de wereldkampioen hoeft Evenepoel niet te stressen. “Het is winter. Al leggen we dan wel allemaal onze basis voor het nieuwe seizoen. Ik hoop dat Remco snel herstelt”, gaf hij aan.

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
8 Reacties
07-12-2024 11:12
Werd hier vorig jaar niet heel veel meer fuzz en nieuwsberichten rond gemaakt?
Zal vooral voor Kopecky en Lavreysen deugd doen deze prijs
    07-12-2024 12:35
    De controverse rond deze prijs draaide in voorgaande jaren vooral om de bizarre miskenning van elke prestatie die niet werd geleverd door een mannelijke wegwielrenner. Dat hebben ze inmiddels ondervangen door een aparte prijs voor vrouwen en nu dus blijkbaar olympiërs. Dan valt er verder weinig meer over te zeggen. Zouden zichzelf ook eeuwig voor lul hebben gezet als ze Lavreysen voor een tweede keer genegeerd hadden.
07-12-2024 13:14
Remco wint dubbel goud op de Olympische Spelen -een unicum in de geschiedenis-, wordt daarenboven werldkampioen tijdrijden, maar de "Vélo d'Or" gaat naar een andere renner, dat geeft een indicatie van wat voor een uitzonderlijk jaar 2024 is/was.
    07-12-2024 15:23
    @Midi dubbel goud tijdens de Olympische Spelen is absoluut geen unicum.
    Ook niet bij het wielrennen maar ik vermoed dat je het wegwielrennen bedoeld?
    07-12-2024 16:30
    @Lalsacien

    Inderdaad, volgens mij heeft niemand zowel de wegwedstrijd als de tijdrit gewonnen op eenzelfde editie van de Spelen.
    07-12-2024 18:40
    MVDP wint de 2 mooiste monumenten en staat maar op 3 . In alle andere jaren zou dit voldoende zijn voor velo d’or .
07-12-2024 16:05
Uitslag:
1. Pogacar
2. Evenepoel
3. Van der Poel

1. Kopecky
2. Vollering
3. Niewiadoma
    08-12-2024 06:28
    Is bij de mannen de enige juiste top 3 van het wielerseizoen, deze 3 staken torenhoog boven de rest uit

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine