Laurens ten Dam: ”Van begin tot het eind afgezien”

foto: Sirotti (archief)
Laurens ten Dam is in de tiende etappe van de Tour de France als 22e over de finish gekomen. In de rit, die zeven gecategoriseerde cols kende en eindigde op La Planche des Belles Filles, verloor Belkin-kopman Bauke Mollema ruim een minuut op winnaar Vincenzo Nibali. ”Het is jammer dat hij wat tijd verliest”, zegt Ten Dam.
Al vanuit de start ging het parcours op en neer door het Vogezenlandschap. ”Ik heb vanaf de eerste kilometer tot aan de meet afgezien”, hijgt Ten Dam uit na afloop tegen de NOS. Mede door het slechte weer, het regende lange tijd, werd de 161 kilometer lange rit zwaarder voor de 33-jarige Ten Dam.
”Al begin je er natuurlijk gewend aan te raken”, verwijst hij naar de natte weersomstandigheden. ”Maar je loopt het risico ziek te worden of te vallen. Kijk maar naar Contador”, meldt de Groninger over de Spanjaard, die door een zware valpartij af moest stappen. Na onderzoek blijkt dat ‘El Pistolero’ zijn scheenbeen gebroken heeft.
In de aanloop naar de slotklim naar La Planche des Belles Filles was Ten Dam nog in staat om Bauke Mollema naar de voorste regionen te loodsen van de favorietengroep. ”Het is jammer dat hij wat tijd verliest. Natuurlijk hadden we liever net als vorig jaar vierde en vijfde gestaan, maar dit is weer een andere Tour. We halen wel gewoon een goed niveau. Ik hoop nog te verbeteren in de Alpen”, besluit Ten Dam, die in het algemeen klassement op een negentiende plek staat.