Laurens ten Dam schikt zich in vrije rol
Foto: Sirotti
donderdag 2 juli 2015 om 10:50

Laurens ten Dam schikt zich in vrije rol

Laurens ten Dam was vorig jaar met een negende plaats de beste Nederlander in het eindklassement van de Tour de France. Toch is de karakteristieke renner dit jaar geen kopman: “Ik heb het hele jaar nog geen Top-10 gereden in het klassement van een etappekoers. Het zou een beetje raar zijn om dan voor de Tour ineens je hand op te steken en te roepen dat je dat nu wel ineens gaat doen”, aldus een nuchtere Ten Dam tegenover de NOS.

De klimmer van LottoNL-Jumbo arriveerde geheel volgens zijn stijl met de trein in Utrecht. Een Tourstart in Nederland is zelfs voor deze ervaren rot in het vak nieuw. In 2010 deed hij niet mee aan La Grande Boucle, die toen in Rotterdam van start ging: “Ik dacht toen dat het de laatste kans voor mij was om zoiets ooit in eigen land mee te maken.”

De inmiddels 34-jarige coureur krijgt dit jaar alsnog de kans om een Tourstart in Nederland mee te maken als renner. Weliswaar in een vrijbuitersrol, maar dat is voor hem geen probleem. “Er rijden vijf man in dienst van Robert (Gesink, red.) en Wilco (Kelderman, red.) en ik moet zorgen dat ik in de eerste week zo weinig mogelijk tijdverlies. Ik mag daarbij zelf mijn positie in het peloton bepalen en kijken wat voor mij de beste plek is om te koersen. Vorig jaar begon ik ook zo aan de ronde. Ik teken ervoor om weer negende te worden en dan het liefst met nog een ploegmaat voor mij in het klassement. Deze vrijbuitersrol past misschien wel het beste bij mij.”

RIDE Magazine
28 Reacties
02-07-2015 16:14
Ten Dam voor de alp ..Dat zou ik echt (verrassend) mooi vinden
03-07-2015 10:42
Vrije rol, ik krijg iets van die woordkeuze. Ten Dam zal echt moeten werken voor Kelderman / Gesink denk ik. En in ritten waar ie dan wel z'n kans mag gaan, zal ie te moe zijn door het werk dat ie al heeft opgeknapt en zullen frissere renners hem zo ter plekke laten.
03-07-2015 11:56
Een vrije rol zegt niets over de doelstelling. Uit het interview lijkt het alsof hij voor een klassement gaat, maar dat lijkt toch mogelijk wat hoog gegrepen. Waarom niet gewoon tijd verliezen in de eerste week (en ongeschonden dookomen) om dan vervolgens voor etappes of een bergtrui te gaan?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine