Laurens ten Dam kopman Belkin in Ronde van Romandië

foto: Sirotti
Belkin rekent de komende Ronde van Romandië op Laurens ten Dam. De ploeg heeft de 33-jarige klimmer als kopman aangewezen voor de Zwitserse rittenkoers. Daarnaast zet de Nederlandse formatie in op dagsucces.
“Laurens is onze beste klimmer en dus onze klassementsman”, zegt ploegleider Erik Dekker op de site van de ploeg. “Het klassement zal gemaakt worden tijdens de proloog, een super lastige klimrit en de afsluitende tijdrit,” denkt hij.
Daarnaast hoopt de ploeg een etappe te kunnen winnen. “Er zijn drie etappes waarin we met Jonathan Hivert, Moreno Hofland en Paul Martens, aanspraak maken op een ritzege”, denkt Dekker. “Dat zijn de etappes van woensdag, donderdag en zaterdag. Woensdag wordt een mooie uitdaging, want onderweg wacht de Simplonpass, een klim van 35 kilometer. Dat wordt behoorlijk pittig, maar we zien kansen. We willen knallen in Romandie. Iedereen is fit en er klaar voor.”
Selectie Belkin Pro Cycling voor Ronde van Romandië (29 apr-4 mei)
Jack Bobridge
Stef Clement
Laurens ten Dam
Jonathan Hivert
Moreno Hofland
Martijn Keizer
Paul Martens
Lars Petter Nordhaug
Lees ook:
Voorbeschouwing: Ronde van Romandië 2014