Landa: “Misschien betaalt Roglič voor de inspanning, dus we blijven het proberen”
foto: Sirotti (archief)
vrijdag 6 april 2018 om 19:28

Landa: “Misschien betaalt Roglič voor de inspanning, dus we blijven het proberen”

Volgens Mikel Landa is de Ronde van het Baskenland alles behalve gelopen. De Spaanse klimmer van Movistar staat tweede en heeft een achterstand van 1.57 op Primož Roglič in het klassement. “Misschien betaalt Roglič morgen de inspanning voor vandaag, dus we zullen het blijven proberen”, zegt Landa volgens Zikloland.

Vandaag trok Landa meermaals ten aanval. Samen met Ion Izagirre zette hij de klassementsleider onder druk, maar die gaf geen krimp. Sterker nog, Roglič liep zes seconden uit door aan de finish in Eibar bonificatieseconden te pakken. Met nog één etappe voor de boeg, met daarin liefst acht beklimmingen, is Landa ambitieus. “We willen winnen”, zegt hij.

“We waren vandaag in staat om te doen wat we hadden gepland, en dat brengt je vooruit. De ploeg heeft me alles gegeven wat ik nodig had. Ik ben erg blij met hen”, blikt hij terug op de steun die Movistar hem gaf, mede door met José Joaquin Rojas iemand in de vlucht te sturen, die in een belangrijke afdaling nog kon helpen om de voorsprong op de andere favorieten vast te houden. “Vandaag hebben we een stap gezet. Ik sta nu op een podiumplek, dus we zullen blijven aandringen.”

RIDE Magazine
35 Reacties
07-04-2018 10:43
Hij heeft gelijk, afgelopen week heeft Roglic met z'n krachten lopen gooien. En vandaag wordt een hele zware dag. Zijn ploeg moet in ieder geval tot de 2na laatste klim erbij blijven. Vanaf daar zou een goede Roglic het zelf moeten kunnen afmaken. Heeft die een off day dan kan die zomaar er afgereden worden op die klim.
07-04-2018 10:45
@ mus

Een goede grote ronde rijder maakt je nog geen goede knecht. Sommige kunnen voor een ander niet zo hard rijden als voor zichzelf.
07-04-2018 10:54
Ik snap die tegenstand niet wat betreft het halen van 1 of (liever) 2 klimknechten erbij aangezien je gewoon 3 kopmannen hebt die top 10 kunnen rijden en geen enkele fatsoenlijke knecht voor ze hebt. Gesink is gewoon GEEN knecht, punt uit. De Tier, Bouwman en Clement zijn wel knechten maar geen klimmers. Waarom beschouwen mensen die als een aanval op deze renners? Onbegrijpelijk sommige members.

Het budget van TLJ gaat omhoog toch dus dat moet makkelijk kunnen. Als je Boom en Gesink eruit knikkert komt er ook zat budget vrij hiervoor.
07-04-2018 10:57
Gesink heeft vorig jaar nog in meerdere rondjes geknecht voor Roglic, Bennett en Kruijswijk en heeft daarnaast aangegeven in de Giro en de Tour hetzelfde te gaan doen voor de kopmannen.
07-04-2018 11:01
@Johnny7 Ga eens met Richard Plugge om de tafel en deel je diepere inzichten met hem. Breng wel wat geld mee wat dat heeft hij wel nodig.
07-04-2018 11:03
Ik ben voor het halen van goede klimknechten, maar ik zou dan wat hoger willen mikken dan bv. Anacona, die toch niet spectaculair beter klimt dan Clement. En dan denk ik aan renners als Roche of Kangert. Maar ja, zijn die betaalbaar...
07-04-2018 11:30
Roche klimt ook niet bijzonder goed meer en Kangert kan zelf top 10 rijden dus die zal alleen haalbaar zijn voor echte grote budget ploegen. Renners als Anacona zijn gewoon prima, kunnen heel lang mee en kunnen zelf geen top 10 rijden dus in die hoek moet je het zoeken.

Ik ga graag met Plugge om tafel zitten maar wat betreft het geld daar krijgt hij al meer van volgend seizoen dus dat komt wel goed zonder mijn bankrekening te plunderen.
07-04-2018 13:17
@ddb en johny

Gesink gezien in cali?
Gezien op het wk in ??? (Met die heuvel met klinkers)
Gesink al die andere keren zn balen uit zn broek zien draaien voor een ander?


En waar zeg ik dat ze geen andere klimknechten moeten halen? Maar ik reageer op jou post dat ze beter anacona, cataldo, pellizotti kunnen halen dan clement of gesink.
07-04-2018 13:40
@Johnny: Klimknechten is leuk, maar enkel als ze een beetje op het vlakke kunnen rijden. Beter kan je investeren in Tijdrijders die zeer behoorlijk kunnen klimmen, of andersom, dan kan je na zo'n berg vervolgens in het dal zo'n tempobeul zijn gang laten gaan. Roglic zelf zou dus de ideale knecht zijn. Andere namen zijn vrijwel allemaal in dienst van Sky (Kwiat, Poels, Kyrienka, Thomas, Castroviejo). Aan een type Pozzovivo of Quintana als knecht heb je bergop volgens mij niet echt super veel.
07-04-2018 15:52
Kan Frans Maassen deze Landa niet tot de orde roepen?

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine