Lance Armstrong verdient miljoenen met Uber: “Heeft mijn familie gered”
Lance Armstrong heeft tien jaar geleden fors in taxi-service Uber geïnvesteerd. De totale investering van honderdduizend dollar is inmiddels tientallen miljoenen waard, zegt hij in een interview met CNBC. “Het heeft mijn familie gered.”
Armstrong verloor vanwege zijn dopingbekentenis tientallen miljoenen dollars door misgelopen sponsordeals. De schikkingen en rechtszaken kostten hem naar eigen zeggen 111 miljoen dollar. Lange tijd dreigde hij daarbovenop nog een schadeclaim van honderd miljoen dollar te moeten betalen aan de Amerikaanse federale overheid. In april schikte hij die rechtszaak voor vijf miljoen dollar.Wat de exacte waarde van zijn aandelenpakket in Uber is, wil hij niet onthullen. Dertig, veertig, vijftig miljoen? “Het is heel erg veel. Het is te goed om te waar te zijn”, blijft Armstrong cryptisch. Toen hij tien jaar geleden de investering deed, wist hij niet eens wat Uber was.
De 47-jarige Texaan investeerde een ton in de investeringsmaatschappij Lowercase Capital van de inmiddels puissant rijke investeerder Chris Sacca. “Ik dacht dat hij aandelen van Twitter opkocht van werknemers en oud-werknemers, maar de grootste investering van het Lowercase fonds was in Uber.” Ten tijde van Armstrongs investering was de waarde van Uber zo’n 3,7 miljoen dollar. Inmiddels wordt de taxi-service gewaardeerd op honderdtwintig miljard dollar.
In het gesprek met CNBC, dat zijn eerste interview in de Verenigde Staten is sinds zijn dopingbekentenis bij Oprah Winfrey in 2013, wordt ook duidelijk dat hij een eigen investeringsfonds aan het opzetten is met de focus op sport en voeding.
Echt wielerflits, wat geweldig dat jullie precies aanvoelen wat voor nieuws wij het liefst voorgeschoteld krijgen. Jullie zijn TOP!
Dus ik snap je probleem niet :p
Tip voor jullie zet voortaan dit bericht en het bericht over de amstel gold race onder wielerflits kort. Dan voorkom je deze commentaren.
Dat hoeft niet direct te betekenen dat het betreffende nieuwsfeit van dergelijk groot belang is
Doping, bekentenissen en sancties lijken me ook allemaal relevante nieuwsberichten.
[quote]Uber is een internetonderneming die bemiddelt tussen reizigers en aanbieders van personenvervoer in verschillende landen. Het bedrijf verbindt via zijn mobiele app klanten in 67 landen met officiële taxichauffeurs, maar ook met privéchauffeurs. Uber berekent daarvoor een commissie van 26% van de ritprijs (exclusief btw) en verdient aan het gebruik en de doorverkoop van de verkregen persoonsgegevens. [/quote]
Nee, ik maak er zelfs zelden gebruik van. Maar de passagier geeft bij uber een rating aan de chauffeur, daarmee zorg je dat 1. De rotte appels geen chauffeur meer mogen zijn en 2. De overige chauffeurs een extra reden hebben om zich normaal en netjes te gedragen. Er is een veel directere feedback dan bij traditionele taxi's, waar mensen pas bij ernstige incidenten de moeite nemen om een klacht in te dienen.
Daarnaast kun je de rit volgen en kun je dus zien dat je op de juiste plek aankomt en niet bij een adres waar de chauffeur een percentage van krijgt.