Lance Armstrong ontfermt zich over failliete Bradley Wiggins
foto: Cor Vos
zondag 7 juli 2024 om 16:19

Lance Armstrong ontfermt zich over failliete Bradley Wiggins

Het is geen geheim dat Sir Bradley Wiggins financieel door een moeilijk periode gaat: de voormalig Tourwinnaar werd onlangs failliet verklaard. Hij krijgt nu morele steun vanuit onverwachte hoek. Lance Armstrong heeft zich namelijk ontfermd over de Brit en hem uitgenodigd voor zijn podcast The Move.

In The Move werd de afgelopen dagen al gehint op een bijzondere gast. Dat blijkt niemand minder te zijn dan Bradley Wiggins, die zelf al een foto met Armstrong en co-host George Hincapie op Instagram plaatste. “Back with the boys”, schreef Wiggo bij die foto. De podcast met de Tourwinnaar van 2012 komt vermoedelijk zondag of maandag online.

Failliet
Wiggins heeft al meerdere jaren financiële problemen en begin juni werd het faillissement uitgesproken door de districtsrechtbank van Lancaster. Er wordt beslag gelegd op Wiggins’ bezittingen, waardoor hij mogelijk ook zijn medailles en prijzen moet inleveren.

Eind vorig jaar dreigde al het faillissement van de Britse oud-wielrenner. De problemen begonnen toen zijn bedrijven Wiggins Rights Limited en New Team Cycling Limited failliet gingen. Schuldeisers claimden toen een bedrag van ruim 700.000 Engelse pond, maar dat bedrag is daarna opgelopen tot bijna 1 miljoen pond, omgerekend ruim 1,1 miljoen euro.

Wiggins zou in november 2023 nog geen enkele euro hebben betaald van zijn openstaande schuld, ondanks dat hij in 2022 nog in een regeling werd geplaatst om al zijn schuldeisers af te betalen. De voormalige winnaar van de Tour zou onder meer zijn bezittingen in Spanje en de naamrechten op ‘Wiggins’ en ‘Wiggo’ moeten verkopen als afbetaling.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Sir Wiggo (@bradwiggins)

RIDE Magazine
17 Reacties
07-07-2024 17:43
Is uitnodigen voor een podcast 'ontfermen'? Ik word niet echt wijs van artikel.
    07-07-2024 18:45
    Inderdaad wat een rare titel slaat werkelijk nergens op. Ontfermen is wel iets meer dan eventjes praten op een podcast.
07-07-2024 16:22
Biedt hij hem dan ook financieel perspectief?

[i]Edit redactie: Is aangepast.[/i]
07-07-2024 16:55
Ben benieuwd of Lance hem dan ook financieel gaat steunen of hem bijv. inhuurt bij zijn podcast e.d.
07-07-2024 17:20
Goeie peer die Lance…
07-07-2024 16:46
Je hoort het vaker van topsporters dat het gewoon voor de wind gaat en dat zodra ze stoppen het financieel misgaat.
Een stuk begeleiding tijdens hun carriere en erna zou misschien wel wenselijk zijn.
Investeren is ook wel goed, alleen wel stoppen wanneer het misgaat.
    07-07-2024 18:21
    Geld zat om begeleiding te betalen, maar sommige mensen doorzien praatjesmakers nu eenmaal moeilijk
    07-07-2024 18:26
    Ik weet het niet meer exact want het was een tijd geleden dat ik het las, maar het was echt iets stoms van het team op eigen naam hebben staan (of iets met de vorm van registratie van het team en de daaraan gekoppelde winstbelasting). Wielerteams gaan vaak zat failliet wanneer een sponsor wegvalt, maar in dit geval werd hij dus persoonlijk aansprakelijk gesteld en is het bedrag opgelopen door rente etc.

    Edit: en zoals hij al vaker zelf heeft aangegeven, hij is verkeerd geadviseerd. En dit is ook echt zo, want zijn bankier etc. wisten allemaal dat de opzet van zijn team een enorm persoonlijk risico meebracht, maar geen enkele ingehuurde specialist die hem dat vertelde.
    07-07-2024 18:49
    @kubus. Dat een eigen team een risico is duidelijk. Als ik dan hoor dat zijn bankier niet in heeft gegrepen vindt ik dat het een kwalijke zaak. Als ze hem van advies hadden voorzien en dan alsnog de beslissing zou nemen een eigen team te beginnen is het zijn eigen keus.
    Een andere zijweg je hoort vaak dat ex-sporters na het stoppen van hun carriere in financiele problemen komen omdat ze geld blijven uitgeven in hetzelfde tempo als tijden hun carriere. Terwijl ze geen inkomsten hebben. Daar gaat ook een hoop fout is mijn mening.
    07-07-2024 19:56
    Is absoluut een veel voorkomend probleem. Er zijn bijv. ergens op het internet cijfers te vinden over het percentage profvoetballers dat binnen 5 jaar na het einde van hun carriere failliet gaat. Het is echt een bizar hoog getal.

    Wat er bij Wiggins is gebeurd is inderdaad kwalijk, herinner me nu iets meer. De (ingehuurde) personen die het juridische gedeelte zouden regelen hadden het team zo geregistreerd dat het een BV was die winstbelasting moest betalen. Wiggins kreeg dus na een aantal seizoenen opeens een naheffing van de belastingdienst over het prijzengeld van de ploeg, dat natuurlijk allang weer was uitgegeven. Omdat het hele team ook nog eens op zijn persoon stond i.p.v. een andere entiteit was hij dus het haasje. Ploeg failliet en daardoor meteen een hele schare aan schuldeisers.
    07-07-2024 21:05
    Als het een BV is dan kan Wiggins niet persoonlijk failliet gaan, dus het zit waarschijnlijk anders.
07-07-2024 18:06
Wiggings wordt de Motoman van de podcast
07-07-2024 18:22
Armstrong voorziet Wiggins voor de rest van zijn leven van dozen wisky. Of whiskey, hij mag kiezen.
07-07-2024 19:01
Ik denk dat ook andere iets konden doen voor hem. En er zal best wel meer dan deze podcast uitkomen
Maar voor de rest laat iedereen hem zakken
Het was mismanagement hè, geen drugs of alcohol misbruik
07-07-2024 18:18
Van welk geld heeft Wiggo dan dat vliegticket betaald?
07-07-2024 18:30
‘Ontfermen’ lol… Dit houdt het midden tussen uitbuiten en een dolletje. Wiggo is er hoe dan ook niet mee geholpen.
07-07-2024 18:32
Ik denk dat ie meer heeft aan ander soort steun dan morele steun.

Reacties zijn gesloten.