Giro 2016: Kruijswijk steviger in het roze na klimtijdrit, winst Foliforov
ANSA/ALESSANDRO DI MEO
zondag 22 mei 2016 om 17:16

Giro 2016: Kruijswijk steviger in het roze na klimtijdrit, winst Foliforov

Steven Kruijswijk heeft in de Giro d’Italia tijd gewonnen op zijn concurrenten. De Brabander werd in de klimtijdrit op Alpe di Siusi tweede, op 49 honderdsten van de Rus Alexander Foliforov. Kruijswijk pakte echter veel tijd op zijn concurrent Vincenzo Nibali, die meer dan twee minuten moest toegeven.

In het algemeen klassement bedraagt zijn voorsprong op de nieuwe nummer twee Chaves 2 minuten en 12 seconden. De voorsprong op Nibali bedraagt 2 minuten en 51 seconden.

Tijdens de eerste uren waren het de Russen van Gazprom-Rusvelo die de tijdrit domineerden. Alexander Foliforov dook als eerste onder de dertig minuten. Zijn ploeggenoot Sergey Firsanov leek eveneens op weg naar een toptijd, maar werd bergop opgehouden door een auto van de Tinkoff-ploeg. Hij verloor hierdoor veel tijd.

Nibali kende onderweg een fietswissel - Foto: ANSA

Nibali kende onderweg een fietswissel – Foto: ANSA

De dag stond echter in het teken van het duel tussen Nibali en Kruijswijk. Tijdens de enige tijdmeting na 4,4 kilometer bedroeg de achterstand van Nibali op Kruijswijk dertig tellen. Nibali kreeg onderweg te maken met tegenslag, toen materiaalpech hem tot een fietswissel dwong. Het zorgde ervoor dat hij niet eens bij de beste twintig eindigde. Uiteindelijk verloor hij meer dan twee minuten op Kruijswijk, die met een royale voorsprong de rustdag ingaat.

RIDE Magazine
263 Reacties
22-05-2016 18:12
Wereld prestatie kruiswijk! ik zie niemand die hem eraf gaat rijden bergop. Batagllin moet wel een tijdje bij kunnen blijven in de bergen.
22-05-2016 18:13
Misschien goed om te beseffen: "The biggest fraud in sports history" LA was al jong heel goed, en presteerde heel gelijkmatig. Hij won gewoon elk jaar de Tour. Een verrassing zegt dus niets over doping.
Neemt niet weg dat Russen het afgelopen jaar wel heel erg de schijn tegen hebben gekregen. Dat hebben ze ook wel een heel klein beetje aan zich zelf te danken.
22-05-2016 18:17
Een verbod op het d-woord op een wielersite is toch prachtig, ironie ten top. Zoiets als een landelijk verbod om tegen kinderen te zeggen dat Sinterklaas niet bestaat.

Laten we vaststellen dat er mensen zijn die liever een dopingcontrole afwachten voor ze er iets over durven te zeggen en er mensen zijn die die discussie graag nu al willen voeren aangezien het een onderdeel van de sport maar vooral ook de actualiteit is.
Allebei prima toch? O en er zijn ook nog mensen die graag quasi-interessant willen doen door te zeggen dat ze dit al jaren aan zagen komen, na snel even op PCS te hebben gekeken. Ook prima toch?

Ik kijk om me heen, door een roze bril, weer een Rus op 1, Nibali stond stil. Het kan me niet schelen zolang Kruis in roze rijdt.
22-05-2016 18:19
Opmerkelijk dat Ershov voorlopig gewoon geklasseerd staat. Toch ruim meer dan 30% langzamer dan de winnaar.
22-05-2016 18:20
Fantastische prestatie van Steven. Op naar Turijn.
Nibali presteert flink onder zijn normale niveau (gedoe bij Astana?) en Valverde is nu echt over zijn top qua grote rondes. Wat kan Chaves nog?
22-05-2016 18:21
@Klootje:

Doe Maar.
22-05-2016 18:23
@debarreman

Valverde is vandaag gewoon de beste na Kruijswijk dus lijkt me niet over zijn top heen, die rijdt Nibali nog van het podium.
22-05-2016 18:23
@kk Met die laatste twee dichtregels ben dan wel weer helemaal eens ;)
22-05-2016 18:24
Poeh ik baalde wel hoor dat hij net tekort komt tegen die Rus. Ik vind het op z'n minst zeer opvallend weer, dit. Maar goed ik ga er geen woorden aan vuil maken en ik ben heel blij dat Kruijswijk meer dan 2(!!!!!)minuten pakt op Nibali! Hoop echt dat het zo goed blijft gaan volgende week, zou toch wat zijn he!

@Klootje: We weten allemaal wie die quasi-interessante personen die denken dat ze DE kenners zijn, zijn. Ik weet in ieder geval precies wie je bedoelt^^.
22-05-2016 18:25
Fantastisch van Steven !
Hij staat er echt heel goed voor en als hij deze vorm vast kan houden, zit het er zeker in. Maar een gelopen koers is het nog allerminst. Er komt nog een hele week, TLJ zal daarin de verantwoordelijkheid moeten nemen, dat gaat krachten kosten. Daarnaast gaat Steven een druk krijgen die hij nog niet eerder heeft gehad, want hij kan serieus geschiedenis schrijven, dus de hele pers gaat nu ook op hem duiken, niet alleen de wielerwereld meer. Dus hij moet sterk in zijn schoenen staan. Nu denk ik wel dat jij dat doet, dus dat is mooi. Maar om er nu maar gelijk een appeltje-eitje van te maken gaat mij ver. Astana heeft al vaker de trucendoos opengetrokken, en ook Movistar zal zich nog niet zonder slag of stoot gewonnen geven. Maar een riante uitgangspositie is het zeker ! Klasse man !
Het wordt nog een nerveuze slotweek, maar het zou zomaar kunnen gebeuren !
22-05-2016 18:26
haha ongelovelijk, stelletje zemel knopers.
3/4 van dit topic gaat over een rus die een goede dag heeft. wat boeit dat nou?
Geniet toch lekker van het feit dat kruissie vandaag weer een tik uitdeelt aan de andere klassements mannen en dat er een rete spannende week gaat volgen. zin in
22-05-2016 18:28
Ben vooral benieuwd of de situatie volgauto Tinkoff nog een staartje krijgt. Misschien kan ik beter zeggen wat voor staartje het krijgt.
22-05-2016 18:28
Geweldig dat die Russen zo enorm veel bout hebben aan de rest van de wereld. Ik kan daar oprecht van genieten. Zeker als zij geen bedreiging vormen voor de in het roze rijdende Nederlander. Echt een geweldige prestatie van Steven.
22-05-2016 18:28
Heerlijk Kruijswijk wat een topper. Dit gaat gewoon een Nederlandse grote ronde winnaar worden, kom op Steven!!! volhouden nog 1 week :)
22-05-2016 18:29
Ja maar de man zegt dat het zijn specialiteit is en hij heeft kunnen sparen. Heeft ook echt wel dunne beentjes.
Wat mager is Kruiswijk.
22-05-2016 18:31
Nou, nou, veel grotere tijdverschillen dan ik vooraf had gedacht. Kruijswijk zat vandaag opnieuw heel mooi op de fiets en had direct de juiste tred te pakken. Groot contrast met Nibali die maar niet in zijn ritme leek te komen met daarbovenop nog eens die fietswissel, ai.
Normaal gesproken geeft Kruijswijk dit niet meer uit handen ook al zal hij vast nog wel wat lastige momenten moeten zien te overwinnen. Maar met zo’n riante voorsprong kun je toch al stiekem richting Turijn kijken.

Als de tijdwaarnemingen kloppen is die 39 seconden in het voordeel van Foliforov t.o.v. Kruijswijk in het 2e deel wel opmerkelijk, ja.

Trouwens, mooie fietsen zijn dat, die rode Canyon’s van Katusha!
22-05-2016 18:33
Nog 6 dagen volhouden en de laatste dag mag geen probleem zijn. Vooral Chaves in de gaten houden en die heeft ook niet zo'n sterke ploeg.
22-05-2016 18:33
@Velominatus
Voordat Lance Armstrong terugkwam, was hij een eendagsrenner. Veel mensen vergeten dat. Maar vanaf het moment dat hij, ik meen, vierde werd in de Vuelta, na daarvoor toch echt duidelijk een heel ander soort renner te zijn, was voor mij (en ook vele anderen) wel duidelijk dat die terugkeer wel heel wonderbaarlijk was. Dat veel mensen (vooral van buiten het wielrennen) jarenlang in een sprookje wilden geloven, is iets anders dan dat nooit iemand aan Lance Armstrong heeft getwijfeld. Zijn gehele carrière zijn er grote twijfels geweest bij velen.
22-05-2016 18:33
die Italianen deden het tijdsverschil tussen Kruijswijk en Nibali ook een beetje op het fingerspitzegefĂĽhl :`D
22-05-2016 18:33
[i]edit redactie: niet vloeken svp[/i]
22-05-2016 18:38
Chaves reed vanaf tussenpunt tot finish 3 seconden sneller dan kruijswijk dus Giro is lang nog niet gedaan
22-05-2016 18:39
Volgens de logica van sommigen zou kruiswijk ook verdacht zijn want in het recente verleden werd hij op minuten gereden door valverde in een klimtijdrit...Die rus wint gewoon op een knappe manier de tijdrit. Punt.
22-05-2016 18:40
Feit is wel dat als hij de giro niet wint, hij (en velen met hem) nog met een bijzonder zuur gevoel terug zullen kijken op dit ene moment.

Dat is namelijk hetgeen waar het mij om gaat. De beste man is nu al zo vaak 2e, 3e of 4e geworden in zware giro-etappes. Die verdient gewoon echt een keer die zege. Het had de rest van zijn giro enorm goed gedaan als hij de zekerheid van de etappezege had gehad. Nu is het nog steeds zo dat hij maar beter kan zorgen dat hij die trui behoudt anders heeft hij helemaal niks.

Dat laatste geldt niet voor Chaves, geldt niet voor Nibali en Valverde (gezien hun erelijst), geldt niet Majka etc. Hij heeft nu op dit moment (ondanks alle terechte euforie) gewoon nog helemaal niets.
22-05-2016 18:41
@clarylucky
Met zulke kleine verschillen zal Chaves de 2.12 achterstand op Kruijswijk niet goed maken.
22-05-2016 18:43
En de kans dat Chaves nog een slechte dag krijgt is ook behoorlijk groot.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine