Koos Moerenhout ploegleider Rabobank vrouwenploeg

foto: Sirotti
Koos Moerenhout zit komend seizoen achter het stuur van ploegleiderswagen van de Rabobank vrouwenploeg. Hij vervangt Jeroen Blijlevens, die overstapt naar de ProTour-ploeg, en Eric van den Boom. Met Ruud Verhagen als tweede nieuwe ploegleider is de ploeg compleet voor het nieuwe wielerjaar.
Moerenhout (38) beëindigde twee jaar geleden zijn professionele wielercarrière maar bleef bij de bankiersformatie actief met PR-werkzaamheden. De ruime ervaring uit zijn actieve loopbaan als wielrenner vormen de basis van het ploegleidersschap. “Ik denk dat de Rabobank-ploeg met de structuurwijziging de goede weg is ingeslagen. Daar wil ik graag in mee gaan. En het lijkt me een geweldige uitdaging om met de wereldtop, zoals Marianne Vos en Annemiek van Vleuten, bij de dames te werken. Ook al zijn zij wereldtop, als 35-jarige renner was ik ook nog niet uitgeleerd, ik hoop hen veel bij te kunnen brengen,” zegt hij in het persbericht.
Naast Moerenhout is ook Ruud Verhagen (40) komend seizoen ploegleider bij de Rabo-vrouwen. De wielerervaring van Moerenhout en de kennis van Verhagen – was talentcoach bij het Regionaal Trainings Centrum in Limburg – moet leiden tot een goede samenwerking. Over ambities durven beiden heren nog niet te spreken: “Het is nog veel te vroeg om doelen te stellen.” Moerenhout: “Ik denk dat het WK ploegentijdrit een logisch doel is, waarin je kunt laten zien dat je als ploeg stappen zet. Maar we moeten eerst nog beginnen!”