Knieblessure dwingt Greg Van Avermaet tot week rust
foto: Cor Vos (archief)
zondag 19 april 2020 om 18:30

Knieblessure dwingt Greg Van Avermaet tot week rust

Greg Van Avermaet heeft tijdens de koersloze periode vanwege het coronavirus een lichte knieblessure opgelopen. Dat heeft de kopman van CCC aangegeven tegen De Morgen. “Ik heb wat problemen met de knie, volgens mij vanwege mijn slechte positie op de mountainbike”, vertelt hij.

“Het gaat om een overbelasting van de pees boven mijn knie”, aldus Van Avermaet, die begin april nog de virtuele Ronde van Vlaanderen wist te winnen. “Dat heb ik ook in de winter als ik te veel dingen doe die ik normaal niet doe. Tijdens het wegseizoen heb ik nergens last van.”

De blessure dwingt Van Avermaet tot een week rust. Een fysiotherapeut, ook wel een kinesist, zal hij niet bezoeken. “Ik ben een beetje bang voor een besmetting en kom het liefst met zo min mogelijk mensen in aanraking. Ik ken een paar mensen in de buurt met het virus en die geen onderliggende gezondheidsproblemen hadden. Zij waren er behoorlijk slecht aan toe. Wij wielrenners zijn altijd al op hun hoede geweest.”

RIDE Magazine
13 Reacties
19-04-2020 19:20
Dus al het rollen rijden is toch niet zo natuurlijk en gezond ;)
    19-04-2020 19:57
    Met de mountainbike op de rollen...
    19-04-2020 20:01
    Heb je het bericht überhaupt gelezen, dit komt door het mountainbiken
    19-04-2020 21:45
    Uiteraard, je kan ook moeilijk zeggen dat het komt omdat je van je ploeg koersen moet rijden op de rollen.
    Hij kan toch perfect op de koersfiets als hij buiten gaat rijden..
    Hoezo zou je nu überhaupt op een MTB gaan rijden ipv koers of TT fiets..??
    19-04-2020 22:01
    Hij heeft in een eerder interview gezegd dat trainen op dit moment op een lager pitje staat en hij daarom wegritten afwisselt met mtb toertjes in het bos voor de afwisseling.
19-04-2020 20:54
Toch maar eens een goede bikefit doen voor z'n MTB wanneer dit weer mag ;)
19-04-2020 20:55
"Ik ken een paar mensen in de buurt met het virus en die geen onderliggende gezondheidsproblemen hadden. Zij waren er behoorlijk slecht aan toe" .... dit begrijp ik niet.
    19-04-2020 21:59
    ?

    Hij zegt dat er enkele mensen uit zijn buurt stevig ziek zijn geworden van het coronavirus ondanks dat ze geen onderliggende gezondheidsproblemen hadden. En dat hij daarom op zijn hoede is om zelf niet ziek te worden.
19-04-2020 21:58
Ai, als dat maar niet ten koste gaat van zijn seizoen..
    19-04-2020 22:17
    Dat bedoelde je sarcastisch waarschijnlijk? ;-) Zelfs een maand buiten strijd zou momenteel geen verschil maken...
19-04-2020 22:39
gewoon geen zin meer om te trainen, snap ik wel
20-04-2020 00:48
Als hij maar op tijd fit is voor de grandtour
20-04-2020 01:30
Gelukkig voor hem dat dit net na de kassei klassiekers gebeurd.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine