Knebel: “We hebben niet kunnen laten zien hoe goed we zijn”

foto: Sirotti
Voor de Rabobank-ploeg werd de Tour 2012 niet wat men er vooraf van verwacht had. Valpartijen gooiden roet in het eten waardoor de hoge verwachtingen niet waargemaakt konden worden. Harold Knebel, directeur van de Rabobank-ploeg, blijft vertrouwen houden in de kwaliteiten van zijn renners, zo vertelde hij tegen de NOS.
Voor de klassementsrenners liep de Tour uit op een deceptie. “We begrijpen de teleurstelling van iedereen. Wij zijn zelf ook teleurgesteld. We hebben niet kunnen laten zien hoe goed deze renners zijn en hoeveel progressie zij geboekt hebben. Dit was een mooi meetmoment geweest,” verklaarde Knebel.
Van een gebrek aan mentale weerbaarheid wil hij niets weten. “Als je ziet wat voor druk er op deze jongens staat en ziet hoe ze daar mee om zijn gegaan, dan neem ik mijn petje af. Want zeker de eerste week was de stemming supergoed. Na de tegenslag hebben ze zich kranig geweerd en met veel pijn in de rondte gereden. Ik vind het fantastisch hoe ze het hebben gedaan.”
Knebel denkt niet dat de ploeg teveel over ‘aardige jongens’ beschikt. “Ik denk dat je keiharde werkers moet hebben die er vol voor gaan en zich maximaal inleven in de sport en er alles voor opzij zetten. Die jongens hebben we en die kwaliteit is er.”