Kennaugh zegeviert op Alpe d’Huez, Porte pakt extra tijd
foto: Sirotti
zaterdag 10 juni 2017 om 14:52

Kennaugh zegeviert op Alpe d’Huez, Porte pakt extra tijd

Peter Kennaugh heeft de zevende etappe in het Critérium du Dauphiné op zijn naam geschreven. Hij soleerde vanuit de kopgroep naar de overwinning op Alpe d’Huez. Richie Porte is nog steeds de leider in het klassement. Hij wist zelfs extra tijd te pakken op Chris Froome.

Bouwman opnieuw in kopgroep
In de heuvelachtige openingsfase van de wedstrijd was de strijd om een plaatsje in de kopgroep behoorlijk groot. Zo groot zelfs dat voormalig leider Thomas De Gendt (Lotto Soudal) bij de gelosten werd gemeld. Uiteindelijk kregen zeventien renners een vrijgeleide van het peloton. Daarbij zat opnieuw bergtruidrager Koen Bouwman, voor alweer de vierde keer deze ronde.

De renner van LottoNL-Jumbo had vooraan gezelschap van twee landgenoten: Lennard Hofstede (Sunweb) en Maurits Lammertink (Katusha-Alpecin). De kopgroep bevatte verder de namen van Peter Kennaugh (Sky), Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale), Jesus Herrada (Movistar), Jelle Vanendert (Lotto Soudal), Ignatas Konovalovas (FDJ), Antonio Nibali (Bahrain-Merida), Simon Clarke (Cannondale-Drapac), Romain Sicard (Direct Energie), Scott Thwaites (Dimension Data), Ben Swift, Diego Ulissi (beiden UAE Emirates), Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert), Delio Fernandez en Mauro Finetto (beiden Delko Marseille Provence KTM).

Bouwman behoudt bergtrui
Samen kregen de zeventien een maximale voorsprong van zes minuten. Bouwman kon ondertussen uitstekende zaken doen voor het bergklassement. Hij kwam als eerste boven op achtereenvolgens de Col de Cucheron (2e categorie), de Col de Porte (1e categorie) en de Côte de Garçin (2e categorie). De Nederlander wist daarmee zijn bergtrui te behouden.

Op de Col de Sarenne (15,3 km aan 6,9%) van buitencategorie moest Bouwman passen, na een aanval van Fernandez. Alleen Kennaugh en Vanendert konden de Spanjaard volgen. Later zouden ook Herrada, Swift en Ulissi nog bij het drietal terugkeren.

Aanval Bardet
In het peloton gooide Romain Bardet (AG2R La Mondiale) de knuppel als eerste in het hoenderhok. De Fransman zou op de top ruim twee minuten achterstand hebben op Swift en Kennaugh, die vooraan waren weggesprongen. De rest van de favorieten – met daarbij Sam Oomen (Sunweb) en Stef Clement (LottoNL-Jumbo) – volgde een minuut later.

In het tussenstuk richting Alpe d’Huez raapte Bardet de Amerikaan Andrew Talansky (Cannondale-Drapac) op, die op de twee na laatste beklimming al in de aanval was gegaan. Vanuit het peloton had Daniel Martin (Quick-Step Floors) een aanval geplaatst, maar de Ier kreeg weinig ruimte. Eerder werd ook een speldenprikje van Alejandro Valverde (Movistar) en Jakob Fuglsang (Astana) teniet gedaan door geletruidrager Richie Porte (BMC).

Porte maakt opnieuw indruk
Aan het begin van Alpe d’Huez, die vandaag niet van de traditionele kant werd beklommen en daardoor slechts vier kilometer lang was, liet Kennaugh zijn landgenoot Swift achter. De Sky-renner zou uiteindelijk naar de overwinning soleren.

Talansky moest ondertussen Bardet laten gaan. In het peloton plaatste Fabio Aru (Astana) als eerste een demarrage. Porte ging er vervolgens zelf achteraan, waarna Froome moest passen. Enkel Fuglsang, Contador en Martin konden Porte in eerste instantie volgen. Voor Contador en Martin bleek het tempo van de geletruidrager uiteindelijk echter ook te hoog. Fuglsang was de enige die in het wiel van Porte kon blijven. De Australiër deed daarmee uitstekende zaken in het klassement. Zijn voorsprong op Froome is nu ruim een minuut.

Sam Oomen eindigde de etappe als negentiende. Hij staat nu op plaats veertien in het klassement. Clement werd vandaag 23e.

RIDE Magazine
49 Reacties
10-06-2017 15:56
@Ainu. Niet noemt. Dat is iets anders. Ik snap best dat de laatste weken erg pijn doen bij de heer Wuyts.
10-06-2017 16:00
Wuyts heeft Oomen vaak genoemd en positief besproken de laatste dagen, net als Bouwman en de Giro van Tom. Het is maar net wat je wilt horen of vooral niet wil horen.
10-06-2017 16:08
Porte is de topfavoriet maar problemen zitten niet zozeer in zijn zogenaamde slechte dag maar in de ploeg. Die oogt ronduit zwak. Van de sterkhouders die er nog bijkomen, Van Garderen en Van Avermaet, is maar zeer de vraag hoe opofferingsgezind ze zullen acteren.
10-06-2017 16:09
Door het verloop van deze Dauphine heb ik wel veel meer zin gekregen in de Tour. Het lijkt alsof Froome niet op hetzelfde niveau zit als vorig jaar terwijl Porte dat wel lijkt te zijn. Bovendien zijn de Astana's ook in een goede vorm (wat ik van beide niet had verwacht).
10-06-2017 16:37
Ik neem aan dat Bouwman en Tolhoek in het najaar de Vuelta zullen rijden in dienst van Kruijswijk. Het zal interessant worden om te zien hoeveel waarde die twee als klimknechten kunnen hebben.
10-06-2017 16:41
@Ainu: Ik vindt dat helemaal niet schandalig. De Nederlandse commentatoren van Eurosport spreken ook veel over de Nederlandse renners ipv de Belgische renner. Moet ik dat dan ook schandalig vinden?
@huis31: Volledig mee eens.
10-06-2017 17:09
Oomen doet het in dit deelnemersveld overigens gewoon weer uitstekend voor de criticasters van hem. Staat gewoon voor jongens als Latour en Yates die al een pak meer ervaring hebben. Geldt ook voor Benoot natuurlijk. Komende Tour eens kijken hoe hij zich na 2,5 week koers houdt. Die Vlaamse wedstrijden zijn leuk, maar in de grote rondes kijkt de wereld mee.
10-06-2017 18:13
Benoot mag weleens voor een klassement gaan in de Tour.
Fuglsang lijkt de dark horse voor het podium te gaan worden in de Tour.
Froome zal gewoon wat later in vorm zijn en Porte verslaan.
10-06-2017 18:40
Degendt stapt uit de Dauphiné:
http://www.standaard.be/cnt/dmf20170610_02919973
10-06-2017 19:18
Contador 20sec. straftijd gekregen voor het aannemen van eten binnen de laatste 20 km.
10-06-2017 20:48
Decauwer en Wuyts zijn de afgelopen dagen met de regelmaat van de klok erg lovend geweest over Oomen. Wat veel schandaliger is, hoe de NOS deze koers volgt. Iedere avond een half minuutje in het Sportjournaal, nooit een woord over de Nederlandse deelnemers, laat staan een beeld van de huldiging van dappere Koen in zijn bergtrui. Dus laten we ophouden met Sporza iets te verwijten, maar pis je azijn uit over de NOS, die liever uren tennis en Amerikaans basketbal uitzendt dan een wielerkoers fatsoenlijk te volgen. Maar straks, bij de Tour, waar de Nederlanders geen rol van betekenis zullen spelen, worden alle registers weer opengetrokken en worden we drie weken lang opgezadeld met Dijkstra, Ducrot, Van der Zandt en ook nog schaterende Dione. God bewaar me! Leve Sporza !
10-06-2017 21:06
@sooike: helemaal mee eens, hoewel ik wel veel Smeetsiaanse trekjes zie bij dhr Wuyts.
10-06-2017 21:23
@benjo maso: Sporza heeft gewoon de beste wielercommentatoren met Wuyts, De Cauwer, Schotte, Vandengoor, Van Gucht en Nys ben ik daar als Vlaming enorm trots op. Je leert altijd interessante dingen bij van die mannen en mij verbaasd het niet dat heel veel Nederlanders naar Sporza kijken.
10-06-2017 21:32
FG, hoe weet je dat als je altijd bij de koers bent?
10-06-2017 21:54
@klootje kriekeljon: Ik heb vroeger op tv enorm veel opgestoken van die commentatoren op tv. 'K heb op de koers praktisch op Nys na al gezien op de koers en zelfs met een paar al gesproken.
10-06-2017 22:04
Sporza steekt met kop en schouders boven onze schaatser en psycholoog uit. Aan de andere kant hebben we natuurlijk best toppers zoals mart en boogerd maar ja....
10-06-2017 22:49
@Sooike opzich mee eens, maar Dijkstra en Ducrot kan ik in de Tour zeker hebben. Dione en van der Zandt totaal niet. Vooral die vd Zandt is een vreselijk overschatte man bij de NOS. Die vindt zichzelf zo leuk dat het eng wordt
10-06-2017 23:22
@Frits des Jeux: Ik kan Dijkstra en Ducrot niet hebben want ik kijk nooit naar de NOS tijdens de Tour. Ducrot is ook niet de meest vriendelijke man hoor.
11-06-2017 00:49
@fraine gal
Niet mee eens. Wuyts is zeer ver gedaald als commentator. Een jaar of 10 geleden was hij wel oké, maar hij wordt alsmaar irritanter en heeft behoorlijk aan objectiviteit ingeboet. Ik keek vroeger altijd wielrennen op sporza, maar betrap me erop dat ik voortdurend alternatieven zoek.
11-06-2017 05:45
Oomen netjes gereden, maar wat doet Barguil eigenlijk? Die hoort hier toch top tien te rijden?
11-06-2017 07:24
Barguil komt terug van blessure na val, rondje of wat geleden.
Contador herken ik sinds dit jaar aan zijn gebit. Het ziet er vermoeid uit.
11-06-2017 09:32
Wat een gezeik over het tv commentaar. Sporza is al jaren tien keer beter dan NOS en Eurosport samen. Klopt dat Wuyts zijn "favorietjes" heeft maar zelfs hij is beter dan gelijk welke Nederlandse commentator. Ook logisch dat over Benoit meer wordt gesproken dan over Oomen. Oomen vindt hier zn eigen terrein en rijdt degelijk terwijl Benoot als klassiek renner hier toch wel verrast!

[b]REDACTIE: Aan allen hierboven, graag weer on-topic. Voor een discussie over tv-commentatoren is - zoals jullie allemaal weten - een speciaal forumtopic, zodat het onder de wedstrijdverslagen ook echt daar over kan gaan. Alvast bedankt.[/b]
11-06-2017 11:16
@Redactie

dat het zo een aantal keren ontaard is alleen te wijten aan het slecht modereren.
In elk topic zit wel een zij sprongetje wat niet erg is maar in dit topic gaat het tweede gedeelte alleen nog maar over het TV commentaar.
Een goede mod of admin gaat gelijk deleten om het Topic zuiver op het onderwerp te houden.
12-06-2017 10:01
@ProfrondeZevenbergen: Ik ben ook helemaal niet mee eens met jou en ik blijf nog altijd achter mijn standpunt die overigens zeer correct is.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine