Kelderman: “Ik was gewoon niet goed genoeg vandaag”
foto: Sirotti
vrijdag 17 juni 2016 om 21:15

Kelderman: “Ik was gewoon niet goed genoeg vandaag”

Ruim twee minuten verloor Wilco Kelderman op ritwinnaar Tejay van Garderen in de koninginnenrit van de Ronde van Zwitserland. Warren Barguil wist als derde over de meet te komen en pakte de leiderstrui af van de kopman van LottoNL-Jumbo. Kelderman steekt de hand in eigen boezem: “Het was echt een slechte dag.”

“Ik was gewoon niet goed genoeg vandaag. Ik reed al meteen tegen mijn limiet aan en m’n benen draaiden gewoon niet goed. Dan moet je al snel je eigen tempo kiezen. Vooral de open stukken waar er wind stond waren erg zwaar”, vertelt de klassementsman op de ploegsite.

De achtste rit is een individuele rit tegen de klok. “De tijdrit van morgen moet mij wel liggen. En voor een tijdrit ben ik altijd gemotiveerd dus kijk ik uit naar morgen”, zegt de Nederlands kampioen tijdrijden. “Winnen of een podiumplek wordt lastig, maar ik ga zeker nog voor een top vijf notering. Het is afwachten hoe het klassement er morgen bij staat.”

Met nog twee dagen voor de boeg staat Kelderman nu op een negende positie in het klassement, op 1m39s van Barguil.

RIDE Magazine
57 Reacties
18-06-2016 11:24
In de telegraaf van vandaag staat dat kelderman een verkeerd binnenbad koos en daardoor te zwaar reed en te snel op zijn limiet zat. Hij had toch een 34 moeten nemen zegt ie. Behoorlijk amateuristisch als je het mij vraagt!
18-06-2016 11:37
Kelderman in de Tour svp niet 'het klassement' , wordt ' em toch niet. Geen nieuwe 'net niet podium ambities' ala Geesink , Mollema etc. Maak er een spektakel van en probeer een etappe te winnen. Meer realistisch en ook een prachtige ambitie.
18-06-2016 11:52
@ tight, het is natuurlijk lastig om één op één te vergelijken, maar het geeft vooral een indicatie. Het is scheelt bijna 10% in vermogen, dat geeft wel aan dat hij beduidend minder was (het had denk ik hooguit 5% moeten schelen).

@ sjoerdvangeelen, deze Ronde van Zwitserland begint wel een harde leerschool te worden voor Kelderman...
18-06-2016 12:15
Een te groot verzet kan wel verklaren waarom hij in de laatste iets minder steile kilometers geen tijd meer verloor op TJ.
Blijft wel amateuristisch overigens.
18-06-2016 12:40
@sjoerd , Helaas maakt Team Lotto Jumbo meer van die tactische/amateuristische blunders in de grote rondes! Dat kan toch niet dat je je renner op zo'n steile klim met een te zwaar verzet laat rijden?
18-06-2016 12:55
Hij heeft dit seizoen nu 2x een moment gehad dat hij definitief leek door te breken maar dan volgde toch een mindere dag. Hopelijk kwam het in Baskenland door die val en is het nu die typische mindere dag na een hoogtestage. Op goede dagen is hij zowel bergop als in tijdritten wereldtop. Hopelijk leren we nu niet een zwakte kennen die veel andere goede renners ook nekt, een terugkerende slechte/mindere dag in een ronde. Zoals bv Porte en in sterkere mate Poels dat ook hebben.

Het was trouwens nu alleen een mindere dag, geen slechte. Hij kan nog steeds top 5 rijden.
18-06-2016 13:35
Ik ben het eens met Danny1981. En dat afzeiken van een renner is helemaal niet nodig. Ik ben al lang blij dat hij mee kon strijden.
Een leiderstrui pakken na een bergetappe is gewoon een goede prestatie!

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine