Julian Alaphilippe teleurgesteld: “Tijdsmeting moet niet correct geweest zijn”
Op tien kilometer van de finish in Berg en Terblijt was het voor velen een uitgemaakte zaak: Julian Alaphilippe en Jakob Fuglsang zouden voor de zege in de Amstel Gold Race gaan strijden. Dit was gerekend buiten Mathieu van der Poel die binnen no-time een achterstand van vijftig seconden ongedaan maakte. “Ik begrijp niet hoe ze opeens zo snel bij ons kwamen”, klinkt een verbijsterde Alaphilippe na afloop.
De samenwerking tussen de Fransman en zijn Deense kompaan vooraan leek lange tijd perfect te verlopen. “Vanaf het moment dat ik aanviel, tot aan de streep heb ik alles gegeven wat ik in me had. Fuglsang en ik hebben uitstekend samengewerkt. Op twee, drie kilometer kreeg ik nog te horen dat we 35 of 45 seconden hadden, dus ik dacht dat het genoeg zou zijn tot aan de finish”, aldus een teleurgestelde Alaphilippe.
Niets bleek minder waar te zijn. De samenwerking vooraan stokte terwijl in de achtergrond een groep met de ontketende Van der Poel kwam opzetten. “Jakob wilde niet meer op kop komen, ik gaf alles wat ik in me had, tot aan de laatste kilometer. Daarna begreep ik het niet meer”, vervolgt de Deceuninck-Quick-Step-renner zijn relaas.
Uiteindelijk moest de slokop van 2019 genoegen nemen met een vierde plaats. “Ik ben niet ontgoocheld omdat ik verloren heb, ik ben ontgoocheld over de manier waarop het gebeurd is. Ik begrijp niet hoe ze opeens zo snel bij ons kwamen. De tijdsmeting moet niet helemaal juist geweest zijn”, zoekt hij naar een reden voor het verdampen van zijn voorsprong en daarmee bijna zeker lijkende zege.
Ondanks zijn uitermate teleurstellende verlies kijkt Alaphilippe vooruit naar de koersen die nog komen gaan, waar hij ook tot de topfavorieten gerekend wordt. Zo verdedigt hij in de Waalse Pijl zijn zege van vorig jaar en kan hij zijn eerste Luik-Bastenaken-Luik winnen.
Het is duidelijk dat Alaphilippe ook gegokt heeft, maar dan kompleet verkeerd. Dat gezeur van alles gegeven slaat zichtbaar nergens op, een en verhaal over kramp is toch ook alleen PR om niet toe te geven dat ze het zelf verkloot hebben.
3 kms: #Alaphilippe : 37,25km/h, #VanderPoel 46,75 km/h
2 kms: Alaphilippe 38,5km/h, VDP 51,80 km/h
1 km: Alaphilippe 52,94km/h, VDP 64,29 km/h
Kijk naar de vlag van de Sagan-fan bij het begin van de sporza beelden. Wind op kop, Alaphilippe rijdt er 37,25 VdP 46,75 met tegenwind!
Schachmann rijdt naar Trentin en Kwiat maar gaat niet in 1 wip over Trentin, vanwege de wind, die motor die Schachmann volgt brengt VdP weer enorm wat terug op de tegenwind sectie.
Op het beeld van 1,2 zie je een motor naar Schachmann toerijden, Met VdP op 4meter die je nog net in de linkeronderhoek van het scherm ziet! Ook daar tegenwind. Ala 38,5 VdP 51,8!
Zonneveld stelt ook dat er in de laatste anderhalve km geen motoren meer te zien zijn? Wel er zijn er 3 waarvan 2 de boel terugbrengen. Oa. Kwiatkowski overbrugt de kloof na de laatste bocht met behulp van die motor. Diezelfde motor gebruiken Schachmann en VdP om hun hoge snelheid te behouden.
Dat gezegd zijnde reed Van der Poel een fenomenale laatste 600m als een volleerd pistier. Hij gebruikte nog 300m het zog van Kwiat,Fugl,Ala en zette zijn hogere snelheid nog extra kracht bij vanaf de laatste 300m. Lange sprint, maar Ala en Fugl hun snelheid lag zoveel lager dat ze niet meer konden optrekken. Wind rechts. Dus tegenwind in de laatste 3km en 2km, verklare de snelheidsverschillen hierboven grotendeels.
Van der Poel had zeker de benen om te winnen, maar niet om dit te doen zonder hulp van motoren. Hij blijft uiteraard favoriet voor Yorkshire.
Jij ziet een 'geloste' Kwiat ik zie een Kwiat die goed genoeg was om weg te rijden van een aankomende Schachmann. Wie zal het zeggen? Hou het bij de beelden.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=2kEVMItl3QQ
Duidelijk verschil in snelheid te zien tussen alle achtervolgers en de eerste 2.
Correcte analyse - Fuglsang denkt dat hij Ala niet kan kloppen in de sprint en dat Ala hem niet gaat laten wegrijden. Dus als Kwiat en Trentin terugkomen is er in principe een grotere kans om alleen weg te rijden met een stevige demarrage.
Alleen heeft Fuglsang ook toegegeven in een interview dat hij tevreden was met een tweede plaats en zelfs derde als Kwiat zou terugkeren. Desalniettemin denk ik wel dat hij niet goed geslapen heeft, hij was de beste man in koers en als hij blijft doorrijden met Ala had winst er misschien ingezeten en was hij sowieso tweede.