Julian Alaphilippe: “Mijn benen deden verschrikkelijk veel pijn”
zaterdag 9 maart 2019 om 16:20

Julian Alaphilippe: “Mijn benen deden verschrikkelijk veel pijn”

Julian Alaphilippe won zaterdag de Strade Bianche bij zijn eerste deelname. De Fransman rekende in de slotkilometer vakkundig af met Jakob Fuglsang en Wout van Aert. “Ik voelde me goed vandaag, maar niet super”, vertelt de winnaar. “Mijn benen deden verschrikkelijk veel pijn.”

“Ongelofelijk dat ik meteen win bij mijn eerste deelname”, puft de Fransman na in het flashinterview na afloop. “Ik was heel gefocust de hele dag. Ik wilde vooral niet vallen. En mijn team deed goed werk om me telkens voorin te houden.” De coureur van de Deceuninck-Quick Step had op twintig kilometer van de finish alert gereageerd op een aanval van Fuglsang, op dat moment had hij in de vorm van Yves Lampaert en Zdenek Stybar nog twee teamgenoten bij zich.

Toen Alaphilippe was weggereden samen met Fuglsang en Van Aert, had hij alleen nog met hen af te rekenen. Van Aert moest al snel weer afhaken, waardoor het een tweestrijd met de Deen werd. “Fuglsang was heel sterk vandaag”, concludeert de winnaar. “Ik wist pas na de laatste bocht dat ik zou gaan winnen.”

RIDE Magazine
10 Reacties
09-03-2019 16:42
Daar gaat een Franse ploeg met miljoenen naar gooien. Of toch maar de Oude meester trouw blijven? We gaan het zien.
09-03-2019 16:53
Wat gaat dat zijn als die super is!
09-03-2019 18:12
Ik gun hem zijn overwinning, maar wat een zenuwlijder die renner van Deceuninck-QS. Om de 20 meter zijn "elleboogje", zijn schuddend hoofdje" zijn uitstekend tongetje", "zijn zadelgeschuifel" "het achterom kijken". Lijdt die man ergens aan? Als medevluchter zou ik er stapelmesjogge van worden. Jammer dat Fuglsang altijd zo meewerkt om anderen met de bloemen naar huis te laten gaan. Ook van Avermaet is op die manier Olympisch kampioen geworden. Laat de snelste op een voor hem gunstige aankomst in de laatste fase van een wedstrijd het meeste werk opknappen. Een beetje meer gogme Jakob!
    09-03-2019 18:42
    Dat noemen ze nu afzien.
    09-03-2019 19:07
    Dan zien er maar weinigen af!
    09-03-2019 19:59
    Het zou me eigenlijk niet zo heel erg verbazen mocht Alaphilippe er dit seizoen een jaartje a la Gilbert 2011 uitgooien. Al met al is het toch echt het grootste talent sinds Valverde in op het gebeid van heuvelige eendaagsen.
    09-03-2019 20:03
    En dan koerst Alaphilippe doorgaans nog aanzienlijk minder zuinig dan Valverde.
    09-03-2019 21:46
    Klopt.

    Maar er gaat heel snel een tijd komen dat niemand wil rijden zolang hij er nog aan hangt zoals Valverde dat ook meegemaakt heeft. Dan moet je het zelf doen of er nog een erg goede ploeggenoot hebben die tot de laatste lastigheid doorkachelt.
09-03-2019 22:34
De meerwaarde van een sterke ploeg vind ik erg duidelijk in de laatste koersen (Omloop, Kuurne, Samyn, Strade). Controle op de wedstrijd, maar ook mogelijkheid tot ontsnappen en dan daarachter afstoppen en meerijden/springen. Dat dit een voordeel is is duidelijk, maar dat het zo’n groot voordeel is had ik toch onderschat.

Ik denk zelfs dat je misschien beter drie goede renners kunt hebben dan 1 superrenner die ondersteunt wordt door een paar knechten (zoals vroeger met Boonen)
    11-03-2019 10:55
    Volledig mee eens. Je kan in team de koers mee bepalen. Als individu, zoals Van Avermaet , moet je vaak ondergaan, tenzij je echt een klasse beter bent dan de rest. Gezien de waaier aan sterke renners op dit ogenblik is dat heel moeilijk.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine