Joao Almeida mag in 2026 in twee grote rondes voor eigen kans gaan
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 13 december 2025 om 15:03

Joao Almeida mag in 2026 in twee grote rondes voor eigen kans gaan

Joao Almeida heeft zijn programma bekendgemaakt voor 2026. De Portugees krijgt volgend seizoen de ruimte om voor eigen kans te gaan bij UAE Emirates XRG. Dat betekent dat hij voor het eerst sinds 2023 niet aan de start staat van de Tour de France. Almeida gaat voor een klassement in zowel de Giro d’Italia als de Vuelta a España.

Almeida was zaterdag op de mediadag van UAE Emirates XRG de eerste renner die zijn programma mocht aankondigen. De Portugees kwam direct met een vol programma op de proppen, omdat hij bekendmaakte in 2026 in zeven etappekoersen te starten.

De coureur van UAE Emirates XRG rijdt voor zijn Giro-deelname vier etappewedstrijden. Almeida begint net als in 2025 in de Ronde van Valencia, om vervolgens naar de Ronde van de Algarve af te reizen. Na de Algarve volgen Parijs-Nice en de Ronde van Catalonië, waarna de Portugees aan zijn laatste voorbereidingen op de Giro zal beginnen.

Duidelijk werd ook dat Almeida naar de Vuelta gaat. Ter voorbereiding op die koers rijdt hij de Ronde van Burgos. In juni staan ook nog de Portugese kampioenschappen op het menu.

RIDE Magazine
3 Reacties
15:27
Terecht. Pogacar heeft hem niet eens nodig in de Tour.

Benieuwd in hoeverre het een open gevecht wordt in de Giro met Del Toro. Schat onze Mexicaanse vriend toch hoger in, althans in potentie.
    15:44
    Del Torro gaat de Giro niet rijden blijkt intussen.. En dat Almeida 2x kopman wordt betekent dan misschien ook dat Pogacar zelf weer enkel de Tour gaat rijden?
17:03
Als almeida vuelta en giro doet. Pogi de tour wat gaan ze dan met del toro doen. Het enige wat ik kan bedenken leren van pogi in de tour.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.