Janez Brajkovic tot 1 juni geschorst vanwege besmet supplement
Janez Brajkovič is door de UCI voor tien maanden geschorst voor een positieve test tijdens de Ronde van Kroatië halverwege april. De 35-jarige Sloveen is betrapt op het gebruik van methylhexanamine, een middel om alerter te zijn en minder vermoeid te raken.
Toen eind juli bekend werd dat Brajkovič positief had getest, is hij door zijn ploeg Adria Mobil direct buiten gezet, meldt Cicloweb.
De voormalig renner van onder meer Discovery Channel, Astana en Bahrein-Merida is er echter in geslaagd om aan te tonen dat hij het middel niet met opzet had ingenomen, maar dat dit via een besmet supplement in zijn lichaam terecht is gekomen.
Hierop heeft de UCI besloten hem een schorsing van tien maanden op te leggen, welke 1 juni 2019 ten einde zal lopen.
(Net zoals bijvoorbeeld popovytsj)
Maar het is nooit echt uit gekomen.
(Nu behoorlijk off topic, maar redelijk uit zelfde jaargangen)
Zoals ik ooit grote verwachtingen had van Hans Dekkers
Waarom wordt Froome dan niet geschorst? Niet omdat het van mij hoeft, maar oprechte vraag
Als het aantoonbaar buiten zijn schuld of die van de ploeg om is vind ik deze ook heel onterecht