‘Jan Tratnik verruilt Visma | Lease a Bike na dit jaar voor BORA-hansgrohe’
foto: Cor Vos
woensdag 17 april 2024 om 19:14

‘Jan Tratnik verruilt Visma | Lease a Bike na dit jaar voor BORA-hansgrohe’

De geruchten rondom de transfer van Jan Tratnik naar BORA-hansgrohe worden steeds luidruchtiger. Volgens Global Cycling Network staat niets een overstap van de Sloveen van Visma | Lease a Bike naar de Duitse ploeg nog in de weg. Daar wordt hij vanaf 2025 herenigd met landgenoot en vriend Primož Roglič.

Een maand geleden werd Tratnik door Het Nieuwsblad al gelinkt aan BORA-hansgrohe. Geen onlogische overstap, omdat de Sloveen eerder ook al op voorspraak van boezemvriend Roglič overkwam naar het toenmalige Jumbo-Visma. Tratnik tekende toen voor twee jaar, maar wist toen nog niet dat Roglič eerder dan gepland zou vertrekken bij de Nederlandse formatie.

De winnaar van de Omloop Het Nieuwsblad lijkt nu dus al rond te zijn met het door RedBull gesteunde BORA-hansgrohe, ook al mogen transfers in de wielerwereld pas vanaf 1 augustus officieel gemaakt worden. “Het was al lange tijd een gerucht, maar lijkt nu opgelost”, aldus GCN-hoofdredacteur Daniel Benson.

BORA-hansgrohe zou ook interesse hebben in Movistar-voorjaarsrevelatie Oier Lazkano.

RIDE Magazine
18 Reacties
17-04-2024 19:24
Ach, uitstekende renner uiteraard, maar toch ook al weer 34. En des te meer ruimte voor van Dijke (x2) en Hagenes om zich te laten zien.
    17-04-2024 22:44
    Opvolging is klaar idd. Meer ruimte voor hen!
Bora, het nieuwe Israel Premier Tech.
    18-04-2024 07:26
    Lazkano en Pullit zijn anders geen oudjes
17-04-2024 19:29
Kwam naar Jumbo ivm landgenoot Roglic, niet get dat hij dus nu ook naar Bora gaat.
    17-04-2024 19:44
    "Geen onlogische overstap, omdat de Sloveen eerder ook al op voorspraak van boezemvriend Roglič overkwam naar het toenmalige Jumbo-Visma. Tratnik tekende toen voor twee jaar, maar wist toen nog niet dat Roglič eerder dan gepland zou vertrekken bij de Nederlandse formatie."

    Dit staat echt letterlijk in de tekst, geen flauw benul waarom je dan exact herhaalt wat er al geschreven staat. Jij zelf wel?
    17-04-2024 20:05
    En dus post je het zelf maar voor de 3e keer?
    18-04-2024 10:16
    Hehehe...
17-04-2024 19:26
Het gerucht was al even in Omloop…
17-04-2024 20:05
Transfernieuws in de wielersport is echt het saaiste nieuws dat er bestaat! je bent voor de renner niet voor een bepaalde sponsor. Maar ik gun Jantje een lekker belegde boterham en een mooie nieuwe badkamer..
    17-04-2024 21:57
    Daar ben ik het niet mee eens. Tennis en Atletiek zijn individuele sporten. Bij voetbal, basketbal of rugby kun je fan zijn van bepaalde spelers, maar wint uiteindelijk het team. Bij wielrennen is veel afhankelijk van knechten en tactiek, waardoor een ploeg net zoveel of meer invloed kan hebben op de uitslag als een renner. Uiteindelijk wint een renner, maar er zijn 190+ verliezers en 6 renners die niet hebben gewonnen, maar toch blij kunnen zijn. En je hebt zelfs kans dat je een etappe verliest, maar toch blij bent omdat je het klassement gewonnen hebt.

    Je kunt dus zowel fan zijn van een renner als van een ploeg. Bij wielrennen kan het zijn dat je favoriete renner niet eens wordt opgesteld in je favoriete koers. Ik ben fan van Visma Lease a Bike, maar wel voornamelijk van bepaalde renners. Als Gesink, Kuss of van Aert een goede koers rijdt ben ik ontzettend blij, terwijl als Tulett of Kooij wint ik er niet warm of koud van wordt. Wel is de kans groter dat ik fan van een van die renners ga worden als ze leuk koersen, omdat ik de ploeg volg. En momenteel zijn er weinig renners buiten de ploeg waar ik voor juich.
    17-04-2024 22:17
    Of keuken, of allebei…
    17-04-2024 22:19
    Grappig, ik kijk al 30 jaar wielrennen en ik ben altijd voor en tegen bepaalde ploegen geweest. Ik kwam laatst nog een Vlaming tegen die enorm vlab fan was. Elk jaar kocht hij de speciale shirts met handtekeningen van alle renners etcetera.
    Blijkbaar ervaart iedereen wielrennen anders.
    18-04-2024 09:13
    Samuello, van mij heb je een duimpje omdat ik je nuance waardeer. Ben zelf een extreme wielrenfan en volg alle koersen, maar ben nooit voor een bepaald team geweest maar wel heel wat voorkeuren voor renners. Ik heb de 'liefde' voor vlab in NL nooit gesnapt - en nog steeds niet - maar ben in de overduidelijke minderheid hier. Maar er zitten wel diverse renners in die ik heel graag supporter, maar Vingegaard hoort daar bijvoorbeeld niet bij. Van Aert wel. En Mathieu vd Poel uiteraard ook - ondanks dat zich hier vaak twee kampen lijken te zijn - vind ik het geweldig om ze beide te supporten. En ja als ze tegen elkaar strijden, gaat mijn voorkeur naar Matje, maar als Van Aert toch sterker blijkt in een wedstrijd - dan kan ik daar ook van genieten.
17-04-2024 21:08
Prima, de vervangers voor Tratnik hebben zich dit voorjaar al getoond. Deze kunnen alleen maar beter worden. Veel belangrijker voor VLaB is dat de Van Dijke's blijven.
18-04-2024 08:51
Niet meenemen naar de Tour, die gaat niet 100% tegen Roglic rijden.
17-04-2024 22:16
Verwachte overstap voor deze broodrenner met mooi palmares.
    18-04-2024 07:25
    Vind de term broodrenner erg denigrerend. Want in basis werken al die mannen gewoon om geld te verdienen.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine