Jan Bakelants kritisch op Tourorganisatie: “Ze laten het na om wedstrijd spannender te maken”
Jan Bakelants is niet helemaal tevreden met het parcours in de Tour de France. De oud-wielrenner is in Het Laatste Nieuws hard voor de ASO: “De Tourorganisatie laat het na om de wedstrijd spannender te maken.”
Donderdag werd in Frankrijk het parcours van de Tour de France in 2026 bekendgemaakt. De ronde krijgt volgend jaar twee aankomsten bergop op de Alpe d’Huez, trekt al vroeg de Pyreneeën in, kent een ploegentijdrit en een tijdrit van 26 kilometer rond Thonon-les-Bains.
Dat is volgens Bakelants geen ideaal recept om de ronde wat spannender te maken. De Belg ziet namelijk opnieuw een parcours dat in het voordeel van Tadej Pogacar is. “Wat ergens te betreuren valt. De Tourorganisatoren hebben in de uitbouw van hun parcours niet bepaald rekening gehouden met Evenepoel.”
Bakelants doelt daarmee vooral op het ontbreken van echte tijdritkilometers. De Belg vindt de tijdrit van 26 kilometer slechts ‘een halve tijdrit’. “Sowieso is een tijdrit van 26 kilometer niet heel lang als je het afweegt tegen het totale aantal hoogtemeters of wedstrijdkilometers. Het tijdrijden wordt in deze Tour nog stiefmoederlijker benadeeld dan anders. Deze chronorace zal amper invloed hebben omdat ze zo dicht bij Parijs ligt.”
Een extra tijdrit?
De Belg had graag nóg een tijdrit van 40 of 50 kilometer gezien. “Die zou de koers nog spannender maken. Deze tijdrit is slechts een tijdrit van rond het half uur, daarmee maak je niet veel goed in het klassement. Dat de Alpe d’Huez twee keer wordt aangedaan, lijkt op een gebrek aan inspiratie. Niemand zit daar op te wachten in die fase van de Tour. Een paar extra uitstapjes in het middengebergte waren beter geweest.”
“Mocht Remco een Fransman zijn geweest, hadden we wel een ander parcours gekregen, denk ik”, eindigt hij.

Inspiratieloos AlpeD’Huez tweeluik, alweer gelijk..
Een parcours op maat van Pojacar ? Tja..
Weer gelijk want élk parcours ligt binnen zijn mogelijkheden…
De Bakelants-politie heeft een zware dag…