Jakobsen na nieuwe zege: “Wie had dit een jaar geleden gedacht?”
foto: Cor Vos
woensdag 29 september 2021 om 18:02

Jakobsen na nieuwe zege: “Wie had dit een jaar geleden gedacht?”

Fabio Jakobsen rijgt de laatste weken de overwinningen aaneen. De sprinter van Deceuninck-Quick-Step kwam vandaag in de finale van de Eurométropole Tour als winnaar uit de bus. Na een enerverende wedstrijd versloeg Jakobsen Jordi Meeus en Mads Pedersen in de sprint.

Na afloop keek Jakobsen terug op de wedstrijd en zijn winnende sprint. “Het was vast een mooie koers om te zien op televisie. Het was gedurende de wedstrijd ook nooit saai, ook niet in het peloton. Op de plaatselijke ronde reden dertig renners weg uit het peloton. We (doelt op Deceuninck-Quick-Step, red.) zaten met twee jongens vooraan. Dat was misschien niet ideaal, maar ook zeker niet slecht. We wisten als ploeg de rust te bewaren.”

In de finale slaagde Deceuninck-Quick-Step er in om de kopgroep weer in te rekenen en vervolgens kon Jakobsen zich opmaken voor de sprint. “Jannik Steimle reed allereerst het gat dicht en vervolgens wist Bert Van Lerberghe me goed te positioneren voor de sprint. Ik ben blij dat ik het vervolgens kon afmaken. Ik wilde aangaan op 200 meter van de streep, maar moest vervolgens nog wel even de benen stilhouden.”

foto: Cor Vos

De Nederlander moest in een fractie van een seconde namelijk een beslissing nemen. “Zoals iedereen weet vind ik het best spannend om rechts langs de hekken te sprinten. Ik beschik momenteel over goede benen. Ik heb de Vuelta gereden en de conditie is er nog altijd. Wie had dit een jaar geleden gedacht? Ik ben blij dat ik kan koersen. Daar ben ik dankbaar voor. Ik heb er heel erg veel plezier in.”

Jakobsen rijdt dit seizoen nog één wedstrijd en dan zit zijn seizoen er definitief op. Komende dinsdag staat hij nog aan de start van de Waalse eendagskoers Binche-Chimay-Binche, ook wel bekend als de Memorial Frank Vandenbroucke.

RIDE Magazine
5 Reacties
29-09-2021 18:35
Tot nu toe lijkt Groenewegen meer gevolgen te hebben ondervonden van de crash dan Jakobsen.
    29-09-2021 19:44
    Rare opmerking, Jakobsen was bijna dood, dat ie zo formidabele herstelt betekent niet dat hij er geen gevolgen van heeft ondervonden …
    30-09-2021 06:11
    Sportieve gevolgen klinkt wellicht beter
    30-09-2021 08:03
    Jakobsen is gewoon de betere sprinter van de 2, was voor zijn val ook al zo.
30-09-2021 09:00
Groenewegen heeft nota bene deze koers in 2016 gewonnen. Tja ok, zo kan je overal wel een symbolische waarde achter zoeken.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine