‘Israel-Premier Tech ruikt kans en aast op Biniam Girmay’
foto: Cor Vos
dinsdag 26 augustus 2025 om 09:28

‘Israel-Premier Tech ruikt kans en aast op Biniam Girmay’

Over de fusie tussen Intermarché-Wanty en Lotto is nog veel onduidelijk. Zo is nog niet zeker of Biniam Girmay bij het nieuwe samengestelde team blijft. Bij Intermarché-Wanty gaat men er vanuit dat de Eritreeër wil blijven, meldt Het Laatste Nieuws, maar volgens de Vlaamse krant hengelt Israel-Premier Tech ondertussen wel naar zijn diensten.

Girmay heeft nog een doorlopend contract bij Intermarché-Wanty tot eind 2028, maar als de fusieploeg op de licentie van Lotto doorgaat (zoals verwacht wordt), heeft hij volgens de UCI-reglementen het recht om andere oorden op te zoeken. Hij wordt momenteel gelinkt aan twee ploegen: UAE Emirates XRG en dus Israel-Premier Tech. Die laatste ploeg zou volgens HLN het dichtst bij de handtekening van de Eritreeër zijn.

De komst van Girmay zou het mogelijke vertrek van Derek Gee op kunnen vangen bij Israel-Premier Tech. De Canadees kondigde eerder deze week aan Israel-Premier Tech te zullen verlaten, maar de ploeg wil hem aan zijn doorlopende contract houden. Eerder meldde wielerjournalist Daniel Benson dat Gee al een contract heeft getekend bij INEOS Grenadiers vanaf 2026.

Laurenz Rex
Naast Girmay kan ook Laurenz Rex op belangstelling rekenen, volgens HLN. De 25-jarige klassiekercoureur zou in gesprek zijn met een grote ploeg, die in de ’top vijf qua budgetten kan worden gerangschikt’. Het is niet duidelijk om welke ploeg het gaat.

De reactiefunctie is onder diverse Israel-Premier Tech-gerelateerde artikelen preventief gesloten.
RIDE Magazine
3 Reacties
26-08-2025 10:56
‘Israël erkent een groot deel van de Eritrese migranten, niet als asielzoekers, maar als economische migranten’
Dat zit dus helemaal snor.
26-08-2025 09:42
Gaat Rex zijn broeder achterna bij TVL? Of is daar geen plek meer?
    26-08-2025 11:59
    Volgens mij hebben ze nog wel een plekje, dus geen onlogische gedachte.

Reacties zijn gesloten.