Isaac Del Toro lijkt topfavoriet voor eindzege: “Ik weet dat het niet makkelijk zal worden”
Op basis van de voorbije bergritten, lijkt Isaac Del Toro de gedoodverfde favoriet om het eindklassement van de Tour Auvergne-Rhône Alpes naar zich toe te trekken, maar de Mexicaan rekent zich zeker nog niet rijk. Dat bleek wel voor de start van de allesbeslissende slotrit.
Del Toro verwacht een chaotisch koersverloop. “Het wordt sowieso een hectisch begin van de etappe. We moeten kijken hoe het peloton reageert en hoe de benen zijn. In de finale gaan we er uiteraard alles aan doen om een gooi te doen naar het eindklassement”, laat hij weten aan Cycling Pro Net.
“Ik weet dat het niet makkelijk zal worden, maar ik hoop op goede benen om vandaag de strijd aan te gaan. Allereerst moeten we de situatie met de klassementsrenners controleren en kijken wie er in de ontsnapping wil meezitten”, vervolgt de renner van UAE Emirates XRG. “Van daaruit proberen we gewoon ons best te doen.”
Tour Auvergne - Rhône-Alpes
Etappe 7: Le Bridoire → Le Grand Colombier(133.3 km)| 1 | - | 25:59:09 | |
| 2 | - | + 42 | |
| 3 | - | + 49 | |
| 4 | - | + 01:06 | |
| 5 | - | + 01:33 | |
| 6 | - | + 01:54 | |
| 7 | - | + 01:59 | |
| 8 | - | + 02:17 | |
| 9 | - | + 02:33 | |
| 10 | - | + 03:02 | |
| 20 | - | + 10:33 | |
| 28 | - | + 19:15 | |
| 43 | - | + 38:14 | |
| 59 | - | + 01:00:02 |
Slim koersen
Del Toro won zaterdag nog op overtuigende wijze de bergrit met aankomst op de Grand Colombier, maar dit is voor de 22-jarige klimmer geen reden om te zweven. “Ik heb nooit het gevoel dat ik de sterkste man in koers ben. Ik probeer gewoon slim te koersen en op de juiste momenten de juiste beslissingen te nemen. Net als ieder ander probeer ik in elke wedstrijd sterker te worden en competitief te zijn.”
“Ik moet zo’n 47 seconden goedmaken op de leider (Luke Tuckwell, red.) en tegelijkertijd geen tijd verliezen op de andere renners. Ik sta bijvoorbeeld op zeven seconden van Matteo Jorgenson. Als dat lukt, kan ik de ronde winnen. Als je het zo zegt klinkt het makkelijk, maar dat is het zeker niet.”

Wielerflits Magazine is jouw Tourgids!
De Zomergids 2026 van Wielerflits Magazine is maar liefst 220 pagina's dik en staat barstensvol mooie wielerverhalen. En het is niet voor niets De Meest Complete Tour de France Gids. In onze Zomergids lees je alles over de Tour de France en de Tour Femmes, van etappes tot favorieten en indrukwekkende achtergronden over de teams en de bergen. Je leest over Jonas Vingegaard, de knechten van Tadej Pogačar, Lucien Van Impe, Mathieu van der Poel, Raymond Poulidor, Rick Pluimers en nog veel meer!
Om te reageren moet je ingelogd zijn.