Is Sanne Cant de strafste transfer van de zomer? Zo zien de veldritploegen er dit seizoen uit
Foto: Cor Vos
Niels Bastiaens
donderdag 16 oktober 2025 om 14:35

Is Sanne Cant de strafste transfer van de zomer? Zo zien de veldritploegen er dit seizoen uit

Eigenlijk is het qua transfers een redelijk stille zomer geweest in de cyclocross. De meeste renners zijn op hun plaats gebleven, maar in de marge zijn wel enkele interessante overgangen te melden. WielerFlits zet die op een rij.

Bij de grootste veldritploeg, Baloise Glowi Lions, is het poetsbedrijf Glowi misschien nog wel de grootste nieuwkomer. Sinds 1 januari volgt de Limburgse firma Trek op als naamsponsor, waardoor de toekomst van de ploeg van Sven Nys alweer een aantal jaar verzekerd is. Verder versterkt de ploeg zich met de jonge talenten Mats Vanden Eynde (de nummer vijf van het WK veldrijden voor junioren) en Arthur van den Boer (Belgisch kampioen bij de junioren). Diens broer Seppe richt zich dan weer op een wegcarrière bij Tudor.

Bij Nys zal het dus voor een groot deel van de vaste waarden moeten komen. Lars van der Haar en Lucinda Brand blijven op hun 34e en 36e behoren tot de uithangborden van de ploeg, Pim Ronhaar en Fleur Moors kunnen groeien in de wachtkamer. Maar Europees en Belgisch kampioen Thibau Nys is natuurlijk de man waar deze ploeg om draait. Vanaf de Koppenberg moet hij voor de overwinningen zorgen.

Glowi is de naampartner van de ploeg-Nys – foto: Cor Vos

Bij het Pauwels Sauzen-Altez Industriebouw van Jurgen Mettepenningen duurde het binnenhalen van een opvolger voor Cibel Clementines tot niet zo lang geleden, maar ook deze veldritploeg kan met een blik naar de toekomst kijken. De ploeg verloor wel Denise Betsema bij de vrouwen, maar versterkt wel haar profkern bij de mannen met Gerben Kuypers. De ex-winnaar van de crossen in Ardooie en Essen voegt zich vanaf 1 januari bij Eli Iserbyt en Michael Vanthourenhout. Die laatste heeft zijn contract verlengd tot en met 2027.

Die derde grote ploeg, Deschacht-Hens-FSP plukt vooral de vruchten van de samenwerking met de Lotto-ploeg. Toon Aerts blijft natuurlijk de onbetwiste leider, met Victor Van de Putte als tweede man. Maar bij de vrouwen komen daar nu Sterre Vervloet, de Belgische kampioene bij de beloften, en Ilken Seynaeve bij. De twee vrouwen waren al actief voor Lotto, maar komen tijdens de crosswinter in de kleuren van Guido Verschueren uit.

Door de fusie tussen Lotto en Intermarché-Wanty, is het maar de vraag wat er met de renners gaat gebeuren die voor de veldritploeg van Wanty, Charles Liégeois Roastery CX, crossen. Bart Wellens ziet daar in ieder geval al kopman Gerben Kuypers vertrekken, waardoor het project meer dood dan levend lijkt. Julie Brouwers rijgt intussen wel de zeges in buitenlandse crossen aan elkaar.

De broers Roodhooft hebben opnieuw verschillende ploegen onder hun vleugels, die voor de volle 100% behouden blijven. Crelan-Corendon huist elf crossers, Seven Racing – de nieuwe naam van het vroegere 777 en de Cyclocross Reds – doet het met vier renners. Maar de grootste topcrossers als Ceylin del Carmen Alvarado, Puck Pieterse, Mathieu van der Poel en Niels Vandeputte komen ‘gewoon’ voor Alpecin-Deceuninck en Fenix-Deceuninck uit.

Betsema verschijnt in nieuwe kleuren – foto: Hendrik Biegs

De meeste veranderingen zien we bij De Ceuster-Bouwpunt, de 100% vrouwenploeg die met Denise Betsema een tweede topper naast Laura Verdonschot binnenhaalt. Het is de eerste niet-Belgische renster bij het team. Alicia Franck laten ze dan weer vertrekken naar het Lotto X-Oats Athletes for Hope van Marc Herremans. Daarnaast is Tom de Kort, die al langer met Betsema samenwerkt, de nieuwe coach van de ploeg na het veelbesproken vertrek van Camiel van den Bergh.

Bij het internationale SD Worx-Protime krijgen we een leuke nieuwigheid in de staf, daar komt Sanne Cant Blanka Vas en Marie Schreiber naar een hoger niveau tillen. De 15-voudige Belgische kampioene beëindigde in februari haar carrière als renster, nadat ze haar hele loopbaan voor de broers Roodhooft reed. Het zal gek aanvoelen om haar in een nieuwe hoedanigheid te zien.

Verder is de transfer in de marge van Zwitsers kampioen Kevin Kuhn naar de Duitse Heizomat-Cube-ploeg van Nico Verhoeven nog interessant, en dat de Italiaanse broers Mattia en Filippo Agostinacchio voortaan voor EF Education-EasyPost-Oatly uitkomen, houden we ook maar beter in de gaten.

RIDE Magazine
1 Reacties
16:26
Volgens mij heeft dit overzicht weinig met cyclocross te maken. Dit zijn de complete wegploegen van 2025. Niet de veldritploegen voor 2025/2026. Van Kessel is al gestopt bijvoorbeeld, Baroni en Gort zitten al niet meer bij Velopro, Ridley heeft maar vier veldrijders etc etc

Om te reageren moet je ingelogd zijn.