Indrukwekkend eerbetoon voor overleden Thom Bonder voorafgaand aan Bartje 200
foto: Giant-Liv Benelux Off-Road Team
maandag 16 juni 2025 om 09:33

Indrukwekkend eerbetoon voor overleden Thom Bonder voorafgaand aan Bartje 200

Adne Koster won zaterdag de Bartje 200, maar de overwinning was ‘ondergeschikt’, zei hij zelf na afloop. De mountainbikewedstrijd werd overschaduwd door het overlijden van Thom Bonder, ploeggenoot van Koster bij Giant-Liv Benelux Off-Road Team. De 30-jarige offroad-renner, die de Bartje 200 in 2023 en 2024 wist te winnen, kwam afgelopen woensdag om het leven bij een verkeersongeluk in Oude Pekela. Voor de start was er een minuut stilte en stond de organisatie stil bij het verlies van Bonder.

Koster moest tijdens de wedstrijd best vaak aan zijn ploeggenoot denken, vertelde hij na afloop bij RTV Drenthe. “Het komt wel een aantal keren naar boven. Maar als ik dan even helemaal stuk zat, dacht ik: niet zeiken, het kan allemaal veel erger. Ik heb gewoon zo hard mogelijk gefietst, maar de overwinning is ondergeschikt. Aan de andere kant is het denk ik wel tof dat er iemand van onze ploeg heeft gewonnen.”

“Het was een hele aparte dag met alles er omheen”, aldus Koster. “Ik vind dat de organisatie het goed heeft gedaan. Bij de start was één minuut stilte en we zijn daarna rustig vertrokken. Ook de vriendin van Thom en zijn broer waren bij de start en later bij de finish aanwezig. Dat maakte veel indruk.”

Minuut stilte voor overleden wielrenner Thom Bonder 😔🕊️

Mountainbiker Thom Bonder (30) overleed woensdag na een verkeersongeval. Ter nagedachtenis aan de tweevoudig winnaar van de Bartje 200 werd een minuut stilte gehouden 😔🕊️

Geplaatst door RTV Drenthe op Zaterdag 14 juni 2025

RIDE Magazine
1 Reacties
16-06-2025 10:23
Mooi en indrukwekkend dat hier aandacht en tijd aan geschonken is.

Reacties zijn gesloten.