dinsdag 9 juli 2024 om 11:45

Iedere persconferentie ging erover en vrees voor de vroege vlucht

Video Het is de eerste rustdag in de Tour de France 2024 en dat betekent dat de verschillende teams en kopmannen de balans opmaken na het eerste deel van de Tour de France. Op de verschillende persconferenties bleek dat de gravelrit nog steeds stof doet opwaaien. Dat en meer in de nieuwe WielerFlits Update.

Op de verschillende perspraatjes was de gemoedstoestand eigenlijk overal hetzelfde: iedereen is tevreden met hoe hun Tour tot op heden verloopt. Relletjes zijn er nog niet echt geweest behoudens de declassering van Jasper Philipsen, maar een tweede lijkt in de maak. Op de rustdag spits de media zich vooral toe op het koersgedrag van Jonas Vingegaard in de gravelrit. Tijdens iedere persconferentie komt het aan bod. Het valt op dat Tadej Pogačar in zijn antwoorden zoekt naar een samenwerking met Remco Evenepoel, terwijl hij de opstelling van Visma | Lease a Bike over de fitheid van Vingegaard ‘downplayen’ noemt en het niet begrijpt.

Ondertussen is Primož Roglič meesterknecht Aleksandr Vlasov kwijtgeraakt met een gebroken enkel en blijft Remco Evenepoel vasthouden aan zijn doel om top-5 te rijden, ondanks dat hij nu op een stevige tweede plaats staat. Vingegaard verdedigde de tactiek van Visma | Lease a Bike en dat alles terwijl er morgen een vlakke rit op het programma staat. Normaal is dat een kolfje naar de hand van de sprinters, maar in de regio tussen startplaats Orléans en Saint-Amand-Montrond kan de wind spoken. Waaiers liggen hier altijd op de loer, maar het is tevens de laatste week dat sprinters kansen krijgen. Hoe dat allemaal zit, hoor je in een nieuwe WielerFlits Update!

Iedere dag
Deze Ronde van Frankrijk voorzien onze verslaggevers Maxim Horssels en Youri IJnsen het publiek dagelijks van de WielerFlits Update. In een podcast en video van om en nabij het half uur duiden zij de gebeurtenissen in en rondom de Tour de France en kijken ze uit naar de etappe van een dag erna. De video verschijnt dagelijks op YouTube en hier op de website, de audio daarvan is te beluisteren in je favoriete podcast app.


Luister hierboven naar de podcast en abonneer je via je favoriete podcastapp.
iTunes
Spotify
RSS-feed

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een uitgebreid interview met wereldkampioen Tadej Pogačar. De Sloveen kwam spontaan naar de Alpecin Barbershop voor een knipbeurt en dat draaide uit op een interessant interview. Pogačar praat over het pakken van KOM's en het nastreven van nieuwe doelen. Bestel jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
6 Reacties
09-07-2024 10:21
toch zeer spijtig dat Vingegaard zon saaie kwezel is, alles moet voorgeknabbeld worden en als een echte autist weigert hij af te wijken van het vooropgestelde plan van de ploegleiding. Ook merkt je dat Jonas enkel zal aanvallen indien het hem opgedragen wordt in het oortje, waaruit blijkt dat hij niet voor zichzelf kan denken, net als elk interview hij geeft (ook woord voor woord zoals de persverantwoordelijke het hem heeft opgeschreven)
Nee, geef mij dan maar een ecte kampioen met koersinzicht en het lef om zijn instict te volgen zoals Pogacar en Evenepoel
    09-07-2024 10:47
    Ik zie het koersgedrag van Pog en Remco ook liever, Jonas doet wat denken aan de beredeneerde Froome-periode, dat was wat saaier koersen inderdaad. Aan de andere kant is het net prima dat niet iedereen rijdt zoals Pog en Remco, dat er verschillende tactieken zijn, veelzijdigheid en diversiteit... mooi, dat evenwicht. Uiteindelijk -meestal is dat zo- zal de beste winnen. Ook zonder geweldige ploeg was Jonas vorige jaren de beste bergop. Dus sja, het maakt allemaal niet zoveel uit... bergop komt kwaliteit gewoon bovendrijven, daar kan niemand zich nog verstoppen.
09-07-2024 08:14
"Relletjes zijn er nog niet echt geweest behoudens de declassering van Jasper Philipsen, maar een tweede lijkt in de maak. Op de rustdag spits de media zich vooral toe op het koersgedrag van Jonas Vingegaard in de gravelrit."

Goed dat jullie erkennen dat de media relletjes zelf verzint. Het koersgedrag van Jonas is onder de rijders niet relwaardig. Hij rijdt zoals hij altijd rijdt.
    09-07-2024 09:54
    Ja klopt vorig jaar was het toch ook gewoon volgen en schade beperken tot op het punt dat Pogacar wat begon af te zwakken, om dan het gewonde dier te slachten. Visma hun tactiek is nu nog defensiever maar met hetzelfde doel, hopen dat Pogacar wat sneller afzwakte dan Vingegaard om hem dan hopelijk te nekken in pakweg de rit naar Isola of zelfs de afsluitende (klim)tijdrit. Pogacar wachtte in 2020 toch ook gewoon op die ene superdag in de tijdrit met de hoop dat Roglic dan ook nog eens een slechte dag zou hebben, mede doordat Jumbo als blok toen zo sterk was. Nu is UAE in mijn ogen dat sterke blok dat moeilijk aan te vallen lijkt op de moment, ook mede doordat Visma verzwakt is zonder Kuss en met een 3/4 Wout.
08-07-2024 21:23
5-6 kilo is bijna 10 % is natuurlijk heel veel verschil.
09-07-2024 08:04
Op het moment van schrijven 1064 views op youtube. Wel benieuwd eigenlijk hoe zich dit verhoudt tot het aantal (individuele) pageviews bij artikels.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine