Heel veel nieuws: dit hebben we opgevangen bij de teampresentatie van Red Bull-BORA-hansgrohe
Overzicht Red Bull-BORA-hansgrohe presenteerde woensdag de selectie voor 2026, de plannen van de kopmannen en nog heel veel nieuws. Een stortvloed aan nieuws werd naar buiten gebracht door het Duitse team. Namens WielerFlits is verslaggever Youri IJnsen ter plekke en in dit overzicht bundelen we de belangrijkste nieuwtjes.
Wat zei Remco Evenepoel?
Ondanks de eerdere berichtgeving werd het nieuws naar buiten gebracht: Remco Evenepoel gaat in 2026 niet de Ronde van Vlaanderen rijden. “Ik wil een normaal seizoen, zonder gekke dingen. Ik wil een vol seizoen rijden. In de toekomst wellicht”, zei hij over de Ronde van Vlaanderen. “Maar het seizoen is al druk genoeg.”
Evenepoel mocht op de teampresentatie nog geen kleding aan van Red Bull-BORA-hansgrohe vanwege contractuele redenen. Officieel ligt hij tot 1 januari 2026 nog onder contract bij Soudal Quick-Step en mag hij nog geen (fiets)kleding van zijn nieuwe ploeg dragen.
Wie zijn de kopmannen in de grote rondes?
In de Giro d’Italia gaat Red Bull-BORA-hansgrohe voor eindpodium met Giulio Pellizzari, Jai Hindley en Aleksandr Vlasov.
De Tour de France-ploeg wordt aangevoerd door Remco Evenepoel en Florian Lipowitz; het team mikt daar op eindwinst in de Ronde van Frankrijk.
De laatste grote-ronde-kopman van de ploeg is Primož Roglič, die hoopt voor de eindzege te gaan in de Vuelta a España.
“Je weet nooit waar je finisht. Realistisch gezien is dit het beste plan”, zei Roglič over de keuze om de Tour over te slaan en voor de Vuelta te gaan. “Ik wil genieten en koersen winnen. Hopelijk is dit niet mijn laatste jaar. Ik heb nog veel motivatie en plezier in het fietsen.”
“Eerste, tweede, derde, dat zijn de uitslagen van het team in grote rondes de afgelopen twee seizoenen. Natuurlijk willen we die lijn doortrekken. Tegelijkertijd willen we grote rondes winnen en een spannende koersstijl laten zien die deel uitmaakt van ons DNA”, vertelde sportief directeur Zak Dempster.

foto: Fotopersburo Cor Vos
Zijn er nog contracten verlengd?
Ondanks diverse geruchten over een mogelijke uitgaande transfer heeft Florian Lipowitz zijn contract verlengd voor de komende jaren bij Red Bull-BORA-hansgrohe.
Ook Giulio Pellizzari en Lorenzo Finn (nu opleidingsploeg, vanaf 2027 prof) hebben hun contract verlengd voor meerdere jaren. Red Bull-BORA-hansgrohe doet geen uitspraken over de officiële contractduur van renners. De ploeg spreekt wel over ‘meerdere jaren’ bij Lipowitz, Pellizzari en Finn.
Dit bericht wordt voorzien van updates

Tirreno, Baskenland, Romandië, Zwitserland, hoogtestage, Vuelta, WK.
Natuurlijk was zijn 2025 een stuk slechter als 2024.
Maar toch altijd nog een stuk beter dan Vlasov.
Roglic helemaal alleen kopman in de Vuelta is ook wel luxe.
Soort afscheidscadeau of komt er nog een kopman naast?
Maar dat hij niet genoemd wordt zegt in mijn ogen meteen ook heel veel, namelijk dat ze erkennen dat hij mits in vorm de beste klimknecht is die ze hebben, omdat hij wél al heeft bewezen zich 200% te willen opofferen.
Dus het lijkt me heel slim van de ploeg om hem voorlopig nog NIET als kopman aan te duiden voor een van de grote rondes en hem te belonen met een selectie op basis van z'n winter/voorjaar.