Groenewegen schrijft Kuurne-Brussel-Kuurne op zijn naam
foto: Sirotti
zondag 25 februari 2018 om 16:52

Groenewegen schrijft Kuurne-Brussel-Kuurne op zijn naam

Dylan Groenewegen heeft Kuurne-Brussel-Kuurne gewonnen. In een sprint van een uitgedund peloton was hij oppermachtig en wist hij Arnaud Démare voor te blijven. Sonny Colbrelli eindigde als derde. Pim Ligthart bezorgde Roompot-Nederlandse Loterij een vierde plek.

Na de start in een koud Kuurne regende het direct aanvalspogingen. Het duurde echter ruim een uur tot de eerste renners daadwerkelijk uit het peloton vertrokken. Gediminas Bagdonas, Truls Korsaeth, Matteo Bono, Piet Allegaert, Ben Perry, Kenneth Vanbilsen en Romain Cardis vormden samen de vroege vlucht. Veel ruimte zouden de zeven vluchters niet krijgen. De maximale voorsprong zou net boven de twee minuten geraken. Quick-Step Floors en LottoNL-Jumbo hielden de voorsprong beperkt.

Haussler opent de finale
Op de Kruisberg kreeg Oliver Naesen te maken met een defect versnellingsapparaat. Na een wat moeizame fietswissel wist hij op de Hotond al weer terug te keren in het pak. Boy van Poppel kende ook weinig geluk, hij kwam net voor de Oude Kwaremont ten val en moest de handdoek vervolgens in de ring werpen. Het peloton reed in hoog tempo door en op de Oude Kwaremont slokten ze de vluchters op. Heinrich Haussler besloot op deze strook een aanval te lanceren, waarna Yves Lampaert stevig doortrok.

Een groepje van ongeveer twintig renners reed zo weg bij het peloton. Onder andere Démare, Greg van Avermaet, Sep Vanmarcke en Jasper Stuyven waren voorin aanwezig. Bert-Jan Lindeman zette in dienst van zijn kopman Dylan Groenewegen de achtervolging in. Het hoge tempo in het peloton werd onder andere Fernando Gaviria te veel. Lampaert probeerde op een kasseienstrook nog weg te glippen uit de kopgroep maar hij kreeg weinig ruimte.

De laatste beklimming van de dag was de Nokereberg, waar de vluchters nog een voorsprong van iets meer dan één minuut hadden. Stuyven beschikte hier over de beste benen en vertrok samen met Daniel Oss uit de kogroep. Onder aanvoering van Astana kwam het peloton dichterbij kruipen. Met nog 40 kilometer te gaan was de grote vluchtpoging voorbij. Alleen Stuyven en Oss reden nog voor het peloton uit.

Groenewegen heerst in massasprint
Door een lekke band moest de Italiaan vervolgens Stuyven laten gaan. Bij de eerste passage over de finish had hij nog een voorsprong van 50 seconden. Iets later besloot Oss, gedemoraliseerd, met nog dertig kilometer te gaan af te stappen. In de eerste van twee lokale ronden kwam Sacha Modolo hard ten val en iets later ook Magnus Cort Nielsen. Beide renners zouden niet meer meedoen voor de overwinning.

Met nog vijftien kilometer te gaan gooide Lotto-Soudal de knuppel in het hoenderhok. Door waaiervorming was het peloton heel even in verschillende groepen uiteengeslagen, maar alles schoof snel weer in elkaar. Guillaume van Keirsbulck lanceerde een aanvalspoging maar hij werd snel weer ingerekend. Een aanval van Julien Duval en Julien Vermote had meer succes. Loïc Vliegen sloot met zes kilometer te gaan bij de twee koplopers, die een maximale voorsprong van vijftien seconden hadden. In het peloton leidde Lotto-Soudal de achtervolging.

In de laatste kilometer werden de koplopers ingerekend. Het uitgedunde peloton stevende vervolgens op een sprint af. Démare ging als eerste de sprint aan, maar Groenewegen wist hem met succes te remonteren. Met enkele fietslengtes voorsprong passeerde hij als eerste de finish. De Amsterdammer boekte daarmee zijn vierde zege van het seizoen.

RIDE Magazine
130 Reacties
25-02-2018 19:03
@Chippen
Dat feliciteren gebeurt doorgaans bij het uitrijden na de finish of het terugrijden naar de finish. Nu werd Groenewegen al heel snel aan de kant getrokken door een 'Chaperon', zodat niemand de kans kreeg voor dergelijke felicitaties.
25-02-2018 19:19
Prachtig van Dylan, lijkt dit seizoen de aansluiting met de wereld top te gaan maken (als in: meespelen om de knikkers)..
En LottoNL jumbo lijkt ook een tranformatie door te maken..
25-02-2018 19:24
Astana zou hard op kop. Beste renner op plek 74.
25-02-2018 19:29
@chasse scorebordjournalistiek natuurlijk. Als Cort Nielsen en Lutsenko niet vallen tussen kilometer 20 en 10 hebben ze zeker met de eerste een goede kanshebber op winst of podium.

Een ploeg die wel erg tegenvalt is Roompot. Gisteren wel in de vroege vlucht, maar veel te snel gelost in dat groepje. Vandaag niet mee en in de sprint weliswaar een papieren goede uitslag, maar echt heel ver weg van de strijd om de zege.
25-02-2018 19:33
Vierde in zo'n koers is voor Roompot natuurlijk gewoon een topprestatie. Zelfs met de wanprestatie van gisteren kunnen ze zodoende terugkijken op een prima weekend.
25-02-2018 19:35
Als je als ploeg Kuurne en de Scheldeprijs wint kan je als ploeg toch wel spreken van een goed geslaagd voorjaar?
25-02-2018 19:41
Xistnc
Klopt, maar daar reden Demare en Colbrellie hem voorbij, zonder ook maar een klopje op de rug.
25-02-2018 19:48
Mooie overwinning?
Waar komt de opmerking van dan dat groenewegen geen renner is? Zelden zoiets sneus gelezen. De Belgisch hoek mag zich schamen.

Wizniowski en Vanmarcke sterk gereden dit openingsweekend
25-02-2018 19:49
koud, moe.. je ziet het wel vaker hoor na hardere wedstrijden dat renners er niet direct de energie voor hebben. Mocht het echt zo zijn dan zou je het ook na andere ritwinsten moeten zien (oftewel terugkijken :D)
25-02-2018 20:04
@Kelder is de Man
Alleen die twee?
25-02-2018 20:08
Xistnc
De rest heb ik niet op gelet
25-02-2018 20:27
Kuurne is door die eindlussen veelal een kluif voor echte spurters zo ook nu weer. Het is misschien wel de lichtste semi-klassieker die er is. Bowlingbal is wel goed in de kou wel vaker gebleken, die gaat Paris Nice rijden hoop ik >?
25-02-2018 20:45
Heel sterk van Dylan. De Hollande Brug werpt echt zijn vruchten af! Goede beukkoers, met uiteindelijk toch wel een verwachte sprint.

Arme sooike en De Brigadier..
25-02-2018 21:00
Wordt sowieso 1 van de topsprinters van de komende 10 jaar. Zal ongetwijfeld vele semi klassiekers gaan winnen. Van de klassiekers zie ik hem in staat om een Gent-Wevelgem te kunnen winnen. Van de topklassiekers zou in principe Milaan San-Remo hem wel echt kunnen liggen. Ben wel benieuwd of hij ooit echt mee gaat koersen of dat hij altijd gaat blijven speculeren op zijn sprint. Is wel een geweldige klasbak.
25-02-2018 21:24
Aan bovenstaande uitspraak kunnen geen rechten ontleend worden.
25-02-2018 21:56
Persoonlijk ben ik niet zo van de sprints, zeker niet in klassiekers. Maar leuk voor lotto jumbo en groenewegen. Lastig weekend voor QS. Sowieso hebben we toch vrij weinig van de Belgen gezien terwijl ze erg sterk lijken. Vooral Neasen en Vanmarke zien er goed uit. Van avermeat doet nog steeds geen trap te veel, ben benieuwd of hem dit ook dit seizoen gaat lukken.
25-02-2018 21:58
zeer knappe zege hoor wel jammer dat er toch veel snelle mannen door pech of niet goed genoeg af moesten.
25-02-2018 22:06
Gent-Wevelgem, Milaan-San Remo zelfs...kom op zeg...kunnen we een beetje reëel blijven ? Dit was KBK, de lichtste "semi-klassieker"met drie criteriumrondjes op het eind. . Bewondering voor de sprint van Groenewegen, hij zal best nog wel wat meer gaan winnen, maar laten we hem in godsnaam nu al niet bij de kandidaat-winnaars van een grote koers zetten. Bescheidenheid siert ook menig wielerliefhebber !
25-02-2018 22:42
@Denistel, welke renner was er op Demare na sneller dan Groenewegen op papier?
25-02-2018 23:00
Iets met Parijs voor ons trolletje..
25-02-2018 23:34
@LB

Gaviria.
25-02-2018 23:44
Veel beter dan dit kon Groenewegen niet doen. Wijnants en Roosen ook vrij goed hoor. In de breedte stelt TLJ nog steeds weinig voor, maar als ze af en toe goed meespelen met 1 of paar man in dit soort wedstrijden ben ik al tevreden hoor. :-)
26-02-2018 00:05
[quote]Veel beter dan dit kon Groenewegen niet doen. [/quote]
lol
26-02-2018 00:07
De term bowlingbal, wie heeft hem die bijnaam gegeven en waarom?
Hij gaat idd steeds harder tijdens de sprint maar het is niet zo dat hij anderen structureel omver kegelt.
26-02-2018 07:07
Mooi van Groenewegen! Ziet er uit alsof hij wekelijks uren met gewichten bezig is.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine