Grischa Nierman na ‘lekkere kutdag’ voor Jumbo-Visma: “Nog niets verloren”
In tien minuten leken voor Jumbo-Visma alle aspiraties in de Tour de France in duigen te vallen, na pech bij Jonas Vingegaard en een valpartij van Primož Roglič. Eindstand heeft Vingegaard de schade op Tadej Pogačar beperkt tot dertien seconden, terwijl Roglič meer dan twee minuten verloor. “We hebben nog niets verloren, maar dit is niet de uitkomst die wij wilden hebben”, zegt ploegleider Grischa Niermann tegen de NOS.
“We hebben een lekkere kutdag gehad. In het begin valt Wout na het plassen, waarna hij zich moest herpakken. Hij had niet zijn allerbeste dag”, aldus Niermann. “Ik heb niet gezien wat er daarna gebeurde, maar Jonas schijnt van achteren aangereden te zijn. Hij moest van fiets wisselen, maar dat ging niet vlekkeloos en als besproken. Dat gebeurde allemaal in de hectiek.”
De boomlange Nathan Van Hooydonck wilde Vingegaard helpen. “Hij wilde de fiets van Jonas snel maken, maar die sprong op die van Nathan. Daarna moest hij opnieuw wisselen, want die fiets was veel te groot. Hij had de fiets van Sepp of Steven moeten pakken. Dat kan je 100 keer bespreken, maar in de hectiek ging dat mis. Wij zagen overal renners op de weg en pakten een fiets van onze auto voor Jonas.”
Risicomanagement
Jumbo-Visma moest daarom in de verdediging om de schade niet te groot te laten worden. “Daarom hebben we iedereen laten wachten, behalve Christophe die bij Roglič moest blijven. Maar toen reed een motor een strobaal op de weg en knalde Primož daar vol op. Hij viel daar zijn schouder uit de kom. Gelukkig kon hij hem zelf weer erin zetten. Maar dat duurde wel even.”
Dat betekende dat Jumbo-Visma de ploeg moest opdelen. “Vingegaard heeft met dank aan Christophe en Wout van Aert de schade beperkt. Dat was risicomanagement. We hebben twee kopmannen en moesten die allebei helpen”, zegt Niermann. “We hebben al mooie dagen gehad in de Tour, maar vandaag was lekker kut. We hebben nog niets verloren, maar dit is niet de uitkomst die wij wilden hebben.”
In het algemeen klassement is Vingegaard nu zevende, op 21 seconden van Tadej Pogačar. Roglič is uit de top-10 gevallen en staat nu 44ste op 2.17 minuut van zijn Sloveense landgenoot.

foto: Cor Vos
Ik moet nog zien wat er gebeurd was als dit Pogacar was overkomen.
Vingego is kopman vanaf nu.
In de docu was het wel zo dat de ploegleiders zeiden dat Jonas niet 'durfde' op te eisen. Dat zal natuurlijk wel moeten, al heeft de ploegleiding daar ook gewoon een groot aandeel in.
Als ze beide hoog waren blijven staan dan veranderd er niks en gaan ze Pogacar niet kraken. Nu is het alsnog een zeer ferme taak met een kleine kans dat het lukt, maar de kans lijkt me met VIngegaard groter geworden.
Als 1 ding duidelijk is geworden is dat de ploeg van UAE niet sterk is, 2 zieken en voor de rest enkel klimmers.
Je zag het ook al na de valpartij van wout waar hij beslistte om achteraan uit het gedrum te blijven. Normaal rijdt jumbo gegroepeerd en controleren ze de koers. Maar zonder wout leek het een zootje ongeregeld.. tot wout aan zn achtervolging begon met vingegaard in het wiel.
Gelukkig dat ze vooraf beslist hebben om ook voor groen te gaan, anders kwamen ze weer van een kale reis thuis.
Maar laten we Laporte niet vergeten. Hield de kopmannen haast alleen van voren door de wind en daarna nog in de achtervolging. Het was wat rommelig bij de fietswinkel maar geweldige ploeg hoor.
Wel een enorme pech zeg alledrie de kopmannen problemen. Medelijden met Roglic.
Weinig ploegen leken geinteresseerd te zijn in de etappe-overwinning.
Denk dat TJV de fout heeft gemaakt door in deze etappe niet als ploeg het initiatief te nemen en zorgen dat je voorin zit.
Van Aert zat te ver van achteren en toen kwam hij ook nog ten val en vanaf daar ging het van kwaad tot erger. Vraag ook waarom zat een Roglic of Vingegaard niet bij Pogacar in het wiel? Het was toch bekend dat Pogacar aardig over de kasseien kan rijden of was dat door de hosanna stemming van de dag ervoor even uit het oog verloren? Voor de Tour was de gedachte in de eerste week een slag te slaan....maar je staat nu met 2-0 achter voor de eindoverwinning.
Dat is het dus met kasseien, je kunt helemaal niet als ploeg rijden omdat er altijd iemand met panne komt te staan. Het is gewoon ieder voor zich. En dat had Pogi goed begrepen vandaag.
Dit exact, als je ziet hoe sterk ze nog waren NA de pech, en opgedeeld in 2 ploegen, hadden ze gewoon als 1 ploeg alles op een lint moeten trekken en zo hun kopmannen uit het gedrum houden, dan was de valpartij van Roglic nooit gebeurd.
Het is Roglic, die wacht gewoon tot de slotklim, zoals altijd.
was wel comedy capers hoor hehe
Vingebro die niet aan z'n pedalen kan.
dan wacht Kruissie en Kruijswijk die amper een spriet groter is dan Jonas
probeert het tegen beter weten in nog eens op de fiets van Laporte
:'D
:'D