Greg Van Avermaet zegeviert in Geraardsbergen, Dumoulin nieuwe leider

foto: Sirotti
Greg Van Avermaet heeft in de Eneco Tour de etappe naar Geraardsbergen gewonnen. De renner van BMC Racing was na een heuvelachtige rit de sterkste op de Vesten in Geraardsbergen. Tom Dumoulin eindigde op een tweede plaats en neemt de leiderstrui over van Lars Boom.
Vier vluchters
Na een openingsfase waarin het aanvallen regende, ontstond er na enige tijd een kopgroep van vier man. Naast Belgisch kampioen Jens Debusschere (Lotto-Belisol) waren ook Matteo Trentin (Omega Pharma Quick Step), Pablo Lastras (Movistar) en Ivan Rovny (Tinkoff-Saxo) vertegenwoordigd. Het viertal reed een maximale voorsprong van meer dan vijf minuten bij elkaar. Voor het ingaan van de finale moest Rovny zijn medevluchters laten gaan.
Vlucht houdt lang stand
Al voor het ingaan van de finale moest Rovny afhaken. Na de derde en laatste beklimming van de Muur van Geraardsbergen moest ook Debusschere zijn medevluchters laten gaan. Trentin en Lastras hadden met nog tien kilometer te gaan een minuut voorsprong, maar in de slotfase nam deze snel af. Greg Van Avermaet plaatste bij de laatste beklimming van de Bosberg een demarrage, waarna kort erna een groepje achtervolgers de koplopers in konden rekenen.
Van Avermaet triomfeert op de Vesten
In de aanloop naar Geraardsbergen ontsnapte Laurens de Vreese (Wanty-Groupe Gobert) uit de kopgroep. Samen met de Rus Pavel Brutt (Katusha) kwam hij als eerste de finishplaats binnen. Van Avermaet wist op de slotklim de leiders bij te halen, waarna hij zich verzekerde van zijn eerste zege dit seizoen. Dumoulin kwam te laat en moest genoegen nemen met een tweede plaats. Wel mag hij morgen in de leiderstrui beginnen aan de rit met aankomst bovenop La Redoute.

Eneco Tour 2014 (2.UWT)
Uitslag etappe 5: Geraardsbergen – Geraardsbergen (160,3 km)
1. Greg Van Avermaet (BMC Racing) in 3u45m36s
2. Tom Dumoulin (Giant-Shimano) op 2s
3. Pavel Brutt (Katusha)
4. Matti Breschel (Tinkoff-Saxo)
5. Lars Boom (Belkin Pro Cycling)
6. Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step) op 6s
7. Geraint Thomas (Team Sky)
8. Tim Wellens (Lotto-Belisol)
9. Filippo Pozzato (Lampre-Merida)
10. Philippe Gilbert (BMC Racing)
Volledige uitslag rit 5

Algemeen klassement na rit 5
1. Tom Dumoulin (Giant-Shimano)
2. Lars Boom (Belkin Pro Cycling)nop 2s
3. Manuel Quinziato (BMC Racing) op 11s
4. Andriy Grivko (Astana) op 14s
5. Geraint Thomas (Team Sky) op 21s
6. Pavel Brutt (Katusha) op 23s
7. Sep Vanmarcke (Belkin Pro Cycling) op 24s
8. Greg Van Avermaet (BMC Racing) op 25s
9. Niki Terpstra (Omega Pharma-Quick Step) op 25s
10. Jens Keukeleire (Orica-GreenEDGE) op 28s
Volledig algemeen klassement na rit 5