Greg Van Avermaet vrijgesproken van dopinggebruik
Greg Van Avermaet is niet schuldig bevonden aan het gebruik van verboden middelen in de zaak rond ‘ozondokter’ Chris Mertens. Dat meldt Sporza. Er was een schorsing van twee jaar tegen de renner van BMC geëist. Ook hing een boete van 265.000 euro hem boven het hoofd.
Voor het gebruik van cortisonen én het gebruik van Vaminolact kon de procureur van de bond niet genoeg harde bewijzen vinden om de Belgische profrenner te schorsen. Het herstelmiddel Vaminolact had dokter Mertens wel voorgeschreven aan Van Avermaet, maar die kon op zijn beurt bewijzen dat hij het nooit afgehaald, dan wel gebruikt heeft, schrijft Het Laatste Nieuws.
De Belgische wielerbond KBWB, de UCI en het WADA kunnen nog in beroep gaan tegen dit besluit. Eerder al werd Tom Meeusen vrijgesproken van dopinggebruik rond dokter Mertens.
Leuk wim, je liefde voor onze taal als ijlandbewoner!
M.b.t. de feiten: de cortisone was voor z'n hiel waar hij al jaren (tot op heden) mee sukkelt. Die Vaminolact werd hem voorgeschreven, maar heeft hij nooit afgehaald, laat staan gebruikt. Van iets anders werd hij nooit beschuldigd. En dan zijn er hier nog die menen dat GVA, ondanks zijn vrijspraak, als een dopingzondaar moet worden aanzien...
In dergelijke zaken is het jammer dat een wielrenner bij vrijspraak geen vordering tot het verkrijgen van schadevergoeding kan instellen lastens de Belgische bond wegens imagoschade. Dat zou hier nochtans op zijn plaats zijn. Nu krijgt de bondsprocureur carte blanche om wat losse flodders af te schieten zonder zich maar op één moment te moeten verantwoorden.
Hoera, vanavond een feesjie!
@zoetepap.. Hopelijk geloof je je eigen nonsens?
GVA is gewoon vrijgesproken omdat er niets was..punt! In deze tijden word echt wel niets meer toegedekt..want iets willen toedekken doe je echt wel best door hem een proces aan te smeren,alles openbaar te maken de avond voor de eerste voorjaarsklassieker..? Met dit proces werd juist aangetoond dat ze er heel kort opzitten en echt wel niets meer word weggelachen wat ook maar enigszins verdacht is. En dokters die veel met topsporters werken wekken altijd argwaan, maar weten ook wat ze doen. Familielid van mij speelt op topniveau volleybal en die zegt ook dat een gewone huisdokter uit den boze is want met wat siroop voor verkoudheid hangt hij zo..,zonder dat die arts ook maar iets kwaadwilligs wilde doen. Die dopingregels zijn zeer delicaat,terecht..maar zijn dus ook een constante gesel voor topsporters die met gewone kwaaltjes zitten, dit even terzijde :-)
Siroop tegen verververkoudheidsie is allang achterhaald, vond het wel veel lekkerder dan levertraan. Ferrari of Mertens of wie dan ook met topsport hebben ze niks gemeen dan alleen zakkenvullerij.
In Teide, Girona. Nevada, Colombia en uiteraard ook veel dichter bij huis zitten ook kundige dokters.