Gonzalez de Galdeano: ”We moesten wel mondialiseren”

foto: Sirotti
Euskaltel-manager Igor Gonzalez de Galdeano zegt dat het onmogelijk was voor zijn team om nog langer louter Baskische renners aan te trekken. In gesprek met het Spaanse El Pais gaat de oud-prof voor het eerst uitgebreid in op de nieuwe koers die de ploeg heeft ingezet. Met het recente aantrekken van onder meer Serebryakov, Schulze en de Portugees Mestre lijkt ook de meest traditionele wielerformatie definitief gezwicht voor de mondialisering van de wielersport.
Eerder deze week dook Euskaltel-Euskadi de top 15 van de wereldranglijst voor ploegen binnen waarmee een World Tourticket binnen handbereik is. De équipe is sinds 1994 actief in de wielersport en week vanaf het begin zelden af van de regel om enkel Baskische renners te contracteren. Een hoogst enkele keer kwam er een coureur van buiten de Baskische grenzen bij het team, waarvan kopman Samuel Sanchez wel het beste voorbeeld is. ”Met enkel Baskische renners zouden we nooit genoeg punten hebben vergaard”, luidt de duidelijke verklaring van Gonzalez de Galdeano.
”We spraken met de ASO (Tourorganisatie red.) die ons goede hoop gaven, zelfs als we geen World Tourstatus zouden behalen. Garantie kregen we echter niet.” Men wilde niet in hetzelfde schuitje komen als Team Geox vorig jaar dat, ondanks het herbergen van Cobo en Menchov, niet mocht starten in La Grande Boucle. Tenslotte reageert Gonzalez de Galdeano nog op het niveau van de ploeg waar velen hun twijfels bij hebben. ”De renners die wij hebben aangetrokken zijn niet zo slecht als ze zeggen.”