Giro-organisator lanceert nieuwe wedstrijd in Midden-Oosten
maandag 22 december 2014 om 14:38

Giro-organisator lanceert nieuwe wedstrijd in Midden-Oosten

Dubai Qatar Oman Peloton

foto: Sirotti

In navolging van de Ronde van Qatar, de Ronde van Oman en de Dubai Tour lanceert ook oliestaat Abu Dhabi een eigen ronde. De nieuwe professionele wielerwedstrijd in de Verenigde Arabische Emiraten vindt komend jaar plaats tussen 8 en 11 oktober.

De Abu Dhabi Tour wordt georganiseerd door Abu Dhabi Sports Council en RC Sport, de organisator van onder andere de Giro d’Italia en de Dubai Tour. De nieuwe wedstrijd zal onderdeel uitmaken van de Azië Toer en krijgt de UCI 2.1-status.

“Wij zijn trots op het lanceren van de Abu Dhabi Tour”, zegt Lorenzo Giorgetti, directeur RCS Sports in een persbericht. “Deze belangrijke mijlpaal past in de strategie van RCS Sports, dat zich richt op het uitbreiden van onze activiteiten naar nieuwe internationale markten. Ik wil Abi Dhabu Sports Council bedanken voor haar bijdrage aan de groei van het professionele wielrennen.”

De organisatie kondigt aan dat de beste teams aan de start zullen verschijnen. De Abu Dhabi Tour neemt op de internationale wedstrijdkalender de plek in van de Ronde van Peking (WorldTour) en begint vier dagen na de Ronde van Lombardije, waardoor het een nieuwe afsluiting van het seizoen vormt. De volledige route wordt pas in juni bekend gemaakt.

RIDE Magazine
RIDE Magazine