Giro niet blij met afhandeling zaak-Contador
maandag 28 maart 2011 om 15:53

Giro niet blij met afhandeling zaak-Contador

De Giro d’Italia is niet blij met de afhandeling van de dopingzaak rond Alberto Contador. Dat vertelde koersdirecteur Angelo Zomegnan tegen de Italiaanse site Tuttobiciweb. Contador mag volgende maand ondanks een mogelijke schorsing aan de start staan van de eerste grote ronde van dit jaar. Wanneer het TAS hem echter alsnog schuldig zal verklaren moet de Spanjaard een eventuele zege weer inleveren.

De Italianen klagen dat de zaak te lang voortduurt. “Het rechtssysteem in onze sport werkt langzamer dan we gehoopt hadden. Het werkt niet goed, ons evenement wordt nu niet beschermd,” aldus Zomegnan. De Giro zal Contador niet kunnen weigeren. “Mijn handen zijn gebonden. Ik kan Contador niet dwingen thuis te blijven wanneer hij en zijn ploeg willen starten. Hij is onschuldig tot het tegendeel bewezen is en een renner die vrijgesproken is mag deelnemen aan wedstrijden. Maar het is duidelijk geen ideale situatie.”

Voor Contador is de Giro d’Italia zijn eerste grote doel dit seizoen. Eerder won hij in eigen land al de Ronde van Murcia en de Ronde van Catalonië.

RIDE Magazine
RIDE Magazine