Giro d’Italia komt met prijs voor beste daler
foto: ANSA/CLAUDIO PERI
maandag 1 mei 2017 om 18:12

Giro d’Italia komt met prijs voor beste daler

De Giro d’Italia gaat de beste daler in het peloton belonen. De Italiaanse rittenkoers start een nieuw klassement waarbij op tien segmenten de tijd van de renners tijdens een afdaling wordt bijgehouden. Dat staat vermeld in het reglement van de rittenkoers.

Het klassement wordt gesponsord door bandenfabrikant Pirelli. De eerste vijf renners krijgen respectievelijk 8-5-3-2-1 punten. De renner die de afdaling het snelste aflegt, ontvangt 500 euro. Degene die na tien segmenten de meeste punten heeft verzameld, krijgt nog eens 5.000 euro. Voor de nummers twee en drie valt er 3.000 en 2.000 euro te verdienen.

De tien beklimmingen:

Wout Poels toonde zich alvast geen fan van het experiment:

[poll id=”497″]

RIDE Magazine
99 Reacties
01-05-2017 22:12
Niet zo'n goed idee. Wel grappig dat de grootste brokkenpiloten het hardste roepen op twitter.
01-05-2017 22:14
Dit is een heel slecht idee. het is de goden verzoeken! Ik hoop dat er genoeg protest komt van de renners en dat ze dit klassement niet zullen opmaken. Er zijn de laatste week al teveel wielrenners om het leven gekomen.......
01-05-2017 22:19
Op zich een beetje een prijs die vraagt om problemen en bij ongevallen zijn doel voorbij kan schieten. Echter moet gezegd worden dat een tendens is waarbij renners steeds vaker winst proberen te halen in afdalingen of hun tegenstanders onder druk proberen te zetten. Denk aan de Olympische Spelen, enkele valpartijen van Contador in de tour, Nibali die Kruijswijk onder druk zet, Froome die een potje gaat dalen voor een marginal gain etc. Voor ons geeft het spektakel, voor de renner geeft het grote kansen. Een prijs als deze sluit daar wel goed bij aan.

Ik kan me herinneren dat er een Tour bij was dat Contador samen met Sammy Sanchez een aanval deed in een afdaling toen Voeckler nog geel had. Evans kon nog net aansluiten en won daar zijn tour wellicht al, omdat de anstigere gebroeders Schleck toch de nodige tijd verloren. Trouwens Voeckler reed toen zelf nog gelukkigerwijs een terras/parkeerplaats bij een huis op.

Volgens mij is het daalgedrag al wezenlijk veranderd bij de heren professionals. Er worden grotere risico's genomen en het belang van goed dalen is belangrijker geworden. In die zin zijn de collega's het al gevaarlijker aan het maken voor elkaar, zonder een prijsje ervoor te krijgen.

Rest alleen de vraag of je het verder moet gaan aanmoedigen en renners die niet meer meedoen voor een dagzege of hun kopman moeten ondersteunen extra risico's laat nemen.

Ikzelf neig te zeggen dat renners het zelf al voldoende toepassen en collega's letterlijk angst willen aanjagen dat dat al voldoende entertainment is. Het is geen Red Bull-achtige commerciële sport en dat hoeft het voor mij niet te worden ook.
01-05-2017 22:20
Domheid kent geen ondergrens, dat blijkt maar weer. Welk doel dient dit??? Op TV zie je echt het verschil niet tussen 80 of 82km/u.
01-05-2017 22:21
Ze komen verdorie nog géén week na het overlijden van Chad Young met dit idee. Ja, die ja, ten val in de afdaling.

Weet je, gewoon achterlijk dit hele idee.
01-05-2017 22:22
Alsof het een kermis is, waarin renners aangemoedigd moeten worden om meer risico's te nemen. Dit ter vermaak van een paar idioten bij Pirelli. Moet de nabestaanden van Wouter Weylandt en Chad Young een prettig gevoel geven, er zijn ten slotte zelden dodelijke ongelukken bij afdalingen. Walgelijk!
01-05-2017 22:27
En voor iedereen die het opzich wel een grappig idee vindt en denkt dat die coureurs zelf wel een afweging maken: alleen het signaal al. De afdaling hoort bij wielrennen, maar we hoeven het niet nodeloos gevaarlijker te maken. Als de coureur voor je gaat rijden, wil je automatisch dat gaatje dicht.

Punt.

En als je dan net iets minder kan sturen...
01-05-2017 22:32
Ik zeg niet dat het een goed idee is, maar wat een hoop overtrokken reacties. Renners bepalen zelf nog altijd hoeveel risico ze nemen.

Als de criteria zijn om iets wel of niet te doen dat wielrenners tot onnodige risico's worden aangezet kunnen we massasprinten ook afschaffen, net als aankomsten na afdalingen.
01-05-2017 22:47
En de uci denkt erover om het minimale gewicht vd fiets naar beneden te brengen wat de veiligheid nooit ten goede komt, een proef tussen dalen met alu wielen en carbon stuiters zal er nooit komen.
01-05-2017 22:53
Roglic z'n skies weer onder laten binden. Die wint dan met groot gemak. Hij vliegt gewoon letterlijk naar beneden dan...
01-05-2017 23:19
de c renners die voor een minimumloontje rijden zullen hier wel voor willen gaan. voor hun is 5000 euro een flinke klap geld
01-05-2017 23:44
ach wat een commotie om niks ik vind het wel een mooie competitie, dalen is ook een kunst. het staat de renners vrij om hier aan mee te doen. en dan ook maar stoppen om de finish vlak na een afdaling te leggen want dat kan ook gevaarlijke situaties in de kop van de koers geven. tijdens berg etappes worden achterin de koers vaak de meest achtelijke capriolen uitgehaald om maar op tijd proberen binnen te komen dus ook maar de tijds limiet afschaffen?
02-05-2017 00:15
Het probleem onstaat natuurlijk als aan het einde van de ronde renners die hoog in het klassement staan rare fratsen gaan uithalen om sneller te dalen. Contact met het peloton verliezen zodat ze tussen de auto's komen in de klim om dan in de afdaling daar gebruik van te maken. Als die renners dan in het peloton komen dan gaan ze proberen in te halen in de afdaling en dat is heel gevaarlijk...
02-05-2017 01:11
Dalen is inderdaad een kunst die bijzonder fraai kan worden uitgevoerd. Kijk maar naar Cancellara op You Tube.
Maar dit plan is natuurlijk een belachelijk idee, dat de suggestie wekt dat wielrennen alleen nog om sensatie - renners die te veel risico nemen - hoort te gaan. Er is te veel gebeurd.
02-05-2017 07:16
Ik denk (hoop) dat een van de sprinters met deze prijs aan de haal gaat. Zwaarte telt ook mee, go Greipel!
02-05-2017 07:26
Ik weet nog dat Kai Reus ooit bij Holland sport aanwezig was samen met zijn oud ploegleider (kom er even niet op wie dat was). Die was net als ik van mening dat je rustig aan moet doen op een afdaling omdat het snel fout kan gaan en als het daar fout gaat de klap gigantisch is. Zijn uitspraak was toen: "Winnen doe je bergop niet bergaf" Daar sluit ik me bij aan.
02-05-2017 08:03
Ik lees hier heel veel overtrokken negatieve reacties, maar sec beschouwd is het idee voor een prijs niet verkeerd. Dalen is ook een kunst en mag best beloond worden. Dat er risico's aan dalen zitten dat is bij iedereen en dus ook iedere renner bekend, dit zal niet veranderen nu er een prijs aan toegekend wordt. Voor de bergtrui van beste klimmer wordt ook maar door een handvol renners gestreden, meestal draait het uit op een tweestrijd. Bij dalen zie ik dat eigenlijk niet anders gebeuren.
@numberseventeen betreffende de uitspraak "winnen doe je bergop niet bergaf" dat slaat nergens op, zie de laatste giro - Nibali won het in de afdaling;)
Dalen is gewoon een onderdeel van de wielersport.
02-05-2017 09:15
In een woord BELACHELIJK, zijn er niet al te veel ongelukken gebeurd.
02-05-2017 09:36
Ik sta hier een beetje te stuiteren van woede. Door mijn hoofd spookt nu net al enige tijd het idee het tegenovergestelde te doen: laat de tijdsverschillen op de top van een berg gelijk blijven aan die bij het einde van de afdaling. Reden? Afdalen heeft volstrekt niets te maken met rennerskwaliteiten (ik heb het nu niet over het technisch een bocht kunnen nemen). Diegene met de minste angst profiteert het meest van een afdaling. Zet de grootste waaghals onder ons op de fiets en hij zal in staat zijn eerder beneden te zijn dan Pantano. Maakt dat van diegene een goede renner? Ik dacht het niet.

Het is met 'dank' aan de afdaling dat we drie grote rondes achter elkaar hebben verloren (Dumoulin - Vuelta, Kruijswijk - Giro en Mollema - Tour de France). Doordat zij geen sterk team om zich heen hadden, konden ze de opgelopen achterstand in de afdaling niet meer goedmaken. Dat is ook precies wat ik weer vrees voor Kruijswijk tijdens deze Giro. Ik verwacht veel van hem, maar wees niet verbaasd als uitgerekend een afdaling hem een podiumplek gaat kosten.

Blijft over het feit dat je net niet moet aanmoedigen om een afdaling snel te nemen. Dit is mensen misschien wel letterlijk de dood in jagen. Een belachelijk idee. Schaam je, organisatoren van de Giro!
02-05-2017 09:49
Dat is natuurlijk dike onzin > Om een grote ronde te kunnen winnen moet je maximaal lef tonen en dus ook in de afdalingen, Kruijswijk en Mollema zijn door Eigen schuld + een beetje onder druk opgefokt te zijn gevallen en hebben dus terecht verloren. Meerdere grote rondes zijn in afdalingen/valleien beslist en dat moet ook zo kunnen blijven.

Iets heel anders is om het achterveld van een Eigen competitie te voorzien waarbij bepaalde mafkezen het idee kunnen opvatten om extra risico's te nemen voor dit gare nevenklassement. Hiermee niet alleen zichzelf in gevaar brengend maar ook alle 'pussy's' die hen hindert onderweg om een goede tijd neer te zetten.
02-05-2017 10:01
@ Romans Vainsteins, Kruijswijk is volgens mij gevallen omdat hij net even te relaxt was. Even wat eten net voor n bochtje, onderschatte de boel en dacht er dat moment net even te gemakkelijk over. Stom, hij zal er vaak aan terug gedacht hebben, maar heeft weinig met druk te maken denk ik.

Verder helemaal eens, dalen is een gevaarlijk maar een wezenlijk onderdeel van het wielrennen wat er gewoon bij hoort, maar daar een competitie van maken levert nodeloos gevaar op.
02-05-2017 10:02
Nice, fietsen is niet alleen maar hard trappen.
02-05-2017 13:14
Mooi idee. Niet heel veel anders dan de finish aan het eind van een afdaling leggen mijns inziens. Dan zijn er ook renners die zich naar beneden storten.
02-05-2017 17:36
Wat een belachelijk idee. Voor het spektakel zie ik er het nut wel van in, maar dan moet je dit op een andere manier toepassen. Mij lijkt het dan bijvoorbeeld veel beter om een tijdrit bergaf te organiseren, maar om de verschillen aan de aankomst weg te werken. Zo moeten enkel degene die voor de ritzege gaan risico’s nemen. Zeker als je al op vrijdag start, kan je zo’n tijdrit inlassen in plaats van die derde rustdag.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine