Giro d’Italia 2013 over Gavia en Stelvio
zondag 30 september 2012 om 14:25

Giro d’Italia 2013 over Gavia en Stelvio

girocol

foto: Sirotti

Vandaag is het definitieve parcours bekendgemaakt van de Giro d’Italia 2013. De Italiaanse wielerronde zal startten in Napoli, waar een vlakke rit zal worden georganiseerd over een circuit, die de renners tienmaal moeten overgaan.

In de tweede rit is het meteen opletten voor de klassementsmannen. Op het programma staat dan een ploegentijdrit van 19.7 km op het eiland Ischia (een eiland gelegen in de Baai van Napels). Na de eerste afspraak voor tijdrijders en klassementsmannen, zijn er kansen voor zowel sprinters, aanvallers als klimmers. In de vierde rit moeten de renners een lastige etappe afwerken naar Serra San Bruno, waar nog een pittige klim wacht voordat men afdaalt richting de streep. Etappe zeven zal voeren naar een bekende Italiaanse aankomstplaats (Pescara), waar de klassiekerrenners en klimmers een parcours vinden dat uitdagend genoemd kan worden, het gaat namelijk de hele dag op en af en dit kan zorgen voor onverwachte verschillen.

De tweede week zal beginnen met de eerste grote afspraak tussen de mannen voor het klassement. Er zal dan een tijdrit van maar liefst 52 kilometer moeten worden afgehandeld. Hier kunnen de tijdrijders een slag slaan ten opzichte van de klimmers. En dit is zeker nodig met wat nog komt deze Giro. Etappe 10 voert de renners vervolgens naar de eerste echte aankomst bergop. De Montasio is acht kilometer lang en kent een maximaal stijgingspercentage van maar liefst 20%. Daarna zullen de vluchters hun kansen krijgen in ritten naar Erto en Cherasco, terwijl de rit naar Treviso bestempeld kan worden als vlak.

Het begin van de slotweek zal dan voor veel renners duidelijk maken of ze mee zullen doen voor het klassement tot het einde. In rit 14 moeten de renners twee grote beklimmingen overwinnen, waaronder de slotklim naar Jafferau. Rit 15 zal de harten van de wielervolgers sneller doen kloppen. Aankomstplaats is de beruchte Galibier, waar in de Tour de France al verschillende fantastische duels zijn uitgevochten. De Galibier is 18 kilometer lang met een stijgingspercentage van bijna 7%. In deze rit moet het bekende duo Telegraphe-Galibier worden beklommen.

Na deze etappe zullen de renners relatieve rust hebben met ritten naar Ivrea en Vicenza. Belangrijke afspraak zal de klimtijdrit naar Polsa zijn, waar het weer een gevecht tussen de klimmers en de klimmers zal worden. Na deze tijdrit zal de Giro naar een apotheose gaan met nog twee zware bergritten. Rit 19 kan ongetwijfeld worden uitgeroepen als koninginnerit van deze Giro. De renners zullen de verschrikkelijke zware Gavia en Stelvio moeten beklimmen, voor de slotklim naar Val Martello wordt aangedaan. De voorlaatste etappe zal nog voeren naar de verschrikkelijke zware Tre Cime Lavaredo. De laatste vier kilometer van deze beklimming gaan niet onder de 10%. De laatste etappe zal de renners brengen naar Brescia. Milaan zal dus deze keer niet dienen als sluitstuk van deze Giro d’Italia 2013.

Etappeschema Giro d’Italia 2013
4 mei: Napoli-Napoli (156 km)
5 mei: Ischia-Ischia (17.4 km, ploegentijdrit)
6 mei: Sorrento-Marina di Ascea (212 km)
7 mei: Policastro-Serra San Bruno (244 km)
8 mei: Cosenza-Matera (199 km)
9 mei: Mola Di Bari-Margherita Di Savioa (154 km)
10 mei: San Salvo-Pescara (162 km)
11 mei: Gabicce a Mare-Saltara (55.5 km, individuele tijdrit)
12 mei: Sansepolcro-Firenze (181 km)
13 mei: rustdag
14 mei: Cordenons-Altopiano del Montasio (167 km)
15 mei: Cave Del Predil-Vajont (184 km)
16 mei: Longarone-Treviso (127 km)
17 mei: Busseto-Cherasco (242 km)
18 mei: Cervere-Bardonecchia (Jafferau) (156 km)
19 mei: Cesena-Galibier (Fra) (150 km)
20 mei: rustdag
21 mei: Valloire (Fra)-Ivrea (237 km)
22 mei: Caravaggio-Vicenza (203 km)
23 mei: Mori-Polsa (19.4 km, klimtijdrit)
24 mei: Ponte Di Legno-Val Martello (138 km)
25 mei: Silandro-Tre Cime Lavaredo (202 km)
26 mei: Riese Pio X-Brescia (199 km)

Link naar de website

RIDE Magazine
RIDE Magazine