Giro 2019: Enkel eindzege telt voor Vincenzo Nibali
Vincenzo Nibali heeft nog drie ritten om de Giro d’Italia voor de derde keer in zijn carrière naar zijn hand te zetten. En om dat te bewerkstelligen wil de Siciliaan best ver gaan. Ook een aanval à la Chris Froome sluit hij niet uit, tekent Cyclingnews op.
Voor aanvang van het slotweekend staat Nibali bijna twee minuten achter op rozetruidrager Richard Carapaz, die voorlopig nog niet kraakt ondanks het nodige aanvalswerk van de Italiaan. Er moet dus nog wel wat gebeuren wil de kopman van Bahrain Merida zondag in Verona de Trofeo Senza Fine omhoog houden. Nibali gelooft echter wel dat het kan. “Er komen nog drie lastige dagen aan. Aan het einde van de Giro is iedereen moe en de een heeft nog iets meer over dan de ander. We zullen zien. Ik heb niets te verliezen.”De Italiaanse bondscoach Davide Cassani gaf Nibali na afloop van de achttiende etappe ongevraagd advies. Hij stelde voor om in de twintigste etappe al op de Passo Manghen ten aanval te trekken. “Als je er de benen voor hebt, moet je all in gaan, maar het blijft afwachten hoe ik me voel”, zegt Nibali daarover. “Als het niet heel goed voelt zal het moeilijk zijn om aan te vallen zoals Froome vorig jaar deed. Zulke acties zijn risicovol, want je kunt jezelf volledig opblazen.”
Toch sluit Nibali een dergelijke alles-of-nietspoging volgens het Britse wielermedium niet uit, want zijn ultieme doel is en blijft de eindzege: “Een tweede of derde plaats telt voor mij niet.”
Mijn inziens zou hij de terechte winnaar van de Giro zijn. Carapaz doet het ook prima, maar staat zo ver aan de leiding door het gepoker tussen Nibali en Roglic.
Nibali valt tenminste aan en probeert wat. Alles of niets. Soms op het randje (grote mond, rijden als De Plus het moeilijk heeft etc.), maar fair. Goed gesoigneerde renners zie ik graag. Hoop dat Nibali de Giro wint.
Constant was hij in de pers aan het zeuren over het feit dat Roglic niet op kop wil rijden en Carapaz zomaar laat rijden en wat een tactische fout dat was. Uiteindelijk blijkt dat hij waarschijnlijk zelf nog de grootste tactische fout heeft gemaakt daar.
In die Giro met Dumoulin was hij ook al zoveel aan het janken over het 'gebrek aan respect' van Dumoulin, terwijl hij en Quintana duidelijk een spelletje aan het spelen waren. Ik snap dat psychologische oorlogvoering erbij hoort, maar in het geval van Nibali vind ik dat iemand die zo uitdeelt ook wel wat meer mag leren incasseren.
Ik kan er persoonlijk van genieten, tevens kan Nibali het ook maken aangezien de man zoveel heeft gewonnen en dat verdient zeker gesprek.
En ik vind juist die psychologische oorlogsvoering wel mooi. Elkaar geen handje geven, Beetje moddergooien in de pers. Gewoon niet de ideale schoonzoon zijn. Heb het idee dat de afgunst naar Nibali wat groter is omdat hij eerst de (verbale) strijd met Dumoulin voerde, en nu met Roglic aan het strijden is. Die toch een hogere gunfactor heeft omdat hij voor een Nederlandse ploeg rijdt.
Als Nibali deze strijd had gevoerd met bijv. Quintana of Thomas, dan hadden waarschijnlijk veel meer mensen de kant van Nibali gekozen.
Kruijswijk drie jaar geleden en Dumoulin de laatste vijf jaren hadden een slechtere ploeg, en dan werkt een taktiek a al VOL op de eerste klim wel (misschien)
Ik ben wel gecharmeerd van Nibali. Maar los van dat, hoop ik vooral op oorlog in de koers. Doe maar zo'n rit waar ik me niet kan inhouden om te schreeuwen tegen de tv.
Dumoulin gaf aan te hopen dat Nibali de giro niet zou winnen, de volgende dag kreeg Tom lik op stuk.
Wielrennen is een keiharde gemene sport, maar heel wat sportiever dan b.v. voetballen.
Steeds met mooie aanvallen en af en toe het geluk van de kampioen. Ik denk dat het veel Nederlanders hier steekt dat Nibali in zijn kleine teen evenveel koersinzicht heeft dan heel Sunweb en Jumbo samen.
Ja, het is een rotzak, maar dat was Hinault ook. Geeft kleur aan het wielrennen, brave kostschooljongens zijn er genoeg in het peloton.
Groot kampioen, klein mens. Het is niet anders.
Mocht hij er morgen finaal doorzakken, dan kijk ik niet met minder plezier..