Gilbert: “Het zal moeilijk zijn om dit seizoen te evenaren”

foto: Sirotti
Philippe Gilbert kende in 2011 het beste seizoen uit zijn carrière. Met 18 overwinningen kan hij terugkijken op een uiterst succesvol jaar. Tegen de Duitse versie van Eurosport vertelde Gilbert dat hij er rekening mee zal houden dat het komend jaar minder zal zijn.
“Het zal moeilijk worden om dit seizoen te overtreffen,” aldus Gilbert. “Ik ben mij ervan bewust dat dit een uitzonderlijk jaar was. Het is een mooie uitdaging, maar mijn voorbereiding of doelen veranderen niet. Het zou best kunnen dat ik in 2012 een seizoen krijg als Cancellara dit jaar: veel podiumplaatsen, maar weinig overwinningen.”
Gilbert kiest in 2012 dezelfde wedstrijden uit. “Voor Milaan – San Remo en de Ronde van Vlaanderen heb ik nog steeds een beetje te veel gewicht. Renners als Cancellara en Boonen zijn daar in topvorm, ik niet. Daarnaast speelt de aantrekkingskracht ook een rol. De Ardennenklassiekers inspireren mij meer dan andere wedstrijden. Hier ben ik extra gemotiveerd.”
De Waal won al bijna alle klassiekers, maar heeft nog steeds doelen om van te dromen. “Het liefst zou ik de wereldtitel winnen. Het is heel bijzonder om een jaar de regenboogtrui te mogen dragen. Als ik de keuze zou hebben, zou ik daar voor kiezen.”