Giant-Alpecin gaat knechten aantrekken voor Dumoulin en Barguil
foto: Sirotti (archief)
maandag 14 september 2015 om 13:50

Giant-Alpecin gaat knechten aantrekken voor Dumoulin en Barguil

Na de zesde plek van Tom Dumoulin in de Vuelta a España en Warren Barguil die lang meestreed om een plek in de top tien in de Tour de France, gaat Giant-Alpecin de koers licht wijzigen. Teammanager Iwan Spekenbrink gaf al aan dat zij rekening houden met wijzigingen. Dumoulin bevestigt dat: “De ploeg zal renners aantrekken om mij en Warren Barguil in de bergen te ondersteunen.”

Dit vertelde de Limburger in het radioprogramma De Nieuws BV. “We zullen niet meer puur gericht zijn op de sprint de komende jaren. Natuurlijk zullen we ons daar ook op blijven focussen, maar we gaan ook voor het klassement. Daar gaan we stappen in maken”, aldus de tweevoudig ritwinnaar in de voorbije Ronde van Spanje, die de laatste weken in de bergen vooral hulp kreeg van Lawson Craddock. De Vuelta-selectie was eigenlijk ingericht rond sprinter John Degenkolb.

De 24-jarige Nederlander heeft inmiddels al het kopmanschap opgeëist. “Die status heb ik al wel afgedwongen in de ploeg, ook voor de Vuelta al”, zegt de erkende tijdrijder, die het naar zijn zin heeft bij Giant-Alpecin. “Er wordt van bovenop weinig druk op ons gelegd. Er zijn andere ploegen waar renners misschien meer verdienen, maar die wel de helft van het jaar ongelukkig zijn omdat ze niet presteren en boze mailtjes van managers krijgen. Daar heb ik geen zin in.”

In de RIDE Magazine Zomergids 2025 (€12,50) lees je een interview met Tom Dumoulin over zijn band met het gravelen. Nu hij gestopt is als prof, doet hij veel andere dingen. In 2025 gaat hij voor het eerst Unbound Gravel rijden en wij gingen op pad met Dumoulin en Adne Koster om te praten over hun liefde voor de fiets, de koers, en hun voorbereiding op Unbound. Pre-order jouw exemplaar van het zomernummer 2025 van RIDE Magazine hier!!
RIDE Magazine
179 Reacties
15-09-2015 12:34
@ vlek
Ga je nu beledigd doen. Weglopen is een teken van zwakte zei iemand hier ooit. Team NL kwam met 1t4i-verhaal en vond dat lastig uit te leggen. Vervolgens kom jij met DICDI en even later zeg je 'lastig uit te leggen' . Als daar geen cynisme in zit.....
Dan schrijf je over de huisfilosofie en hoe die zich verhoudt tot Kittel en Olivier. Dan vraag ik dus wat er dan niet klopt. Maar misschien heb ik vooroordelen en kan ik niet lezen. Ook prima.
15-09-2015 13:02
[quote]Ga je nu beledigd doen.[/quote]
Ik dacht eerder een impressie van Roger Murtaugh weg te geven. Verkeerd begrepen worden is namelijk vooral vermoeiend, beledigend werkte het niet. Maar ik zal je dan toch maar even door de kwestie heen leiden. Blijkbaar is de behoefte erg groot.

[quote]Team NL kwam met 1t4i-verhaal en vond dat lastig uit te leggen. Vervolgens kom jij met DICDI en even later zeg je 'lastig uit te leggen'.[/quote]
DICDI haalde ik als opvolger van het 1t4i-verhaal, zoals door xistnc ook al aangegeven, uit die link van Magikdatzeggen. Vervolgens haal ik uit het verhaal van Team NL inderdaad het 'lastig uit te leggen' citaat. Dat jij daar graag cynisme in wil lezen vind ik prima en waarschijnlijk kleurt dat je verdere lezing van mijn serieuzere bijdragen. Deze twee opmerkingen waren niet veel meer dan een test of de nieuwe pijlers een mooiere combinatie opleverde en een herhaling van een citaat dat de moeilijkheid van de kwestie benadrukte (en daarmee de verwarring over de betekenis voor de concrete praktijk).

[quote]Dan schrijf je over de huisfilosofie en hoe die zich verhoudt tot Kittel en Olivier.[/quote]
Klopt. Laten we kijken wat ik schrijf:

'Het helpt natuurlijk wel om het benadrukken van het proces op te hangen aan een succesverhaal. Slim artikel. Interesanter zou ik het echter vinden om te lezen in welke vorm de huisfilosofie concreet betekenis heeft kunnen hebben voor het moeilijke jaar dat Kittel nu heeft, of bijvoorbeeld voor Olivier.'

Waar mij interesse dus naar uit lijkt te gaan, is de concrete rol die de filosofie kan/kon spelen bij de situaties van Kittel en Olivier. Daar zit geen waardeoordeel in over de filosofie, maar eerder een wens om een beter beeld te krijgen van de concrete uitwerking van die filosofie binnen situaties die niet ideaal verlopen. Het is makkelijk succes naar een filosofie toe te schrijven (en andersom), maar in de praktijk zal hij ook stuiten op situaties die niet vlekkeloos verlopen. Ik zou het dus interessant vinden om daar meer inzicht in te hebben.

Ik wijt de situaties dus niet aan de filosofie. Ik wil ze er alleen niet los van zien (wat zo'n ploeg natuurlijk ook nooit zal doen). De filosofie sluit geen situatie buiten, maar verhoudt zich altijd tot andere continente factoren. Succes of falen is slechts de uitkomst van het proces. Daarom niet vreemd dat je even later het volgende citaat erbij hebt kunnen zien komen:

'De eenzijdigheid van het koppelen van de filosofie aan succes en het buitensluiten van andere verhalen zou ik eerder flauw noemen, dan [i]de wens om een volledig beeld van die filosofie te krijgen[/i].'

[quote]Dan vraag ik dus wat er dan niet klopt.[/quote]
Ja, dat viel me ook op. Ik kan alleen niets met die vraag; voor mij is het nog helemaal niet helder dat er iets niet klopt.
15-09-2015 13:42
@ vlek
Wat betreft Kittel en Olivier is dit al stukken duidelijker. En bedoeld of onbedoeld, er zit wel degelijk een waardeoordeel aan vast in deze context. Er wordt over successen gesproken n.a.v. de bedrijfsfilosofie. Jij stelt daar het falen tegenover alsof je zeggen wil dat de filosofie er niet toe doet.
En als je moe wordt om Roger te spelen, zou je het probleem ook eerst bij jezelf kunnen zoeken.
15-09-2015 13:49
[quote]En bedoeld of onbedoeld, er zit wel degelijk een waardeoordeel aan vast in deze context. Er wordt over successen gesproken n.a.v. de bedrijfsfilosofie. Jij stelt daar het falen tegenover alsof je zeggen wil dat de filosofie er niet toe doet.[/quote]
Alsof ik wil zeggen dat de filosofie er niet toe doet? Als ik dat had willen zeggen, dan had het niet moeilijk geweest om dat te zeggen. Het is echter helemaal niet het punt dat ik wil maken.

[quote]zou je het probleem ook eerst bij jezelf kunnen zoeken.[/quote]
Tja... Misschien moet je nog een paar vragen van kelderfan opzoeken in het TLJ-topic.
15-09-2015 14:13
Wat heeft kelderfan er mee te maken. Of we het eens of oneens zijn, je schrijft soms onbegrijpelijk. Dubbele ontkenningen, lange zinnen etc.... dat is wat ik bedoel. Dan is het wel eens logisch dat je je Roger voelt.
15-09-2015 14:18
Die vaststelling hadden we al gehad. Ik zou de hoop opgeven dat er iets aan gaat veranderen. Dat andere refereert aan het zoeklicht dat je zelfgekozen op mijn opmerking meent te moeten zetten.
15-09-2015 21:54
@vlek schreef heden 15 september 2015 om 05:32
“@ simplex; vanwaar de behoefte de mensen die reageren in kampen in te delen? Dat komt nogal bekrompen over eerlijk gezegd. Het kritisch volgen van wielerploegen is er in ieder geval niet bij gebaad dat discussies zich enkel via dat soort lijnen voltrekken. Helaas merk ik de tendens wel vaker.

“Iemand een samenvatting van de uitleg van Dekker over de instelling van Giant?”
Deze samenvatting van Thomas Dekker en Spekenbrink is inmiddels meerdere keren aangeboden. Je reactie op die uitzending (waar ik dus op reageerde) heb ik echter niet gezien?

Wel hebben we daarna een oeverloze vaak vage met woorden en zinsbouw goochelende discussie kunnen lezen naar vooral ti- raleigh. Een discussie die eigenlijk niet nodig was als je gelijk de zaken duidelijk benoemt en bij de kop pakt.
Bij dit soort discussies haken velen af en ook daar is een kwalitatief nieuwsforum niet altijd bij gebaat.
Het (kritisch) volgen van wielerploegen doet een ieder op zijn manier en velen verwoorden dat ook nog eens prima hier op Wielerflits. Helaas doen anderen dat niet.
Waar ik vaak moeite mee heb is dat vooral diverse notoire ploegfans vrijwel dagelijks verschijnen om hun vooral feitelijke kennis te gebruiken en dan tegen andere ploegen af te zetten. Ik heb hier al vaker op gewezen, maar als die zgn. kenners dat nodig vinden om bijv. Giant Alcepin of Roompot of Etixx of Cannondale Garmin of Trek etc. (toevallig ploegen waar de betere Nederlanders rijden) tekort te doen dan wel fout te beschrijven is dat dus jammer maar ook onjuist en zelfs erg zielig.
Behalve dat deze “feiten ego’s” hier hun voldoening uit halen, lijkt mij hier niemand bij gebaat.
Tot slot. Je opmerking “vanwaar de behoefte de mensen die reageren in kampen in te delen?
Dit kan ik niet plaatsen. Stel je voor dat iedereen hier gelijkgezind was dan zouden de topics kort kunnen blijven. Verschillende meningen zijn en blijven er altijd en verschillende standpunten vanuit een beleving, soort achterban of ploegje of helaas ook wel eens nationaliteit kunnen verschillende kaders, groepen of wel kampen gaan opleveren.
Niks mis mee hoor zolang men het fatsoen heeft met respect naar elkaar te reageren in begrijpelijke bewoordingen, je ongelijk te kunnen toegeven en nog beter gewoon het fatsoen wel te antwoorden/reageren. Maakt zgn. hulplijnen of andere +1 ondersteuningen overbodig.

Vlek, tot slot het bovenstaande is meer algemeen gericht op die personen die zich hier zeer regelmatig schuldig aan maken..
15-09-2015 22:07
ok :)
15-09-2015 22:22
@Simplex: mooi verwoord en 'bats' (spijker op zijn kop)
16-09-2015 06:40
Die samenvatting heb ik gemist, zou je hem voor me kunnen geven of aanwijzen wie hem gaf? Mogelijk geeft het antwoord op enkele vragen die ik had.

Verder hoor ik het wel als je eens een inhoudelijke discussie wil voeren. Hopelijk dan met een open blik die voorbij gaat aan opgeplakte labeltjes.
16-09-2015 21:47
@vlek.
Die samenvatting betreft zoals eerder aangegeven in meerdere posts de "samenvatting" van Thomas Dekker en Spekenbrink in Pauw van die avond. Zie ook post Wheely 15 sept 09:32

De kans dat ik me speciaal bij je meld voor een inhoudelijke discussie is klein. Dit o.a. omdat de termen "inhoudelijk" en "onderbouwd" nogal verschillen en verwarrend zijn hier op Wielerflits tussen diverse personen. Ik ben ook geen dagbezoeker die er boven op zit en lees vaak 's-avonds laat pas wat die zgn. discussies inhouden en vooral wat ze hebben opgeleverd. Helaas dus ook vaak ja dagelijks met ongepaste eindes zoals ik al vaker heb vermeld.
Een open blik is dan wel weer een goed idee wat ik te vaak mis bij diverse door mij al eerder aangehaalde veelposters.
Met al dan niet opgeplakte labeltjes heeft een open discussie niets van doen.
Maar zoals eerder gesteld lukt het maar weinigen hier om neutrale dus niet op voorhand verdedigende of naar andere ploegen e.d. aanvallend te reageren.
Tot slot zal je ook als langduriger en ingewijde bezoeker zelf ook wel eens op deze zaken stuiten.
16-09-2015 21:58
Mijn vraag had betrekking op de uitleg van Dekker inderdaad; ik vroeg om een samenvatting van die uitleg, aangezien meerdere mensen vonden dat hij het helder had uitgelegd. Daar moet dan een korte samenvatting van te geven zijn leek me. De uitzending zelf kan ik vanaf hier niet zien.
16-09-2015 22:20
De samenvatting is net zo lang (ca. 12 minuten) als dit onderdeel in het programma van Pauw.

http://pauw.vara.nl/media/345793
16-09-2015 22:25
Ja, die link heb ik gezien. Ik vroeg alleen naar een samenvatting van de uitleg die Dekker daarin geeft. Die uitleg werd door jullie bestempeld als verhelderend, dus leek het mij verhelderend wanneer iemand daar hier een samenvatting van kon posten. De hele uitleg van 12 minuten transcriberen was niet wat ik met mijn vraag naar een samenvatting in gedachten had.
16-09-2015 22:40
Volgens mij probeert Vlek te zeggen dat er in die 12 minuten weinig concreets gezegd wordt. Veel holle begrippen en PR-praat.

Maar je zou ook kunnen zeggen dat de kok het recept probeert uit te leggen zonder dat de ingrediënten verklapt worden.
16-09-2015 22:42
@vlekje

Ik apprecieer meestal je taalgebruik en duidelijke uiteenzettingen, maar van een persoon die woorden als transcriberen gebruikt verwacht ik wel dat je weet dat 'die' linkje foutief is.
16-09-2015 22:58
Ik zou graag autocorrect de schuld willen geven. Hij maakt op dit apparaat linkje van linkjes. Volgens mij was ik in mijn hoofd echter 'link' aan het typen, aangezien die link eerder ook al door Wheely werd geplaatst. Kortsluiting ergens tussen gedachten en vingertoppen dan maar..

@ klootje; nee, dat is niet wat ik wil zeggen. Ik kan het filmpje namelijk niet zien hier, dus kan ik me geen oordeel vormen over de uitleg die daarin gegeven wordt. Wat de concrete ingrediënten zijn is inderdaad wel wat me interesseert. Ontwikkeling, innovatie, samenwerking, inspiratie en drive zijn mooie pijlers. Wat dat in de praktijk precies betekent hoopte ik hier terug te lezen.
16-09-2015 22:58
Hier samenvatten wát er zo duidelijk uitgelegd is, voor wie het item niet heeft kunnen zien, zou natuurlijk een inhoudelijke discussie daarover ondersteunen. Alleen maar stellen dát er iets duidelijk uitgelegd is door Dekker of wie dan ook, dat ondersteunt zo'n discussie op geen enkele manier en doet daarom vermoeden dat een inhoudelijke discussie kennelijk helemaal niet gewenst is.
16-09-2015 23:25
Wat zei Dekker eigenlijk?
16-09-2015 23:28
Topic (eindelijk) gesloten
:p
16-09-2015 23:30
@Romans . Om eventueel een correcte inhoudelijke discussie daarover in te willen gaan is het beter zelf de woorden van Dekker en Spekenbrink te beluisteren.
Er wordt hier op WF al te vaak doorgezeverd n.a.v. zgn. zelf gevonden bronnen en de zelf daaraan gegeven vertaling en invulling. Dat is hier bij eerdergenoemde posters welbekend.
16-09-2015 23:35
ZUCHT....
16-09-2015 23:36
Simplex: precies!

De linkjes staan erbij en ik heb ze met veel plezier bekeken. Het verdraaien van andermans woorden totdat het in het eigen straatje past of het eigen egotripje ondersteunt of gekoppeld kan worden aan een eigen statistiekje of linkje dat het eigen gelijk moet 'bewijzen', is door sommige veelposters (jij noemt ze mooi: de 'feiten ego's) hier tot kunst verheven.

Daarom gewoon dicht bij de bron blijven. Klik de link (als je dit topic kunt lezen heb je toegang tot internet, dus ook tot de linkjes).

Topic gesloten :)
16-09-2015 23:38
We gaan al dan niet "schuimbekkend"naar bed ;)
16-09-2015 23:42
Ben nu toch maar effe aan het kijken, volgens mij heeft Thomas Dekker het echt in zich om een hele sympathieke en vooral kundige duider van het hedendaagse wielrennen kan worden. Echt wel een man die de sport kan overbrengen op ook de leken.

Spekenbrink daarentegen,…… Uitstraling van een sponszwam en ook nog eens gevangen in zijn functie, hmmmmnee. Stuur die Reef anders.

Reacties zijn gesloten.

RIDE Magazine