Gesink: “Rustdag komt als geroepen”

foto: Sirotti
Voor Robert Gesink komt de rustdag als geroepen. Dat vertelde de kopman van de Rabobankploeg in zijn column in De Telegraaf. De Achterhoeker heeft na een paar moeilijke dagen het gevoel dat het beter met hem gaat.
Gesink voelt zich beter dan een paar dagen terug. “Wielrennen blijkt dan ook een sport waar veel tussen je oren wordt bepaald. Ik kan me nu niet meer voorstellen dat ik misschien een etmaal lang aan opgeven heb gedacht. Gelukkig heb ik een ploeg die me daar echt doorheen heeft geholpen. Anders was ik waarschijnlijk niet meer in deze Tour geweest.”
In de etappe van zondag ging het met het uur beter. “Gisteren reed ik de eerste koersuren als een nieuweling. Niets deed ik goed. Ik zat zo in de ellende dat ik het niet meer wist. Continu spraken de jongens op me in. Halverwege had ik het voordeel dat de wedstrijd even geneutraliseerd werd door die grote valpartij. Op dat voor mij moeilijke moment was het een groot voordeel dat er iets rustiger werd gereden. In eerste instantie was het doel alleen maar uitrijden. Vervolgens aan tijd beperken. En tot slotte wilde ik met de besten mee. En dan hoor je ook nog dat ploegmaat Luis-Leon Sanchez de rit wint.”
Vandaag is er een rustdag “Die komt als geroepen. Beter kan niet. Ik heb stiekem de hoop dat ik er nu doorheen ben gekomen. Dat ik vanaf nu weer positief verder de Tour kan inkijken.”